Jump to content
GS=

Питане за джанти

Recommended Posts

Здравейте,Имам един бърз въпрос към знаещите!Интересува ме ще станат ли такъв размер джанти за Сивик 5 генерация хеч. Без полълнителни интервенции. Също ако стават - кой размер гуми е най-оптимален 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

По принцип с тези джанти 17, ЕТ42, 7J трябва да нямаш проблеми. Заводските джанти са с ЕТ45. Относно гумите: 215/45/17 ще е най-подходящият размер.

Тези джанти 17-ки няма ли да ти спънат прекалено много колата, ако е тази от профила ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/40/17 или 205/45/17

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за джанти.То размера на гумите хубаво ама е много важно ЕТ-то и J да позволява на джантите да се поберат в калниците.И на мен всеки ми викаше абе требва да ти станат без проблем ама ми стърчат сега от калниците с по сантим и нещо.Размера на гумите е едно на ръка ,но ако имаш познат със такива джанти пробвай ги за по сигурно.Да не се ядосваш после.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 6-та ген със 17-ки на ЕТ 38 , на ЕТ 42 ще станат на 5-та , 205/40 гуми най-добре , ако нямаш окачване(спортно или поне пружини по-твърди) ще ти опират малко при завои с висока скорост отпред, отзад също при повече хора и багаж. Имай впредвид , че дори с 205/40/17 колата ще ти се вдигне поне 3-4 см от земята , тоест за по високи гуми забрави няма смисъл става грозно като джип малко :puke: Ако има гуми 205/35 още по-добре ще е ,въпросът е  само избягване на дупките,което е невъзможно тук. Най-добре ако имаш добро окачване , поне да не е старо защото с годинките пружините особено отзад много омекват и ще имаш ядове сложи по твърди иначе става от ефект - дефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията - с 2 думи: Това, че ще опират при завой или при натоварено положение, дори при 205/40 гуми, не ме устройва. Колата я карам много, навсякъде и се случва да е с доста багаж. Въпросът ми е каква е причината да опират, ЕТ-то ли не е каквото трябва? Тъй като според калкулатора за гуми, 205/40/17 са дори с по малък диаметър от сегашните зимни които карам (сега карам 175/70/14) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводски колата ти е дават с 175-70-13 , а не 14-ки . тоест в момента пак ти е по-висока от нормалното за тази кола. Ако сега не ти опира при висока скорост на завои не мисля че и с 205-40-17 ще опре :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-та генерация по-голяма от 16-ка не слагай. 16х7 или 7,5 с гуми 205/45/16 е най-добре. Карал съм 17-ки, не става нито красиво нито практично. От ЕТ-то зависи къде ще застанат джантите спрямо калниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да не е красиво  с 17-ки ? Ет е 35, като си истинско окачване няма проблем с опирания и тем подобни ;) Друг е въпроса кой ще ги върти вече тия 17-ки...

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолутно съм съгласен с колегата с жълтия Сивик - много добър ако не се бъркам преди време го продаваха същия в мобиле.бг , но да не спамя повече , 17-ка няма проблем с твърдо окачване , а вече кое е красиво и кое не си е лично мнение на всеки, аз съм с 17-ки на 6-та ген и не мисля също че стои грозно , но като стане като бъги .. кофти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...