Jump to content
nedjalko1

Забравих колата на контакт опасно ли е за бобината

Recommended Posts

Забравих колата на контакт за около 10 мин. после не можах да запаля, акумулатора беше паднал. Колеги може ли да съм прецакал бобината или има защита???или кумулатора да е за смяна защото не иска да завърти. На бутане запали.. и после си пали, но ме е страх да не е нагоряла бобината и да избие по някое време. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е запалила с бутане, значи бобината е здрава.Няма общо между въртенето на стартер и бобина - комутатор. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак ми направи същия проблем, оказа се че акумулатора е здрав, Давам контак тръгвам да паля лампата за проверка на грешки мига и не завърта. После се оправи след кати ме бутнаха, Пробвах няколко пъти и си пали. Дайте съвет от каво може да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или трябва да си заредиш акумулатора или лоша връзка на клеймите или стартер. Ако до преди да го забравиш на контакт си нямал проблеми, зареди акумулатора. Като я караш на къси разстояния не му стига заряда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ли имобилайзер? Провери и него.

Пороблема се появява от време на време и не мога да го хвана, сега от два дена не е правила проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има ли имобилайзер? Провери и него.

Поробле ма се появява от време на врем и не мога да го хвана, сега от два дена не е правила проблем
Ми може проблема да е в стартера. Някога имах подобен проблем от време на време не искаше да върти. Не помня какво точно беше, но ми го отвориха, смениха някакви неща и от тогава докато не продадох Сивика нямах проблеми. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в стартера, то най-вероятно четките правят бела.Другото, за което се сещам е клеморед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец си вадих ключ, клонинкг на оригиналния, се сега карам с него. Чакам да го направи пак и ще видя дали не свети ключто на имобилайзера. Нещо да се базика кюча. Но той би трябвало или да работи или не???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако проблема е в имобилайзера то индикатора на таблото ще започне да мига и съответно няма да можеш да запалиш. Знаеш, че когато се подаде на контакт индикатора за имобилайзера загасва заедно с чек-а. Ако имаш съмнения в клонирания ключ, то тогава започни да си използваш оригиналния и съответно наблюдавай дали ще имаш проблеми.Аз също карам с клониран ключ повече от 3 месеца и проблеми нямам.Спред мен проблема е или в четки на стартера или клеморед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стартера има и включвател който също се скапва(скоро сменях ) ;) изкарай стартера и го провери!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е стартер, като дам на позиция старт, лампите на таблото намаляват интензитета на светене, но нищо не се чува нито бендикс, нито цъкане откъм двигатела. Днес ще я карам при Омбре да я гледат, защото не паленето зачестя. Абе нямам стартер така да се каже - пали на бутане вече 2 дена. Поняго пак върти, но когато си иска не може да се разчита на стартер. Да видим дали ще го рециклират или ще търся някой втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на бубината!Това да не е жигули с чукче че да залепне до като си на контакт и бубината да стане огън .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се стартер, подмениха четки и сега е ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...