Jump to content
-Mr.Veselinov

Проблем с оборотомера

Recommended Posts

Колеги оборотомера ми не работи хондата е сивик 1,6 125 hp 1993год. нямам си напредстава как е устроен и къкво може да се прецека за това питам вас помагайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай си буксите около делкото, от там взима информация за обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или свали самия циферблат на таблото и го поогледай внимателно аз на 2 пъти имах същия проблем ... първия път ми се беше прекъснало едно финно кабелче на бубинката която е на самия оборотомер, а втория път просто ми се беше откачила буксата ;d Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така,след доста време се реших да отворя таблото,и май се натъкнах на нещо,може ли цялата работа да е заради тоя забелен кондензатор?

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кондензаторът си е перфектен, като гледам, другите също - не са надути.Обърни внимание на поста на колегата по-горе, който спомена за бобината на стрелката, както и на редактираната ти снимка.post-10170-0-73923200-1391697273.jpgИ успех, разбира се!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Намотките са 6 точки няма разпоени, смених кондензатора като и подам контакт и стрелката се вдига на 2000 оборота без да е запалена като я запаля пак така давам и малко газ пак така? Идеи?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени кондензаторът с какъв? И защо?Бобината била 6 точки и нямало разпоено... А, прекъснато? Мултицетче ли ползва, или?Тая червена окръжност не я дращих от любов към червените окръжности, а защото точно оградения край на бобината се прекъсва и резултатът е този който не ти харесва. А, 2000-те оборота може да са следствие от "хубавия" нов кондензатор с капацитет 1/гьотере, просто защото се внасят и продават предимно боклуци.Както казах, успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени кондензаторът с какъв? И защо?

Не се карай на колегата,той не е длъжен да има познанията за тоя ремонт.Колега Веселинов,ей тъй,както си смъкнал платчицата бягаш в най близкия тв сервиз,оставяш им 10 лв и след 5 мин си готов.Там си имат и осцилоскоп и сигнал генератор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто питам по-емоционално, защото колегата получава отговори и идеи относно проблема си, но импровизира, явно без да разбира, сам си създава още проблеми и следват нови въпроси, за нови идеи... Това, сам да се набутваш и да търсиш помощ... малко е... някак емоционализиращо за помагащите, нали!Както и да е, човек се учи най-вече от грешките си. Пък, може и аз да греша, знам ли...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем,просто подмени всичките електролитни кондензатори по оборотомера и ще си решиш проблема.Това че, не са видимо издути не означава, че не са изсъхнали Публикувано изображение

 

Ето ти моята тема в форума,от тогава не съм имал никакви проблеми с оборотомера.

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=63325&st=0&p=1057224355&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057224355

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем,просто подмени всичките електролитни кондензатори по оборотомера и ще си решиш проблема.Това че, не са видимо издути не означава, че не са изсъхнали Публикувано изображение

 

Ето ти моята тема в форума,от тогава не съм имал никакви проблеми с оборотомера.

 

http://forums.hondab...entry1057224355

 

Прочети темата ми и виж какво съм писъл за стрелките,ако си изкривил оста на някоя от стрелките на уредите ще ти се наложи да си купиш ново табло Публикувано изображение

 

Някой модератор да изтрие единия от постовете ми,стана грешка Публикувано изображение

Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега, много често изглеждат видимо добре, но като ги замериш често имат само проценти от капацитета си. Този големия и да "изсъхне" наполовина оборотомерът пак отчита вярно, малките са ключовите за точно показание, което пък обикновено води до занижено показване, а не стоене на някакви определени обороти.. Имам снимка на малките електролити, под които видимо се забелязва и текналият електролит, но не я намирам. Но и без това проблемът е или механичен, или проблем с намотките.. Верно ползвайте мултимери, "на око" често нещата изглеждат наред..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах други проблеми с таблото,с другите уреди и се наложи да го сменя но оборотомерът пак не работи проверих си буксите около деокото всичко е закачено няма проблеми някакво идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми трябва да се гледа по схемите кое къде и как е свързано и да се разсъждава.

Но ме мързи сега да ровя из цялата документация, ако някой изрови нужните схеми, ще дам идеи какво да провериш.

Общо взето трябва да си сигурен, че уредът е изправен най-напред. И след това да търсиш къде ти се губи сигнала.

Това, че буксите изглеждат наред, не значи, че има верига, защото може и някой кабел някъде да е прекъснат, не бих се учудил и белята да е направил някой алармаджия или газаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес влязох в една локва и стрелката започна да играе....което ме навежда на мисълта че някъде не прави добър контакт,някой може ли да ми каже коя е буксата за оборотомера на деокото?

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От съответната точка си провери какво има при компютъра и при оборотомера. Не е проблемен датчик в дистрибутора.

 

Ако е, то колата няма да пали.

 

Публикувано изображение

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...