Jump to content
redbull

Без нотариус при продажба на кола

Recommended Posts

Аз не мога да разбера защо се нахвърляте на нотариусите, че не си вършели работа. Вие не вършите работа, когато ходите при такива, които нищо не правят. Съгласявате се да ходите при който падне, избран от купувача( защото бил негов човек ).А това, че ако се плащало в КАТ щяло да бъде точната сума е пълна измислица. Кой ще ми каже колко струва колата и за колко да я продам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla , ама въобще не е правилно решението .

 

ЗАДЪЛЖЕНИЕ на държавата е, да си събира данъците /има си начини за това/ , а не да вменява на частника от пункта за ГТП задължение да контролира /едва ли не събира/ кой си е платил и кой не и да върши неща, които него не го интересуват и не са в правомощията му.

Държавата си има доста голям апарат от чиновници, на които им се плаща за това и е крайно време, те да започнат да си вършат работата , а не да прехвърлят отговорноста .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha1 , Всичко е въпрос на гледна точка и в моите очи ти не си прав.Когато влезеш да правиш ГТП , човека който ти приема всички необходими документи не му коства абсолютно нищо да погледне дали имаш платен данък.Същото ще стане ако нямаш книжка или гражданска отговорност , нали така или и тях не трябва да ги гледат ? Така , че 1 листче повече не бави да се провери дали си редовен и е въпрос на по малко от 2 мин.Пунктовете за ГТП нищо не събират.Ако си редовен минаваш ако ли не търсиш начини да се оправяш.Все пак го правим 1 път в годината а не през 2 месеца , не е толкова тежко а и да не забравяме , че в тези пунктове работят поне 2ма души като единият е постоянно на компютъра.И пак да спомена , че увеличението е за коли под 101кс , може да го провериш.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не става така ;)Както казах в офроуд форума

Цялата система е тотално объркана ... за коли говорим ...Като почнеш от цените на употребявани коли, минеш през сагата пререгистрация, после (май беше преди) застраховане, данъци , винетки, ГТП ...Цялата тая трънлива пътека трябва да се изтрие с една огромна гума, и да се начертае наново....

Не съм ли прав?!Емича го каза ... хвърляне на прах в очите ...
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече в пунктовете не искат бележката за платен данък. Софтуера им е вързан с данъчните от преди около седмица. Ако не си платил данъка, няма как да минеш преглед вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е времето от 2мин. пада на 30 секунди докато въведе номера на колата и натиснет "Enter":)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla, съгласен съм, въпрос на гледна точка е, нещо подобно на това: кое е първо - кокошката или яйцето? Няма смисъл да спориме, уважавам твойто мнение / виждане по въпроса / и не настоявам да мислиш като мен.Обаче ,крайно време е, да си разбереме като задълженията, така и правата.

......Когато влезеш да правиш ГТП , човека който ти приема всички необходими документи не му коства абсолютно нищо да погледне дали имаш платен данък......

Да съгласен съм, нищо не му коства, но не му е задължение и Няма право / не го интересува /, дали съм си платил данъка.Негово задължение е да ми провери, само техническото състояние на автомобила.Затова е пункт за ГТП, а не пункт за ГТП&Д / данъци /. Абе няма значение,нали сме по-голями католици и от Папата.п.п. Краси, ослепиха ни и продължават да хвърлят......
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който веднъж се е качил в кола, трудно после се връща в Адския транспорт. За съжаление това политиците го знаят много добре, и шофьорите са най-лесни за стригане при нужда от попълване на дупки в бюджета. От отпадането на намаленията за катализатор се очакват 35 милиона. Може и повече да станат, защото дори тези, които имат право на отстъпка, не се знае колко време и средства ще са им необходими да го докажат. В талона не пише, че си Евро-6 примерно. Значи трябва да се вземе сигурно 1 ден неплатен отпуск, да се обикаля по вносител, КАТ, община, и кой знае още къде. Много ще предпочетат да платят целия данък.И наистина е безумно административно да принуждават частни фирми да се грижат за събиране на данъците. Това е работа на НАП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риска да бъда наплют от добросъвестните платци и симпатизанти на "стригането", ще изкажа и своето скромно мнение.Каквото е измислено от хора, хора го прецакват. Било е и ще бъде - винаги се намира начин за заобикаляне. И да, това е причината, държавата като цяло да е на насраното дередже и не само нашата държава, но брутлната истина е, че дори всички да си плащаме като идиоти, защото огромна част от плащанията не са като за хора, а като за идиоти, нещата няма да тръгнат нагоре. Прекалено късно е за очовечаване и някаква промяна, поне не и в близките 50 - 100 години. Единственото което остава, е всеки сам да решава как да оцелява от схемите на родните и евро стригачите. Правилата отдавна не са правила като правила, а само и единствено начини за тъпкане на хазните - родна и евросъюзна. Казвам го най-отговорно, воден от скромния ми вече 43 годишен опит и повече от прилична информация, от първа ръка във властта - от местна, до горе.ПП Темата на темата съвсем закономерно отиде извън темата, но... родна картинка - куче влачи... рейс!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...