Jump to content
WAFFEN SS

Настройка на оборотите на Дуал Карб

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес тактисах дуалчето, верно играчка си е, но си струва, колата съвсем се промени от към вървеж, още си е със стария вал на D13, но както и да е.Значи след монтажа на карбовете, малко явно пообърках вакумите, но въпросът ми е : Държи високи обороти, като потеглям на първа трябва с повече газ, иначе амен да угасне. от къде да настроя оборотите на карбовете, и тия букси дето са ми останали, трябва ли да се преправят за някъде, защото освен двата соленоида, други кабелаци по карбовете няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по подробно да обесня:

1- Колата като е студена и като запаля, гасне отначало , като поседи една минута на малко повече обороти с понатискане на газта, и не гасне вече, НО, като натисна газта до долу и умира, заглъхва, или угася, не може да се изфорсира, това го прави и като потеглям, подавам газ , и започва да притриса и да глъхне, но като и дам повече газ с натиснат съединител, и потеглям, тогава тръгва без проблем, но с въртене на гуми .  На място като подавам плавно газ , и си се форсира плавно без проблем.

 

2 - Както карам , примерно на втора или трета, и натисна рязко газта, забива, заглъхва , и тресе,  но се оправя след около 3-4 сек. и след това се изстрелва.

Ходих на един препоръчан "майстор" гледа, оглежда, и накрая реши да завие двата болта, които са на снимките, отстрани на карбовете, и ги разви еднакво с по 5 навивки.  На място като дам газ до ламарината, не заглъхва така, както на студено, но на 7000об. все едно има изключвател, и не може повече.... 

Качам и клипче да се чуе и види за какво иде реч. Давам газ до дупка и задържам , и се получава това на видеото.

http://vbox7.com/play:d22c466d70

 

 

Снимките на болтовете на двата карба:

http://picbg.net/img.php?file=f4217b2748b2b1bd.JPG

http://picbg.net/img.php?file=01bcdff69a0ee0d5.JPG

Редактирано от ASUS72

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи си вакумите на делкото. 5 е много 2.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, само дето не знам кой маркуч за къде е, щото май доста ги пренареждах, ако може снимка с обозначение кой къде, от къде отива, а и още нещо, от лявата страна на всмукателя има един завинтен тройник , и в него влизаха пак маркучи от някъде, за някъде, но при стягане на всукателя без да искам единия изход го счупих, и съм ги разкачил от там, но съм ги закачил, кой за делкото кой за филт. кутия. 

И друго, значи в една твоя тема си описал  за соленоидите, аз ги вързах не от някой друк  +  а от старата букса за соленоида на стария карб, това да му е нещо промбем. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така с клипове няма да стане дай снимка на мотора кое как си наслагал . Кое делко ползваш .соленоидите се слагат на постоянен + след контакт .Трябват ти 3 вакума не толко сложно.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делкото е нейното, на D13 ,  а соленоида съм го вързал за старата букса на стария карб, дето бе неговия соленоид, там ми светна фазомера като мерих на контакт, освен да не е нещо постоянен +  ще пробвам директно от акумолатора с + 

Ето и снимки, ако по тях може да ми отбележиш , и покажеш ,кое къде трябва да е , ще е супер. На снимка номер 1 съм отбелязъл кой щуцер счупих докато притягах всмукателя, но ще го оправя мисля.

 

С-1 http://picbg.net/img.php?file=4644832861856d72.JPG

С-2 http://picbg.net/img.php?file=6c8291b7e6ec7345.JPG

С-3 http://picbg.net/img.php?file=49f09c8396ec2ab5.JPG

С-4 http://picbg.net/img.php?file=3ee8aceb4acb08f4.JPG

С-5 http://picbg.net/img.php?file=89db241773636729.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, заступорих смукача с една тел, но не е затворен до край, и сутрин като я запаля пак си прави същите морафети,  паля-гасне, паля-гасне, и така докато позагрее, като и подам рязко газ пак заглъхва за около 4-5 сек. и след това се изфорсира,  като потеглям пак същото, като и подам рязко газ да се истреля, тя забива муцуната, трябва много плавно да и подавам газ за да потегля, и то с доста газ. но като позагрее, сякаш се пооправя, вакумите ги пренаредих по снимки от форума, и др,

На какво може да се дължи това забиване, заглъхване,  при студен мотор, и много по малко при загрял, сякаш не и стига горивото.

Пример: преди имах голф 3 GTI правеше го абсолютно същото , и се оказа пречупен горивен маркуч в резервоара, в случая не му е стигало горивото.

За това си мисля че и на Хондичката ми нещо не и стига горивото, като дам газ, отваря дроселите, вкарва въздух ,а горивото и е малко, и глъхне.

Какво да правя, и къде да барам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи проблема си седи същия, по подсказки на  fenabg  бе направено всичко, но не се получава очаквания ефект, дори отворих карбовете, почистих ,и с компресор прудухах  това което е отбелязано на снимките,
на втората снимка дето е тая джаджа , бе запушена, викам си "аха ето от какво било" отпуших го .
Зголобих всичко, въртя, запали, но никаква промяна, пак като забия газта, и заглъхва до угасване, или задържа на 2000 об. около 5-6 сек. и чак тогава се изфорсира, сутрин като я паля и първите 5 пъти, паля-гасне, паля-гасне, и така докато позагрее, като направи нормална работна температура, и се пооправя, по може да се кара. Вече не знам какво да го правя тоя дуал....................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така в началото но като му боднах смукача ръчен и нещата се оправиха е и доста добавки изяде. То това чудо малко трудно се настройва и трябва време а ако си и на газ ще трябва яко уплътняване на кутията за въздушния филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи си един клапан да не ти се въща горивото в резервара и си смени бензиновия филтър който е до резервоара сипи си и добавка за бензина при мен тези неща помогнаха след като не бях карал половин година на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема вече е решен, просто купих други карбове от колега от форума, и всичко си дойде на място. колата нито забива, нито глъхне, явно другите карбове им трябва настройка, а тук в Добрич, просто няма кой да я погледне, имам в предвид, някой дето разбира. А за добавки..... малеее , колко изяде горката...  но пак нищо, а с тия карбове дори и не изчистени  си бачка като часовник, даже и без смукач.

Газ още нямам, но си нябавям малко - по малко частите, и ще и слагам. Гледам да си е всичко на ловато, оригинално. Но все още се чудя, да дупча ли карбовете, или с плочки.

Все пак благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема вече е решен, просто купих други карбове от колега от форума, и всичко си дойде на място. колата нито забива, нито глъхне, явно другите карбове им трябва настройка, а тук в Добрич, просто няма кой да я погледне, имам в предвид, някой дето разбира. А за добавки..... малеее , колко изяде горката...  но пак нищо, а с тия карбове дори и не изчистени  си бачка като часовник, даже и без смукач.

Газ още нямам, но си нябавям малко - по малко частите, и ще и слагам. Гледам да си е всичко на ловато, оригинално. Но все още се чудя, да дупча ли карбовете, или с плочки.

Все пак благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същя проблем с мойте в момента ... на бензин ще се опитам да ги настроя със свещ със стъклен излоатор и ще видим какво ще стане ... 

Редактирано от XEISHI991

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...