Jump to content
STR8__

Въпроси за Акорд 7 ген.

Recommended Posts

Колеги много ми е приятно да се изфукам, че от няколко дни съм горд собственик на гореспоменатия автомобил. Първа регистрация на колата е ( забележете ) 23.12.2004. Както се знае нивото на оборудване е кожа и велур. Невероятно на допир, а усещането е невероятно, особено като настъпя педала. Колата е много запазена, внос от Швейцария, мой човек ми я докара и след проверка - реални километри. Браво на швейцарците, че ходят само в сервизи с Интернет :)/> хехехеКакто и да е прекалено много се фукам, ама какво да направя. Сега от тук надолу започват с въпросите. Нека преди да ги напиша да ви запозная с индианеца - муа....Предишната ми колица ( която беше много хубава и много я обичах, макар да продължавам да си мисля за нея ) беше сивик англ. 96 година и от тази година скочих в кола 2005 с високо ниво на оборудване.Преди да я закупя бях изчел бая материал относно Акорда ми. След цялата информация която бях изчел поисках точно тази, с този двигател с това ниво на оборудване.Първи въпрос, светят ли копчетата на волана или не? Четох, четох и навсякъде мненията са различни. Из дълбините на форума пише, че CD Player- а е с Changer и винаги е с Changer, за този автомобил. Но уви моя не е. Гледах го разглеждах го от долу от горе, няма и няма копче " load ". Виждам има копчета "Disc +", " Disc - ", натисках ги диск не мога да заредя и това си е. На дисплея не изписва нито показва диск 1 или какъвто и да е диск. Веднага въпроса е, имам ли или нямам Changer , и аз ли бъркам в натискането на копчетата? Ако нямам мога ли да си закупя CD Changer и да си го заменя с настоящото? Обаче тук остава отворен въпроса, ако сменя системата климата и всичко което показва на дисплея ще работи ли? Виждам също така, че на бутона CD има и надпис AUX, къде е проклетия изход за това чудо?За какво точно служи системата VSA? Имам ли система за следене на осовата линия? Прави ми впечатление, че при увеличаване на скоростта волана се " втвърдява ", така ли е или е плод на моето въображение? Колата я закупих само с един ключ. Стария собственик е забрали да даде другите 2 ключа. По книжка пише, че има и някакъв модул от който мога да си настройвам при отключване стъклата да ми се отварят. Мога ли някъде да ми програмират тази функция без този модул? Намислил съм си да си сложа блутут, вързан към аудио системата, мога ли да си направя този ъпдейт и каква цена ще ми струва, горе - долу, тази джиджавка?Като заключение - много съм доволен от автомобила и много му се кефа. Настина е голямо удоволствие да се пътуват дълги разстояния с автомобила.Ако има нещо което искате да споделите с мен и което би могло да ми е в полза, ще бъда много радостен го чуя ( прочета ).Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA означава Vehicle Stability Assist (блокаж) Публикувано изображение , това е контрол и стабилност на пътя, ако влезнеш в някои завой по бързо това ти стабилизира колата, на мен ми се случи 1 пат рязко да завия наляво и после надясно добре, че е това чудо започна да пресвятка триъгълника с ! отвътре и може да се каже, че ме спаси Публикувано изображение . Ето и клип-че за да разбереш

( или напиши VSA test в youtube за повече ) и няма система за следене на осовата линия. А за мултимедията не ми се вярва да няма, дисковете трябва да са в аудио формат ( 20 песни в 1 диск ) мп 3 не чете поне при мен е така. Ако ще си купуваш нова мултимедия бих ти препоръчал това http://www.hid.bg/OEM-Multimedia-Double-Dvoen-Din-DVD-GPS-TV-Honda-Accord-7 малко е скъпичко , но поне е пълната мултимедия + GPS

 

Разгледай и тази тема http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57108&pid=1057376295&st=1725&&do=findComment&comment=1057376295 ще научиш доста за колата. Поздрави и дано сам ти бил полезен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. Първо, честито и много безаварийни километри. Публикувано изображениеПубликувано изображение

- За втвърдяването на волана, да така е, при по-висока скорост усилието за въртене се усилва. Мисля, че това се казва Variable Assist Power Steering (ако говоря глупости, да ме поправят колегите).

- За CD-to, странно е че нямаш бутон Load, а имаш Disc+ и Disc-. Пробвай да insert-неш диск (трябва да е в аудио формат, не с mp3-ки) да видиш какво ще стане.

- Имаш AUX, но нямаш изход. Също нямаш и usb изход Публикувано изображение. Bluetooth можеш да сложиш, цената е в зависимост от къде си го закупиш Публикувано изображение. Бих ти препоръчл да се ориентираш към mp3 adapter + bluetooth. Хвърли око на тази тема - http://forums.hondab...showtopic=88594

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. Първо, честито и много безаварийни километри. Публикувано изображениеПубликувано изображение

- За втвърдяването на волана, да така е, при по-висока скорост усилието за въртене се усилва. Мисля, че това се казва Variable Assist Power Steering (ако говоря глупости, да ме поправят колегите).

