Jump to content
Rosen Karlov

Honda Civic VII

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме кой от бензиновите версии на Honda Civic VII е правен от Honda, а не от Ровър и т.н Искам да помоля да ми препоръчате версия, която се отличава със здравина, бензинова е, търпи на газ/метан и е икономична. Тъй като дилемата е дали да си взема Opel Astra H или Honda Civic, но ако е Honda, искам да си е на Honda а не на пежо, ровър и т.н, както е сегашния ми Civic VI с ровърски двигател ... Като цяло какви са основните недостатъци на Honda VII?Благодаря!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо само да те питам.Кой е този сивик VI с роувърски двигател???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелова "англичанка", 6-та генерация.П.П. Росене, съветвам те да се насочиш към Акорд 6-та или 7-ма.

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 7-ма генерация Сивик всички мотори са японски и в хечбека и в купето(то си е цялото японско).Бензиновите са HONDA, дизела е ISUZU-HONDA.Всички двигатели са супер надеждни и който и да вземеш няма да сбъркаш.За мен слагането на газ или метан на HONDA е извращение особено на витек мотор.Ако ще правиш това вземи 1.4 90к.с.Недостатъци на HONDA VII?Хммм...... сложен въпрос.Зависи какво искаш от колата.На някои им била шумна.За мен шума в купето е напълно в рамките на нормалното.Като пътно поведение също се представя добре.За нисък клас автомобил возията е доста прилична(моята е 5 врати, тривратката незнам как е).На дълъг път не изморява, седалките са удобни, няма скърцащи пластмаси.А сетих се - често кормилната рейка има луфт и се чува потропване.Боята лесно се драска.Дизеловия мотор до 2003г има проблеми с турбото.Иначе от към окачване е бетон, скоростни кутии също.Моята е 2004г и корозия няма никъде.Година и половина я карам (безпроблемни 23000км) и съм много доволен.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло модела е читав,ако попаднеш на добра бройка няма да съжеляваш.Бензиновите мотори държат на газификация и работят безпроблемно.Колегата Беселин е споменал основните моменти,като този с рейката е масово срещан.Ето ти и темата за Civic 7 ,ако имаш търпение да изчетеш всичко ще научиш още подробности -> ЦъкК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също доволен от 7ма генерация . Като цяло трудно ще намериш японска сглобка , повечето са английска (шасито започва с SH). Аз съм щастливо газифициран вече 1 година - никакви проблеми. Сменям само въздушен филтър през 5000 км, защото се кара главно градско в София по задръстванията и на 10000 км филтъра на газовата Публикувано изображение)) Разход - добър, икономичен двигател зависи от тежината на крака . Грубо градско натоварен 8.5 , 9/100 със задръстванията в час пик, извънградско 7- 7-5/100 .

 

Цените на частите - не са високи , има евтини и добри алтернативи. А за едрогабаритни чарколяци вече ги има и по моргите Публикувано изображение Преди 2 години нямаше

 

 

PS: 1.4 90 к.с като пуснеш климатика колата умира и губи всякаква динамика ...

Редактирано от kokalbokal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам 6ген.сивик1.5 в-тек с газов инжекцион и честно нямам никакви проблеми,хонда единствено е в Гинесовата книга с 1.500.000 двигатели без никакъв проблем...Не че имам нещо против опел,обаче това ти е низък клас (в двигатели) прямо хонда.Успех

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам 6ген.сивик1.5 в-тек с газов инжекцион и честно нямам никакви проблеми,хонда единствено е в Гинесовата книга с 1.500.000 двигатели без никакъв проблем...Не че имам нещо против опел,обаче това ти е низък клас (в двигатели) прямо хонда.Успех

Здравей, колега! Аз затова и написах, че търся хонда, тъй като сегашната ми е дизелова и се оказа, че освен емблемата няма друго общо с хонда, затова реших да търся немски автомобил, тъй като те не дават на разни измислени марки да им правят колите, че дори и двигатели техни да им слагат...Иначе, кой мотор препоръчвате на седма версия. Малко са ми грозни хечбековете, а пък три-вратите ме кефят ама са им малко вратите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,хонда единствено е в Гинесовата книга с 1.500.000 двигатели без никакъв проблем...

Искаш да кажеш 15 000 000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...