Jump to content
giktak

ЗакУпуване на хонда сивик 1.4 is седан 1999 г.

Recommended Posts

Здр. Колеги интересувам се от Хонда Сивик 1.4 is 1999 г. модел с четири врати . Ако някой знае какви са плюсовете и миносте като модел моля да напише .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрав,икономичен и направен в Япония седан с 4 врати,подходящ и за семеен автомобил.Ако намериш запазен,не се чуди ами вземай,защото не са много бройките на пазара!Говоря  за японските седани.Има и англичанки фастбек фейслифт,това е алтернативата,но не е толкова сполучлива според мен като японския седан.Англичанките са и доста по-масови и достъпни.

Минуси за мен няма освен ако не е тръгнала ръжда.Има и някои  вариации на двигателя 1.5  114 к.с. и  по-големи,зависи какво очакваш и търсиш като вървене.При нормално каране и 1.4 ще е добре,с по-нисък данък

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Колега- ползвам такъв Седан от около 2006 година, 1,4- 90 к.с. Няма кой знае какви забележки относно автомобила. Поведението на пътя е отлично, автомобила е достатъчно мощен да ускорява сравнително бързо (при високи обороти разбира се).

Разхода, който съм постигал с него е: извънградско- от 5 до 7 л/100 км; градско: от 8 до 11 л/100 км.

Поздрави  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Колеги незнам по какво се различава англиската зглобка и японската . Тази има подгрев на предните седалки и пръскалки на

фаровете и няма махагон по таблото . За ръжда видимо няма само от долу незнам как е .

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата, няма ги много на пазара, затова и си държат цени. Аз преди година и половина търсих 4-врата Хонда от края на 90-те и исках точно седан да взема, но не намерих читава бройка, която да ми се вмести в бюджета, затова взех англичанка (разликата в цените се въртеше някъде над 1000 лева). Както вероятно си изчел по форума, японецът почти не дава досадните козметични грижи, които се срещат при англичанките.

Редактирано от jass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гледаш правилната кола-японски седан.Номера на рамата трябва да започва с J (Japan).Погледни я в сервиз и смело скачай ако няма нещо фрапиращо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Колеги незнам по какво се различава англиската зглобка и японската . Тази има подгрев на предните седалки и пръскалки на

фаровете и няма махагон по таблото . За ръжда видимо няма само от долу незнам как е .

Е, то Сивик седан `99 има само японски. Англичанките са или комби, или фастбек (с форма почти на седан, но с 5 врати).

Иначе като минус на седана мога да отбележа само външния вид, ама това е напълно субективен въпрос. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело някой запазен седан и няма да сгрешиш!

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Колеги вече съм собственик на хонда сивик 1.4 седан. Двигателя е D14Z21002224 . Някакви отзиви за  този мотор да кажете можели на същие да се постави витек евентуално .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега карай си колата и си свиркай.По-евтино е да смениш двигателя или колата отколкото да подобряваш заводски двигател.То са глави,комп,инасталации и прочие с много нерви и разправии.Аз бих се и радвал  на  такъв седан ама ти си преценяш.Има доста теми за такива подобрения във  форума.Поздрави за придобивката и много положителни емоции да ти носи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Колеги имам питане какво да погледна защото не ми работат копчетат от шофиорската страна за пускането на стъклата за предна дясна и задна лява врата , а от копчетата на самите врати си работят . Другото което е за лявото огледало на горе и долу не реагира , а на ляво и дясно си бачка и пръскалките на фаровете не работат , а на чистачките си пръска .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай буските на копчетата да не са разкачени или да има някакви хлабави връзки,трябва да разглобяваш и гледаш,по веригата трябва да е проблема.

За пръскалките виж да не са запушени пъпките,дали тръбите вървят цели до край ,да не са прекъснати и дали чуваш помпичката да нагнетява когато натискаш копчето,да не е изгоряла.

Огледалото и то трябва да е нещо от копчето или кабели,кряен случай в огледалото някакъв проблем ,което е по-малко вероятно.

Това да са и кусурите,ще ги оправиш,цена няма да има!

Сподели как намираш колицата като поведение.

Редактирано от civic 1.6 aerodeck

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Колеги колата иначе е много добре , но ми се стува малко тромава може би защото до сега съм имал хонда сивик купе 125 к.с. и хонда акорд купе 147 к.с.

Добре се държи на пътя , но несъм я карал все още на дълго понеже ми е още нова , но за празниците ще я видя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките за фаровете са с друго копче не с лоста за чистачките и ако я чуствуваш тромава пробвай да я караш над 2500 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките за фаровете са с друго копче не с лоста за чистачките и ако я чуствуваш тромава пробвай да я караш над 2500 оборота

Здр.Колеги знам ,че пръскалките са от друго копче проверих и маркучетата са извадени и затова , не пръска . Колата си върви добре , но явно на мен ми се стува , че е по мудна . Ще ми трябват обаче два задни амортисьори някой знаели от къде мога да ги взема по тънко и горе долу цената каква е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са Монро от Тех-Ко,втора година ги карам.Бюджетен клас.Или ако искаш и имаш възможност да си поръчаш от общите поръчки от САЩ във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са Монро от Тех-Ко,втора година ги карам.Бюджетен клас.Или ако искаш и имаш възможност да си поръчаш от общите поръчки от САЩ във форума.

Здр. Колеги аз открих някакви Optimal и GH задни амортисьори около 85 кинта. С какво мога да залепя нагревателя на задното съкло защото от едната страна

се разлепи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма как да не е по тромава от другите ти 2 коли.

Редактирано от musho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Колеги какво мога да подменя зада дигна малко конете. Ако някой е правил някакви такива подобрения нека пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни колега 1-во с генерация цялостна или със интейк с хубав фитърКато за начало това добре ще ти дойде ;)Споделяй развитието :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...