Jump to content
thunderstorm11

honda civic 1,5 115к.с.

Recommended Posts

добро утро колеги решен съм да взема хонда сивик 1,6 113 к.с. англичанка 2000 година с оригинална газова уредба та въпроса ми е как се показва този двигател като разход като обслучване и дали е по добър от 1,4 90 к.с. благодаря предварително колата ми е на далечко за това ако може малко насоки да ми дадете къде и кое да гледам.

Редактирано от thunderstorm11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. В заглавието пише 1.5 115кс. а в темата 1.6 113кс. Може да се доуточниш за коя точно става въпрос. Също поне на мен това понятие "оригинална" газова уредба ми е много странно. Имаш напредвид че има марка или че е сложена от Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявайте но не можах да поправя заглавието хондата е 1.6 113 конски сили 2000 година англичанка та вече газовата я няма и искам да сменя колектора с метален но колегите от форума ми казаха че ставал само от d16y8 който много трудно се намирал или D15Z6 благодаря за разбирането но съм малко скаран с компютъра.ако може малко съвети искам да и сложа обикновенна газова уредба .НЕ искам газов инжекцион .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Колега,карай го полека с тази кола защото на пръв прочит има доста съмнителни неща около нея.

Първо или това не е нейния двигател или нещо не си разбрал годината на производство.Този двигател който описваш е D16Y3  и се слага на англичанки до 97г. след което започва фейслифта и там се монтират други двигатели.Относно вървеж и икономия не е кой знае какво,има и по -балансирани двигатели на Хонда.Това е лично кое мнение. Поддръжката и обслужването на такъв двигател не е скъпо,части бол.

Второ оригиналния колектор на този двигател си е МЕТАЛЕН!Пак казвам или нещо не си разбрал или те ментят яко.Принципно можеш да го смениш,аз съм сложил на D16W3 116 h.p. колектор от D16Z7 125 h.p. и колата е ОК,варианти има.

Трето можеш да си сложиш АГУ и на пластмасов колектор стига газаджията да знае какво прави,за всеки случай можеш да сложиш кихалки на кутията на въздушния филтър.

  В заключение внимавай какво вземаш да не се опариш.Питай ако те съмнява нещо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Колега,карай го полека с тази кола защото на пръв прочит има доста съмнителни неща около нея.

Първо или това не е нейния двигател или нещо не си разбрал годината на производство.Този двигател който описваш е D16Y3  и се слага на англичанки до 97г. след което започва фейслифта и там се монтират други двигатели.Относно вървеж и икономия не е кой знае какво,има и по -балансирани двигатели на Хонда.Това е лично кое мнение. Поддръжката и обслужването на такъв двигател не е скъпо,части бол.

Второ оригиналния колектор на този двигател си е МЕТАЛЕН!Пак казвам или нещо не си разбрал или те ментят яко.Принципно можеш да го смениш,аз съм сложил на D16W3 116 h.p. колектор от D16Z7 125 h.p. и колата е ОК,варианти има.

Трето можеш да си сложиш АГУ и на пластмасов колектор стига газаджията да знае какво прави,за всеки случай можеш да сложиш кихалки на кутията на въздушния филтър.

  В заключение внимавай какво вземаш да не се опариш.Питай ако те съмнява нещо!

днес ще имам точен номер на двигателя и ще пиша а газовата я няма чоавека каза че изгорял компютъра на газовото била брц и това е като имам точния номер ще пиша за съвети тъй като мисля другата седмица да ходя да я гледам а ми е на около 500 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де кажи къде се намира колата някой да иде да я види да не се разхождаш.Тук има доста хора,които разбират от коли ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де кажи къде се намира колата някой да иде да я види да не се разхождаш.Тук има доста хора,които разбират от коли ;)

колеги колата се намира в бобовдол а аз съм от шумен ако има някой от там да даде номер да се разберем ако може да я погледне 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне да ти пратят хубави снимки да добиеш някаква представа какво ще ходиш да гледаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като идват по дупница да минаt през мен да погледна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че се сещам за коя обява говориш, но нещо не мога да я намеря из сайтовете сега. По спомен помня че нямаше нито една снимка на двигателя тази колица. Наистина по-добре някой колега да хвърли един поглед преди това, че може да си направиш сериозна разходка заради вятъра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги пратиха ми по детайлни снимки но колата но се оказа много зле поддържана климата не работела течове по двигателя гумите зле отказвам се .Та да си дойдем на думата продължавам да търся намерил съм една хонда 1,4 90 конски сили 1999 година с клима цената на колата е 3000 лева регистрирана няма газова внос от италия колата е много запазена външно и вътрешно  та дали няма да е много тежка за този мотор и ако и бодна газова как ще ее ако може дайте мнения че в вторник отивам да я гледам тази ми е поне на близко.благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си рейсър ще ти е напълно достатъчна.Виж да не пуши,да не тропа или я закарай в сервиз и се мятай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си рейсър ще ти е напълно достатъчна.Виж да не пуши,да не тропа или я закарай в сервиз и се мятай.

ами не мися че съм рейсър хихих  но все пак да не е да изпреварвам тир на втора басикам се та заразхода с обикновенно газово как ще е и окачването дали е същото като на японките благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход градско 8-9/100,извънградско 6/100,окачването е надеждно,на японките е по-здраво,защото тук са барали англичаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих гледах я пробвах я без климатик с 4 човека не иска да тръгне надува маркучите заминала гарнитура и по подробно преглеждане цялата пребоядисвана това е знаех че ще намеря трудно но не очаквах да е толкова трудно продължавам да търся но ще е сякаш най малко с 1,6 мотор 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да е запазена колата,мотора не е толкова определящ какъв ще е,важното е да е поддържана.Виж обявите и на колегите във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентирал си се към добър модел,както е споменал колегата по-горе гледаи купето да е читаво.Като си вземеш сподели снимки да се похвалиш.

Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаааа колеги вече съм с нова колица точно такава каквато търсих сивик 1,4 90 к.с много запазена и поддържана колица без ръждичка и всичко по нея си работи и не хлопа хихи доволен съм.снимки съм качил в глаерия/ хонда 1,4 / утре отива за смяна на консумативи .ако има нещо ще питам тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни километри,изглежда доста добре колицата!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам питане за смяна на всмукателен колектор моя е д14а8 пластмасов искам да го заменя с някакъв но не оборудван искам да си ползвам дросела и рейката та какъв трябва да търся ако има някой идеи моля споделете . въпроса ми е за газифициране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега за новата придобивка , много безаварийни километри  :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...