Jump to content
pando

Проблем с 1ва скорост на СРВ дизел 2006г

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следният проблем,когато се спускам по много стрьмен наклон на 1ва скорост тя изключва,иначе нямам никакъв проблем със скоростната кутия,всички скорости се включват плавно,няма никакви шумове,при стрьмен наклон нагоре никакви проблеми,само като се спускам по голям наклон и то на 1ва скорост.Благодаря предварително на всички които ми отговорят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пандо, гледам  има близо 50 прегледа, а никакъв коментар.Изглежда това е необичаен проблем с тази скоростна кутия на СРВ и няма запознати, или тези които знаят отговора, не са видели темата. Пък и само предположения да се пишат, без да се види, едва ли е правилно. Може и нищо да и няма на колата , а самия наклон да е прекалено голям / както казваш/.

При нас няма и подпомагаща система за контрол на спускането /DCS-при някои/, която ограничава скоростта автоматично, до към 9 км/ч. .Разчитаме на добра компресия,здрава скоростна кутия,съединител и леко спирачка при спускането.

При самото спускане, на 1-ва , увеличава ли се значително скоростта преди да изключи и чукаш ли от време на време леко спирачката да убиеш леко скоростта?

 

п.п. Защо не отидеш при 

MIYAMOTO 

да я погледне, за всеки случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да има големи вибрации при спускане, които да водят до самоизключане? Иначе доколкото съм чувал може да стане и от износени/заоблени шлици, но при тази кутия не знам до колко е възможно и дали няма да се усеща и при нормално каране без наклон на първа. Дано се изкаже някой гуру пък после той човека сам ще прецени дали да му гостува в сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пандо, гледам  има близо 50 прегледа, а никакъв коментар.Изглежда това е необичаен проблем с тази скоростна кутия на СРВ и няма запознати, или тези които знаят отговора, не са видели темата. Пък и само предположения да се пишат, без да се види, едва ли е правилно. Може и нищо да и няма на колата , а самия наклон да е прекалено голям / както казваш/.

При нас няма и подпомагаща система за контрол на спускането /DCS-при някои/, която ограничава скоростта автоматично, до към 9 км/ч. .Разчитаме на добра компресия,здрава скоростна кутия,съединител и леко спирачка при спускането.

При самото спускане, на 1-ва , увеличава ли се значително скоростта преди да изключи и чукаш ли от време на време леко спирачката да убиеш леко скоростта?

 

п.п. Защо не отидеш при 

MIYAMOTO 

да я погледне, за всеки случай.

 

При спускане с малко газ и от време на време и от време на време натискам спирачката,но тя изключва,но това е само при големи наклони.Ще трябва да се обадя на Миямото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте., Според мен нещата отиват на износени синхронизатори. Изключва ли при рязко подаване на газ на 1 предавка и последвало отнемане на газта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,не изключва,всичко е перфектно с изключение на стрьмен наклон!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...