Jump to content
izotope

Амортисьори за акорд 1998

Recommended Posts

Наскоро се сдобих с акорд 1998, дизел с ровърския двигател. Водих хондата при един приятел преди няколко дни, да я огледа и той ме зарадва, че имам 4 амортисьора за смяна. Може ли да ми препоръчате марка (съответно да ме запознаете и с ориентировъчна цена) и като цяло да помогнете с избора. Ако има форумци от Русе, ще съм им много благодарен и ако ми препоръчат сервиз. Честно казано, не се усещат като изпуснати, вози си доста добре... Другата ми питанка е относно SRS лампата на таблото. Като я купувах светеше, продавача каза, че ще се погрижи (естествено...). Подозирам, че е играл със секача, тъй като тая лампа повече не светна (при запалване светва, секунди след запалването трябва да угасне). Ако някой друг се е сблъсквал с подобен проблем, ще се радвам да сподели. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са изпуснали при по-голяма скорост (80-100км),като взимаш някой завой колата много не приятно ще се поклаща и няма да е стабилна.Някой по тежичък да я натисне от някоя страна,колата трябва да се върне в първонаало положение без излишни поклащания(надолу  и нагоре).Като марка не мога да ти препоръчам нищо.Относно лампата на SRS-а най вероятно е прекъсната за да не свети,пробвай да видиш къде е отрязана и я свържи.След това си направи самодиагностика от буксата от пасажерската страна под жабката(тя е синя на цвят с 2 каблеа в нея) закрепена е на една основа.Като я намериш и като си оправиш лампата окъсяваш тая букса с един кламер,даваш на контакт и почваш да брош мигванията.Общо взето като стигнеш до там пиши пак за следващи стъпки.И аз имах тоя проблем-лампата постоянно светеше но явно някой е вадил буксите под седалката и се е записал грешка и свети,но и това се оправя пак с кламер . :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателния отговор. Ще го опитам тия дни, само да намеря къде е клъцната :D Според теб, дали е възможно проста да е изваден бушона на SRS-а и затова да не свети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и това д е.До колкото знам имаш на 3 места предпазители.От шофьорската страна от страни на таблото са едните,пасажерскат астрана по жабката едно капаче и в двигателния отсек като си срещу колата горе в ляво дна кутия.Погледнах в Autodata и видях,че предпазителите са от шофььорската стана отсрани на таблото F1 i F2 (1 и 2) предпазител.По скоро виж номер 2-10A

Редактирано от SpliFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се сдобих с акорд 1998, дизел с ровърския двигател. Водих хондата при един приятел преди няколко дни, да я огледа и той ме зарадва, че имам 4 амортисьора за смяна. Може ли да ми препоръчате марка (съответно да ме запознаете и с ориентировъчна цена) и като цяло да помогнете с избора.

Здравей колега .

Понеже имах същия Акорд който продадох преди години, мога да ти помогна с нови задни амортисьори Монро Сенсатрак, които бях взел, но така и не се наложи да ги монтирам  ..

Цената  на един брой тогава беше над 130 лв., двата сега мога да ти ги дам под тази цена, понеже са ми излишни ..

Ако имаш интерес пиши на ЛС .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах вчера през още един майстор, гледа хондата, каза че предните са пътници, но има още хляб в тях, задните били добре :D е не знам вече! Иначе за SRS-а лежах да гледам за рязани кабели, нищо не видях, остава да погледна под седалката (мисля, че там имаше букса) дали всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата под седалката е запиропатроните в самите седалки а не за лампата,ако лампата ти е изправна и и имаш проблем с въпросната букса SRS-a ще свети постоянно.Първо отстрани проблема с лампата тогава нататъка по веригата.Ако трябва отвори таблото и виж дали не е прекъсната зад него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах вчера през още един майстор, гледа хондата, каза че предните са пътници, но има още хляб в тях, задните били добре :D е не знам вече!

Както ти каза колегата по горе, като караш в завои при по висока скорост и има някоя неравност, ако усетиш подскачане и приплъзване на задницата, само амортисьорите си знаят колко са добре .. :)

Друг сигурен признак за изтървали амортисьори е, т.н. къдрене на протектора на гумата, или както го наричате по вашия край, гумата е износена на Дунавски вълнички ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах вчера през още един майстор, гледа хондата, каза че предните са пътници, но има още хляб в тях, задните били добре :D е не знам вече! Иначе за SRS-а лежах да гледам за рязани кабели, нищо не видях, остава да погледна под седалката (мисля, че там имаше букса) дали всичко е ок.

Под седалката нямаш нищо.  :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поразгледах за разкачени букси под волана във връзка с SRS-а, намерих 2 но няма къде да се вкарат. Изглежда всичко е наред, нямаше отрязани кабели. Извадени бушони също няма. Там всичко изглежда наред. Намерих и въпросната синя букса, но без лампата нищо не мога да направя. Дано да не са срязали някой кабел, но като гледам на къде отиват нещата... май ще се разглобява таблото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям друга тема, затова пиша в тази. Имате ли идея дали акорда (CF1) има филтър на климатика? И ако има, някой може ли да ме посъветва как да го сменя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям друга тема, затова пиша в тази. Имате ли идея дали акорда (CF1) има филтър на климатика? И ако има, някой може ли да ме посъветва как да го сменя...

Колега,

виждам че скоро не си писал/питал, но понеже и аз имах много въпроси (кое, къде е какво е ...) от тука можеш да намериш доста информация. http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda Аз лично като стигна до там, че да купя нещо (филтър, свещи, амортисьори..) гледам първо тук за ОЕМ номера а картинките отговарят на доста въпроси. Моята, не излезе по ВИН, но по година модел... излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...