Jump to content
paruchev

Въпрос за навигацията от Honda Cr-v II

Recommended Posts

Здравейте интересно ми е някой има ли идея, пасва ли навигацията от Хонда црв - втората генерация на Хонда Црв от първата генерация, дали ще се събере ако се махне касетофона и нишата за предмети, понеже мойта е автоматик. И не ми е ясно тя как работи къде е GPS приемника в самата навигация ли е вграден как е, ако някой знае дали ще пасне да каже, а и другото, което не ми е ясно за да се зака4и, както стандартен касетофон ли се закача - посредством евро-буксата или как?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъкмо мислех да пусна подобна тема. Извинявам се ако мислите, че е спам. При мен обаче въпроса е друг. Аз се чудя дали навигация от CR-V III става на мястото на навигацията при CR-V II. И ако е така значи си търся навигация от CR-V III. И моята от CR-V II ще е свободна, ако на някой колега му трябва, проблема за тази чуденка, е че няма карта за България за моята навигация.Мерси и успешен петъчен ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте интересно ми е някой има ли идея, пасва ли навигацията от Хонда црв - втората генерация на Хонда Црв от първата генерация, дали ще се събере ако се махне касетофона и нишата за предмети, понеже мойта е автоматик. И не ми е ясно тя как работи къде е GPS приемника в самата навигация ли е вграден как е, ако някой знае дали ще пасне да каже, а и другото, което не ми е ясно за да се зака4и, както стандартен касетофон ли се закача - посредством евро-буксата или как?

И аз съм се чудел много дали става. Гледам в продавалник продават навигации готови за монтаж с буксите имам човек дето ще се справи но ме притесянва дълбочината. Ако някой е монтирал успешно такава навигация и иска да сподели ще е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платика,писах в темите за мултимедия,не си хвърляй парите на вятъра,слагай един 7 инча таблет и забравяш.Вече 2 години карам така и съм адски доволен.Гугъл си имат работеща навигация ,за междуградско ползвам Айгоу,но за оффроуд ползвам директно мапса със снимки.Откривам бързеи и вирове в реално време,както и пътя до тях,с тоя проблем ,че снимките са от миналата година.Там дето е имало царевица,сега има ечемик,но се ориентираш бързо...реките пак са си там.За 300 кинта един Нексус 7 на български е 40 пъти по-мощен от всяка една навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платика,писах в темите за мултимедия,не си хвърляй парите на вятъра,слагай един 7 инча таблет и забравяш.Вече 2 години карам така и съм адски доволен.Гугъл си имат работеща навигация ,за междуградско ползвам Айгоу,но за оффроуд ползвам директно мапса със снимки.Откривам бързеи и вирове в реално време,както и пътя до тях,с тоя проблем ,че снимките са от миналата година.Там дето е имало царевица,сега има ечемик,но се ориентираш бързо...реките пак са си там.За 300 кинта един Нексус 7 на български е 40 пъти по-мощен от всяка една навигация.

Ха е това е много интересно решение. И музика има и навигация има и интернет. Значи само да ми минат главоболията с кардани и тн. Да я стегна и ще те разпитам по сериозно за логистиката около поставянето на такова нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях ,го поставил,но колата ми често е отдушник на болните амбиции на бракониерите,затова сега си е мобилна установка,само 2 букси-зарядното и жака за слушалките към музиката.Пък за гугъл мапс кво да ти обеснявам.Отваряш си сайта в режим сателит,колата ти излиза като синя точка.Караш по снимка ,точката се движи.Не може да кажеш,закарай ме до там,но виждаш къде караш спрямо точката където искаш да стигнеш ,между блоковете с царевицата....няма нещо по=точно и подробно като снимката.Гармин ряпа да яде....