- За CD-to, странно е че нямаш бутон Load, а имаш Disc+ и Disc-. Пробвай да insert-неш диск (трябва да е в аудио формат, не с mp3-ки) да видиш какво ще стане.

- Имаш AUX, но нямаш изход. Също нямаш и usb изход Публикувано изображение. Bluetooth можеш да сложиш, цената е в зависимост от къде си го закупиш Публикувано изображение. Бих ти препоръчл да се ориентираш към mp3 adapter + bluetooth. Хвърли око на тази тема - http://forums.hondab...showtopic=88594

 

Благодаря много за инфото, ето тук можеш да видиш моят панел ( мултимедия ) http://ertasvc.ru/tovar/285.htm , абсолютно същото бутонът "load" е заместен с " TA RDS"... какво означава това, че нямам CD Changer?

Иначе знам че са АУДИО Дискове, не съм се и мъчил да слагам мп3 диск.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш CD changer си е. Ако е това , което си мисля TA RDS е ®adio (D)ata (S)ystem. Или до колкото знам, радио станциите могат да излъчват някакви допълнителни digital данни (от рода на текуща песен, певец, предаване или нещо друго), които да се приемат от радио с RDS декодер каквото явно е твойто. Не мога да ти кажа повече подробности. т.е. това трябва да е и също гореспоменатият Load бутон. Пробвай да го натиснеш за няколко секунди докато не чуеш едно изписукване и не почне да мига една червена светлинка, тогава можеш да пъхаш дисковете :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RDS дава допълнителна информация от станцията, като име, телефони, песен. TA прави така, че автоматично да ти се сменя честотата на която излъчва дадена радиостанция в различните области на страната, без ти сам да я търсиш когато се изгуби.При чейнджърите на Хонда има една особеност, която на моята открих няколко месеца след като реших че чейнджъра ми е развален. Тя е, че чейнджъра трябва да е пълен с 6 диска, ако не е пълен, не работи. Поне при моята е така, но аз съм с модула с навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с навигацията и чейнджъра си работи дори и с един диск вътре.

По книжка пише, че има и някакъв модул от който мога да си настройвам при отключване стъклата да ми се отварят. Мога ли някъде да ми програмират тази функция без този модул?

На мен също ми стана любопитно. Ръководството на колата ми е на жабарски и нищо не разбирам :(/> Редактирано от VamPo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата и безаварийно каране!На твоята система няма чейнджър! И моя Акорд беше с това радио!А това е Премиум системата която има:http://ertasvc.ru/tovar/289.htmНа външен вид си приличат, но освен 6 диска, тази има и други екстри като субуфер!На твоята можеш да сложиш външен CD Changer, но излиза много скъпо, а и трудно се намират вече. По добро решение е USB плейер от типа на Xcarlink. Има доста теми по този въпрос, както и за блутут решения. Например тука:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=88429&st=0&p=1057364814&hl=bluetooth&fromsearch=1entry1057364814

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен съм за отговорите! Ще го мисля как да го направя. На първо време съм решил да потърся някъде из морги, а може и тук във форума да закупя направо такова от по - нова година, тъчскин и юсбита и други подобни. В краен вариант ще прибегна към системата за ъпдейт на моето. Все си мисля, че трябваше да имам аз CD Changer, за тоя модел го предлагат. Възможно е и някой да го е сменил преди да си я закупя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същото радио и няма ,ако пише на него Premium Sound System тогава има чейнджър и суббуфер в багажника .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги имам питане относно навигацията в акорд 7 , управлението с тач ли става или си е чрез някакво меню с копчета и също така има ли карти за България или само се позлва като дисплей ?не знам дали е тук мястото , но някой кара ли 2,4/190 коня на газ , т.е. става ли или е някакъв страшен филм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е на газ и съм много доволен . Слагай смело ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве и кеф да си я караш, наистина страхотен автомобил.

А сега мога ли да попитам, дали този твой човек, който споменаваш, че ти е докарал акордчето, принципно се занимава с внос на коли от швейцария, защото да ти кажа от известно време ровя яко из форума и аз като теб точно на този двигател се спрях, а предполагам си наясно, че читави обяви в БГ мобилето няма от месеци и се замислям, че единствения вариант ми е внос от някъде. Тъй като нямам познати, които се занимават с внос на коли, възможно ли е, ако е удобно естествено, да ме свържеш с този твой човек да обсъдим евентуални варианти за докарване на една такава душичка като твоята и за мен? Всъщност въпроса ми важи за всеки имащ предложения!!

 

Благодаря предварително и безаварийно шофиране! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намислил съм си да си сложа блутут, вързан към аудио системата, мога ли да си направя този ъпдейт и каква цена ще ми струва, горе - долу, тази джиджавка?

 

Колега, аз имам блутут "Парот", който е свален от бракувана Хонда Акорд в Испания. Ако имаш интерес, пиши на лични, или ми звънни на 0887539999, Слави. 

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...