Jump to content
pa4uno

Горна помпа за H-RV

Recommended Posts

Може ли да се поправя горната помпа на Хонда х-рв или трябва да се замени с нова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща.Добре дошъл!

Помпата се скапва от нередовна смяна на спирачна течност.Абсорбира влага,коята кара долната помпа да ръждяса и от там парченца ръжда се разнасят из цялата система.При движението напред назад се получават деруги по цилиндрите и започва износване /закъсване на К-маншетите и изпускане на налягането.Изходът е шлайф и нови маншети.

Долната помпа е ефтина,докато горната е 200-300лв.

Друго инфо ако ти трябва.....казвай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклира се! Ама според мен проблема не е в спирачната течност..... Просто се е амортизирала. Честото сменяване на спирачна течност не ти гарантира вечна работа на помпата, така че карайте си и не се занимавайте с глупости, като се развали ремотн и Газ............

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Ще взема нова и така се решава проблема.За ремонт никой майстор не се наема викат ,че не може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонтен комплект то Prelude 88-92 г. (буталото с гумичките о пружината) ,но външния корпус на помпата е различен. Това намерих в руските сайтове,моята помпа се оправи след смяна на спирачнара течност ,но само с на bosh спря теча

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега карах харвито и на връщане почна да ми скърца педала на съединителя.Наведох се да погледна и видях,че има леко текнало :( Това нормално ли е ? Течността е сменяна преди 5-6к км.Ремонтен комплект има ли ? За сега ще карам така,ако течността намалее ще го мисля,че немам пари ПАК...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя утре,имам ремонтни комплекти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм в Пловдив имало някакъв човек,който се занимава с подмяна на гумички.Лошото е че в момента точно без колата не мога и няма как да я оставя :D Теча не е по самия педал,а по стената на купето от оста.Някой.Утре ще направя снимки да покажа ;)  Педала си е същият не е хлътнал,не включвам и трудно предавки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...