Jump to content
Stef_

Амортесьори Monroe Adventure - отзиви?

Recommended Posts

Здравейте. Загледах се из нета за амортесьори за CR-Vто, понеже имам усещането, че предните вече са пътници, а и задните вероятно скоро ще ги последват. Та тия от заглавието излизат тук-там на прилични цени, уж усилени...в Офф-роуд форума са ги оплюли набързо, но аз не ползвам колата за сериозен офф-роуд, поне не засега. Та ако някой има отзиви, нека драсне някой ред. Бабичката е CR-V първа генерация - набор '98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най обикновенни газови амортисьори,с удебелен стержен.За 150 лв /бройката може а намериш и по-добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично впечатление /отпреди години/:-Сменявал съм на лични 3 коли и един бус / буса е още с тях вече 15 години/, и винаги съм бил доволен!

Но от "Монрое" и "Монрое" и тогава имаше разлика и сега предполагам има разлика , така че внимавай какво взимаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз се чудих монро или каяба и в крайна сметка сложих каяба.На пазара е пълно с ментета монро ;) Не знам колко са за црв като цена,но за hrv на мен ми излезнаха 183лв на амортисьор за отпред и 118лв за отзад.Возията се промени корено.Сега остана да си сменя гумите и ще е екстра :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирам парички и аз за Каяба AGX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най обикновенни газови амортисьори,с удебелен стержен.За 150 лв /бройката може а намериш и по-добри.

То за тия пари е ясно, че ще намери и по добри, въпросът е, за 80- 90 лв. бр. (колкото са Адвентурата) какво ще намери .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирам парички и аз за Каяба AGX

Е дадада ти се оля вече :D Обаче забелязах,че почна да вози доста твърдо.Може главният проблем да са гумите :( Усещам всяка неравност по пътя най-дразнещи са тия цепките по асфалта :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е да са евтини, а да са читави. Имам челен опит със Sachs на другата ми кола - още на първия месец започнаха да поскръцват супер дразнещо, та се наложи да ги сменя с FK. За джипа не мисля да купувам амортесьори всеки месец, та всяко мнение е добре дошло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно жълтите ,дето са на 20 бара,са 140 паунда без доставката предни...с простия калкулатор излизат 170 лв на бройка ,ако ги донесе приятел от Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, дайте някакви конкретни предложения за марка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Предстои ми смяна на предни амортисьори на HR-V 1.6 4WD, 105 коня. Не ми се е налагало досега, притежавам тази вълшебна колица от почти три години и не е имало повод до момента за такава смяна. Бихте ли дали съвет на каква марка да се спра и евентуално ще съм благодарен ако някой сподели откъде да купя. Натрапва ми се като оферта от български сайтове за авточасти марката KYB, а също и Monroe. За последните вече прочетох доста негативни мнения, пък и ми изглеждат по-масови и почти двойно по-евтини от KYB. Споделете мнение за тази или друга марка. Единственото, което успях да схвана, понеже не ми е най-силната сфера това, е че става дума за тип Макферсън, газов и двутръбен. Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преки впечатления от KYB. На 40000км са и за сега нямам никакви проблеми. Да кажем,че съм ги потормозил по селски макадамови пътища и големите софийски ями. Преди да ги сменя колата по завоите се люшкаше доста силно :D

 

Аз за всеки случай смених и ударните тампони. Моите си бяха ок,но така го реших.

 

Моите излезнах по спомен 174лв на амортисьор. Задните с отстъпка от косер бяха по 105лв като там трябваше задължително да се сменят тампоните,които бяха 40лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво нещо са спомените, :)  като мине време и наистина избледняват .

Скоро гледах по телевизията такова изследване от атентата в щатите  с кулите близнаци,  един образ на другия ден след атентата бил в офиса си наблизо, след една година (по спомени) бил в къщи и звъннал първо на приятелката си и 2010 г. пак по спомени, бил в къщи и звъннал първо на родителите си . :tooth: 

Та и твоите цени "по спомени" се различават доста от тези в първия пост . :)

А освен 40 хиляди км., като гледам от кога е първия пост, вече и гаранцията им е изтекла  предполагам, а ако бяха Адвентури, щеше да остава още 1 година до изтичането и, което не е за пренебрегване .

Щом дават хората по дълга гаранция, въпреки много по ниската цена, не виждам причина да бягат толкова колегите от адвентурата, ама ей на пак се намесват спомените, някой си "спомня", че някъде чел нещо за Монро и край, не стават и точка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме на монро да е по-различна гаранцията. моята е 2 години или 25 хиляди коилометра, които ги минах още миналата година :D 

 

Цени от преди година и нещо да помня трудна работа :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си се съмняваш колкото искаш, но при официалния вносител на марката, едно че няма ментета, второ, всички газови амортисьори на Монро са с 3 годишна гаранция .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах монро 4х4 около 8000км.и съм доста доволен от тях.Дори сега ги продавам защото колата се въртя потаван.CR-v  1998г. 2000cc. 128кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...