Jump to content
martuni

ЦРВ 1 - ВОДА ПОД СТЕЛКАТА НА ВОДАЧА

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От няколко дни имам проблем с наводнен мокет под краката ми и искам  да потърся причината за това.

Освен цялата стелка, мокри са също мокета под нея, както и ватата отдолу. 

Няколко причини ми се въртят в главата:

1. Обичам да минавам през най-големите локви с пълна газ  :fun:  :fun:  и от някъде да е влязла водата.

2. Постоянно съм в движение в мокрото време и от обувкита да е попила водата.

3. Запушване на някой канал за отвеждане на водата извън купето.

Ако някой друг е имал такъв проблем ще съм благодарен да сподели ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4. Протекло радиаторче на парното

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята познава много такива случки.

Както казаха - радиатор парно, климатик, запушени тръбички на люка (ако имаш такъв), запушени тръбички на "коритото" под чистачките, разлепено (или недобре сменено) предно стъкло, дупки от ръжда по пода, и (както беше при мен) дупки ръжда на тавана, в двата ъгъла при предното стъкло.

Дерзай :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях дал няколко дни на водата сама да се изпари, като оставям вратите отворени в гаража но без резултат и реших да действам преди да се е размирисало.  :puke:

Повдигнах мокета и за една нощ всичко изсъхна, но остава въпроса от къде е влязла водата..

Радиатор на парното мисля да го изключа (парното работи нормално и антифриза ми е на макс)

Климатика го бях забравил като опция, но все по-вероятно ми се вижда. Точно преди няколко дни го бях пуснал да го пробвам за първи път след зимата но възможно ли е да ми напълни краката с вода ?

Колегата Краси ми изреди доста неща върху които да мисля и всичките ми се струват вероятни.

Люк също имам и го проверявам, но тавана ми е сух.

Засега ще изчакам със слагането на мокета и ще следя нещата ..  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, прочети тези теми, може да ти помогнат и насочат:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126118

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=151847

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

И аз обичам да минавам бързо през локвите :) и водата успяваше да проникне в купето.

При мен влизаше през моторчето на парното (капеше в краката на пасажера - колата е с ляв волан). След време моторчето изгоря :)

Водата просмукваше през уплътнението между ламарината около отвора през който минава въздух към вентилатора. Намира се под кората на чистачките.

Намазах със силикон и от тогава не е прокапвало.

Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте Колеги,

Още един протекал. От няколко дена забелязвам, че покрай страничните пластмаси долу в краката има образувана капка и мокета леко е влажен. Нямам шибидах. Днес реших да отворя пластмасовата кора отпред. Имаше много мръсотия в каналите под самия прозорец, а основните дренажни канали си бяха чисти. Всичко почистих, дори направих защитен капак над отвора за радиатора за всеки случай. Проверих и покрай гредите за багажника да няма някаква ръжда и дупки, но гледам, че всичко си е добре, а и горе в ъглите покрай сенниците нямам никаква влага. Въпреки това днес след проливния дъжд отново имаше капки на въпросните пластмаси. Ако някой има идея къде може да влиза вода нека сподели?

post-32868-0-10309400-1511799432_thumb.jpg

post-32868-0-78222300-1511799442_thumb.jpg

post-32868-0-00434900-1511799583_thumb.jpg

Редактирано от Hanchko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвора на жилото за отваряне на предния капак!?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сетих да погледна дали не се олива от отвора на жилото, но ще погледна. Странното е, че и от другата страна към пасажера пак образува капка на същото място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си имал мръсотии във вратата да не би нещо прозореца да не уплътнява добре и да ти е пълни вратата с вода?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мръсотиите бяха в канала под предното стъкло, точно под пластмасовата кутия, но сега там го изчистих с вратата не съм имал проблем. Канала вече е проходим и водата се оттича встрани от дренажните канали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.