Jump to content
Markony

Разход на D15B2 с ГИ

Recommended Posts

Колеги да питам някой има ли наблюдения за разхода на газ с ГИ и стоково моторче.Настройвам я перфектно и на място и в движение и клиента твърди ,че един път му дава 7/100 един път 11/100?Предполагам че го кръщават някъде,но и разликата е огромна.Ги е Тратарини,но това общо взето няма значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения са от стоков хеч със Д15Б2 каран с обикновена газова уредба в Русе около 6 години :) Извънградско падаше малко под 7/100л газ, в града никога за 6 години на ми е падал под 10-11/100л газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен причината е че клиента ти зарежда на различни газостанции с различно налягане. Или другия вариянт е но по-малко вероятен различен начин на каране и в градска и извънградска среда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения са от стоков хеч със Д15Б2 каран с обикновена газова уредба в Русе около 6 години :)/> Извънградско падаше малко под 7/100л газ, в града никога за 6 години на ми е падал под 10-11/100л газ.

Тоя разход ,за който говоря ми е само градско.Извънградско сме твърдо 6/100Ще проверя днес газостанциите са ОМВ и бившата петролска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

... според мен проблема му е в засичането в комбинация с други обективни фактори, като трaфикa, например. Моята Д15-ка с обикновена газова даваше 9,5-10,5 с икономично каране - дори и ГИ не виждам как може 7/100 да е реалния разход.Според мен всичко си направил както трябва, щом и извънградското е стабилно и толкова ниско. Градския разход винаги е с много повече условности и не може да е показателен. Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е във разхода ,а в огромните разлики.Благодаря за отговорите,виновника е открит и е ...трибуквен.При пълнене на празна бутилка няма проблем,но при дозареждане пуксали "помпата".Това с една лека почерпка на една от готвачките....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не съм разбрал или на д15б2 може да се сложи ГИ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не си разбрал.Слагам Тартарини и Бигас,ползвай Гугъла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...