Jump to content
vartan

Проблем с ксенона

Recommended Posts

Здравейте колеги , имам следния проблем.Едната крушка на ксенона H4 понякога гасне.Като изключа и включа фаровете светва веднага отново.Пробвах да разменя баластите и пуснах маса от другата крушка но същата работа.Според мен е крушка но не съм много сигорен , ако може и вие дайте мнение.Ако съм объркал раздела моля да ме извините.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, вероятно крушката е почнала да си заминава - ксенона не гори отведнъж, а първо му се променя отенъка на светлината, а после почва да гасне малко след като си го запалил, или поне на мойте ксенони беше така. Съветвам те първо да смениш ламбата, пък после си играй със сложните маневри. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля , че е от крушката но все пак питам.Понеже може и някой друг да е имал подобен проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега, размени местата на крушките и ако проблема се мести с тях значи е ясно какво е. Сменяй с други 2 най-добре защото, ако смениш едната ще има разлика в цвета.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да разменям крушките при положение , че размествам баластите.Не е ли едно и също.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има проблеми по същия начин,но се оказа слаба връзка в "ниското" напрежение.Отворихме баласта и запоихме директно вътре и проблема изчезна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги баластите съм ги сменял няколко пъти и гасне само дясната крушка.Смених и каабелите на ксенона с чисто нови и пак същата работа.Забелязах обаче , че въпросната дясна крушка пресветва на момента.Някакви нови идеи :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, размени местата на крушките и ако проблема се мести с тях значи е ясно какво е. Сменяй с други 2 най-добре защото, ако смениш едната ще има разлика в цвета.

 

Няма нови идеи. Сам отказваш да разбереш дефектна ли е крушката, или не..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си сменил всичко, с изключение на крушката - остава да е от нея.НО и аз имах същия проблем /на друга кола/ и се оказа хлабава връзка в самата фасунга.Крушката влизаше доста стегнато във фасунгата, но едното краче не е правило добра връзка и се получаваше точно като при теб.Пробвай да зачистищ женските клеми в самата фасунга /може да са патинирали и да не правят добра връзка / ,а съшо така ги притегни леко, защото с времето охлабват /от топло-студено/,особено ако връзката е била хлабава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Еmicha1 при ксенон х4 ток се взима само от едната букса на стандартната крушка и кутията на инсталацията пуска да другата , дано си ме разбрал :) .А за какво да разменям крушките при положение , че размествам баластите.Не е ли едно и също.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сменяй крушките ,какво се чудиш! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Еmicha1 при ксенон х4 ток се взима само от едната букса на стандартната крушка и кутията на инсталацията пуска да другата , дано си ме разбрал Публикувано изображение .

 

Сигурно съм те разбрал, но ти дали си ме разбрал - това незнам /може пък и аз да не съм го казал правилно/.

 

Имам в предвид, да провериш точно връзката от където взимаш захранването, и буксата/фасунга/ между крушката и баласта /тази от която се сменява крушката ако изгори/.

Точно там ми беше проблема с единия фар - влизаше плътно, гуменото уплътнение уплътняваше перфектно, но вътре пластините не правеха добър контакт.

Сега разбра ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Еmicha1 сега те разбрах , ти имаш в предвид буксите на ксенона.Мерси и това ще погледна.Междодругото взех от един приятел две нови баласти за проба ако пак има проблем ще купувам крушка да пробвам.

Редактирано от vartan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре, но ти писах и за връзката от която сменяваш крушката ако изгори /където съм почти сто процента сигурен, че ти е проблема/.Както и да, е сменявай крушката и ако скоро се появи същия проблем, провери там. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еmicha1 направих това което ме посъветва и междодругото смених и баластата.Ще покарам да видим какво ще стане.Забелязах обаче , че това пресветване което го имаше преди на моменти вече го няма с новата баласта.Забелязах също , че въпросната дясна круша започна да свети малко по-синкаво или по-бяло не мога точно да го уточня с новата баласта спрямо лявата крушка , на която също смених баластата.Крушката свети все едно е нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...