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това с допълнително поставяне на някаква джаджа е ясно, в смисъл няма проблем да си сложиме, кой каквото иска, ама ще стърчи отпред, трябва някаква стойка да му се мисли, трябва всеки път да го сваляш.... ето това не ми се иска. За това питах дали евентуално от трета ген. ЦР-В става, за да си го монтирам, и да не се занимавам с глупости. Ама не знам къде да видя някакви размери, за да ги сравня, знам че има китайчета и пасват точно..., ама това е краен вариант.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не може да кажеш,закарай ме до там,но виждаш къде караш спрямо точката където искаш да стигнеш ,между блоковете с царевицата ...

А ако не можеш да четеш карти :( Иначе и аз, като теб, съм бил в казармата ... оная истинската ... и синята точка е спасявала положението, когато гугл мапса на навигацията (на телефона, друга не ползвам) забие ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста офтопик,но за офроуд,когато няма покритие има офлайн карти ;) По едно време се бях зарибил уж щях да си купувам MTB,но все не оставаха пари та има една андроидска програмка ourxmaps http://www.oruxmaps.com/index_en.html Можеше даже да се реже от гугъл ерт части от картата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам за повече подробности относно ползването на таблет? Каква стойка и зарядно използвате за CR-V - и не пречат ли вибрациите на таблета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарядното си е е най-обкновено китайско 2А.Аз ползвам хоби кит ,който вади 5А,защото имам допълнителни консуматори на 5В.За стойка си ползвам папката -калъф на таблета.Пасва идеално в Харвито,не знам в Сиарвито наклона на джама как е.Не може да има проблеми с вибрацията,един таблет е хардуер 100 поколения след ОЕМската навигация.Звука се вади с аудио жак и се вкарва в AUX входа на радиото.Няма никакви приспособления и извънземни неща.Звука е отвратителен,затова ъпдейтнах таблета.ТУк навлизаме в спецификата на конкретния таблет.Монтирах РОМ,който има връзка с много юсб устройства.Мен ме интересуваше външен юсб-DAC.Ta с 2 думи към таблета се връзва юсб хъб,а към него хард диск SSD И аудио процесора.Сега звука става на нивото на аудио уредбата ,че даже и отгоре.Това са вече подробности.Предимствата на таблета:-Висока резолюция-пълна мултимедия-20 пъти по-голяма производителност-Неограничен сторидж-ъпдейти на 3 месеца-софтуер ...от пиле мляко-Български интерфейс,българска навигация,избор на навигация,български гласови команди,POI,полицейски патрули,камери с ъпдейти всеки месец.-Пълна мобилност-откачаш и си лягаш на полянката или ползваш в пешеходен режим.Не спи в колата-не може да се открадне-Многозадачна работа-мултимедия+навигация+имейл+инфо за времето по координати-Ниска цена,няма значение от марката,Може да е влагозащитен.-Ползва се за диагностика в реално времеОЕМска навигация-висока цена-ограничена орязана навигация,преизчислява маршрут бавно.-Липса на упдейти-Оптимизирана за мултимедия,на навигацията остаряваш докато зареди и хване сателити-Бавен процесор-обикновено 500-600Мхц-Никакви екстри от към допълнителен софтуер-Общо взето само минусчета

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигация е ясно, че за бг тази на хонда не върши работа, но какво ще кажете за телевизия? Има ли някакъв начин след цифровизацията? Преди доста бъкшиши си слагаха малки телевизорчета сега има ли пак нещо подобно с антена което да пасва на нашия размер? Защото с таблет трябва да плащам 50лв само за мобилен интернет за да гледам тв нормално :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всякакви стикчета и бъндъли за цифрова ефирна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има всякакви стикчета и бъндъли за цифрова ефирна.

То има, но аз до сега съм пробвал само tivizen и беше доста зле за това питам дали знаете нещо с външна антена което да върши работа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ще искаш да гледаш телевизия като можеш да гледаш филми ? Аз телевизия почти не гледам.За новини и други работи има радио.Tune in и с бавен интернет си върви добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има външни магнитини антени,но не съм търсил.Поразрови се в китайските сайтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да посъживя темата, някакво развитие? Иначе аз търся диск за да си отключа навигацията.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...