Jump to content
SSHHAFT

Акорд 2003 - индикация зареждане

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам на какво може да се дължи съвсем краткото премигване на индикацията за зареждане на акумулатора (разбирайте за част от секундата), при движение с равномерна скорост. Друго, което ми е правело впечатление, намаляването на светлината на фаровете при натискане на съединителя и намаляване на скороста. Срещани проблеми ли са това или е индивидуален?

 

Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колега има същите индикации за лампичката  , рядко се случва , по  мнение на майстора , каза че не знае кога нода съм бил подготвен за динамо( четките може би са тръгнали) , иначе си карам и не се притеснявам , само се надявам , да не светне за постоянно когато съм някаде извън града :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм я виждал тази лампа да премигва няколко пъти. Не мисля, че имам проблем с алтернатора, може при изключване на зареждането да премигва понякога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зрдравейте Колеги,

Първо се извинявам, че се намесвам по този начин в чужда темам.

Аз от скоро имам Аccord 7 2004  2,4 автомат и забелязвам тази лампа за акумолатора да светва след 6000 оборота. Пусна ли газта изгасва мигновенно. Проверих зареждането е перфектно дори и при тези обороти е 14,2-14,4V. Проверих и пистовия ремък е нов и е добре обтегнат. Не открих хлабава връзка по кабелите и не разбирам какво друго би могло да е причина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за скапани маси по мотора или скоростната кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

ще проверя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

не открих нищо нередно!

и лампата продължава да мида след 6к оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като масите са ок.Най-вероятно е управляващия (диодния) блок на динамото или четки пак на динамото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, колеги.

При вас наблюдава ли се индикацията на акумулатора да премигва докато колата е на контакт? Имах инцидент с генератора преди седмица. Замина управляващия блок на генератора, след което ми го замениха и нещата се оправиха за момента. Сега наблюдавам това премигване на лампичка за части от секундата докато е на контакт. Ще съм благодарен, ако някой от вас провери дали и при него се случва същото, поздрави на всички.

Редактирано от Just'Do'It

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам на какво може да се дължи съвсем краткото премигване на индикацията за зареждане на акумулатора (разбирайте за част от секундата), при движение с равномерна скорост. Друго, което ми е правело впечатление, намаляването на светлината на фаровете при натискане на съединителя и намаляване на скороста. Срещани проблеми ли са това или е индивидуален?

 

Благодаря предварително!!!

Възможно е да имаш корозирали обувки-тези ,които свързват масите в купето-двигател,износен колектор на ротора на динамото-при по-високи обороти,четките не лягат върху колектора и възбуждането спира.

 

Зрдравейте Колеги,

Първо се извинявам, че се намесвам по този начин в чужда темам.

Аз от скоро имам Аccord 7 2004  2,4 автомат и забелязвам тази лампа за акумолатора да светва след 6000 оборота. Пусна ли газта изгасва мигновенно. Проверих зареждането е перфектно дори и при тези обороти е 14,2-14,4V. Проверих и пистовия ремък е нов и е добре обтегнат. Не открих хлабава връзка по кабелите и не разбирам какво друго би могло да е причина. 

За теб също важи горното.

 

Здравейте, колеги.

При вас наблюдава ли се индикацията на акумулатора да премигва докато колата е на контакт? Имах инцидент с генератора преди седмица. Замина управляващия блок на генератора, след което ми го замениха и нещата се оправиха за момента. Сега наблюдавам това премигване на лампичка за части от секундата докато е на контакт. Ще съм благодарен, ако някой от вас провери дали и при него се случва същото, поздрави на всички.

Управляващия блок на генератора е самия двигателен компютър,Най-вероятно са ти сменяли изправителен блок.Направи диагностика на зареждането с Хонда тестер.Може да има проблем в ELD-компютър връзката и измерване на зареждането.Лампичката не премигва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият и адекватен отговор колега, Markony.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...