Jump to content
alman

Размер на джанти и гуми за HRV

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да си купя лети джанти за Харвито. Ровя се в продавалник и попаднах на товаhttp://prodavalnik.com/prodavam-4br-leti-dzhanti-15-ot-kraysler-voyadzher-4-letni-gumi-podark-i29269351Интересува ме, може ли да се сложат гуми 215-65-15 на Харви. Имам някакъв сайт с размерите на гумите http://www.alloyguide.com/Honda.php където обаче не дават нищо специално за нашите. Съотвено с калкулатора в интернет, като задам сегашните 195-70-15 и задам размер 215-65-15 ми дава , че са несъвместими. Кажете ще има ли проблем ако ги сложа?Другата оферат на, която съм се спрял еhttp://prodavalnik.com/aluminievi-dzhanti-15-5h-114-3-za-mazda-nisan-s-gumi-i31449015Мерси предварително за всички мненияПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205/60/16 заводски , нека и колегите кажат но аз лично смятам че няма да е проблем да сложиш тия който си решил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По калкулатор дават разлика +7мм, която е в допустимите граници. Отклонението на километража е -1км/ч, при скорост 100км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох извинявам се, грешно съм задал данните в калкулатора, да всичко е ок Взех джантите от първия линк - гумите са в прилично състояние, ще изкарат 1 сезон. Мисля, че ще стоят добре на колата. Трябва да седна да си поиграя на фотошопа да симулирам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Изрових темата да не пиша друга за дилемата си!

Наближава лятото,а си купих ХРВ-то с нови летни (на 3000 км) гуми!Имат - ДОТ 0613 и са Kormoran 205/65/15 94H!Като ги сменях зимата и човекът на вулканизатора ми каза,че били малко тежки за колата!Искам да питам дали може да окаже някакво влияние на предницата и какво може да дойде за смяна вследствие от това!Във дадените калкулатори е с допустими отклонения-но искам да знам дали да се притеснявам или не!Благодаря за мненията предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме тякъв размер за Харви,но не вярвам да имаш проблеми...разликата е малка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Маркони-и аз мислех да си карам спокойно,но сега пък като има и успокоение-друго си казва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

  Малко да раздвижим темата. От известно време и аз се оглеждам за джантички. Основно 16" .Вчера харесах Борбет(мисля че са универсални-преди това са карани на Рав 4) с параметри: 16" 5*114.3 ЕТ-40    7j  за конусни гайки.Големия проблем се оказа търсенето на преходните втулки. Борбета  е на 72.5 , а Харвито на 64 . Намерих готови от Аутоком 72.6/64.1 обаче луфта беше солиден. Четох мнение на колега от форума че си е направил на стругар с вътрешен 64 ,но също имало луфт.Аз взех готови 72.6/63.4 и станаха(леко с усилие).

    Леко стоят изнесени на вън,почти незабележимо е.

20180602_153121.jpg

Редактирано от pet71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при Барото под моста на Москва сваляш едната джанта и ти прави точно втулките.Тези от Аутоком са къси.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...