Jump to content
J's Racing BB8

С плочка или без ?

Recommended Posts

Здравейте!С плочка или без е по добре?Става въпрос за съотношение разход/вървеж.Понеже плочката ми ограничава въздуха и ми се струва,че не върви хубаво на газ мисля да я махна но къде да сложа маркучите?Ясно ми е че няма да разпределя газта хубаво какво с плочката но ще се подобри ли вървенето в градски условия.Карам Д13б2 с 195/15-ки и като набирам 2-ра 3-та натискам педала на газта до половината-тоест отварям първата клапа на карбуратора до край.На баир същата работа,дори свалям 4-та и пак газта до половината.Преди да сложа газовото на бензин си въвреше доста добре на нормално каране а сега върви както на газ спъната.Разхода е 8.5 до 10 на газ,смесено.Нормален ли е разхода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора клапа се отваря между 3500-4000 о борота при моя карборатор да не е клеясала твоята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е d13 от завода има ограничител вторият дросел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм фен на плочките, старата ми ланча си беше с едно гърло и съвсем скоро след монтажа изхвърлих плочката и си захраних мотора с една 10 кубикова спинцовка подадена над дросела, трудно е да обясня как точно то тряя се види, инак е елементарно, но колата вече 8 год от тогава си върви така. След тая интервенция се отпуши доста, разсхода не мога да кажа дали е паднал от това щото по същото време смених и изпарителя ренцо с ловато и разсхода от 12 градско слезе на 10,5. Но определено без плочка по ми харесваше как се държи колата. Не знам как са хондите но ако са с двукамерни карбуратори няма да е лесно без плочка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще пробвам без плочката,то така не се ли получава нещо като с гарнитурите на дросела на Д14-ките?А какъв е тоя ограничител на втория дросел може ли да се махне?

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги попаднах на тази снимка,някой може ли да ми обясни какво е това накрая на маркучите?Гледам,че няма плочка.

Някой ако може да покаже снимка как става без плочка и без да дупча карбуратора?Бях чел и че подават газта над дросела през капака на тавата.

Аз пуснах маркучите просто така от горе без плочката но не вдига повече от 3 хиляди оброта и не работи равномерно.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...