Jump to content
airforce

обслужване на акорд 1.8 99г. цени?

Recommended Posts

Здравейте колеги,от два дни съм горд собственик на акорд 6 1.8 99г. впечатленията ми от колата са отлични,но днес ходих на майстор и малко се разочеровах от цените за обслужване.Не знам как точно трябва да се обслужи колата но майстора ми каза следните цени- Водна помпа 79лв.,ангр.ремък голям 46лв gates,ролка ангр. голям 54лв. sks,ролка ангр.малък 43лв.sks,ангр.малък 30лв.gates,масло Яко(ако може мнение за него) 10w40 +500 77лв.,филтър маслен 7,5лв,възд.филтър 28лв.,филтър купе 20лв.,имам омасляване вероятно от семерина на колянов вал цена 18лв. и другите две по около 8лв.,маншон на рейка ляв 20лв.,горивен филтър 23лв.,гарнитура на капака за клапаните според майстора трябва да се проверят 18лв. и за труд 120лв.тотал около 600 .Не знам дали трябва да се сменят всичките неща но ми се струва че излиза доста като цена.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля ,че е доста според мен цените са добри говорим за съвсем нормални цени 20,30,40,50 лв просто нещата се събират както и годините си минават километрите си вървят и идва момента когато трябва да подменим някои неща.Лошото е ,че не си изминал ти тези километри.Но при всяка кола втора употреба го има този ''ластик'' което е съвсем нормално.Имай в предвид,че това са цени на НЕ оригинални части.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако съм на теб качвам се и карам,и никакво обслужване.Вероятно ако си обслужиш Пасата ще се изръсиш по-малко,или аз нещо бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги малко може да не е по темата , но искам да попитам защото и аз от скоро съм собственик на Акорд 2,3 ES и ми предстои обсложване. Като ходих до майстора който ще я обслужва ми каза че не е задалжително да се сменя водната помпа ( майсторът е Дидо от варна само да кажа ), а всеки от форума ми казва че трябва някои може ли да ми каже защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора ако ти гарантира, че до 2 години от обслужването няма да протече-послушай го. Ако протече, купуваш я и ти я сменя без пари - така става. Истината е че има много случаи на видимо перфектни помпи, протичащи месеци след обслужването.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора ако ти гарантира, че до 2 години от обслужването няма да протече-послушай го. Ако протече, купуваш я и ти я сменя без пари - така става. Истината е че има много случаи на видимо перфектни помпи, протичащи месеци след обслужването.

Не ми дава гаранция майстора но и нова да е пак кои дава гаранция че няма да протече и след първата година.Преди Акорда имах Сивик и го карах три години.Като го купих само му смених ремаците и ролките и маслото без водната помпа и нямаше проблеми и за това смятам и сега да не я сменям , а си мисля че и двете не би трябвало да имат разлика. Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам същия акорд и немисля чее много скъпо просто неги сменяи на веднъж и потърси някои които ползва отстъпка а за маслото аз карам с енеос 10-в40 и сам много доволен струвашеми 67 лв. с филтара наистина всичко е по 20 30 40 50 просто нетрябва да се занимарява зада несе трупат;) тъи че наи напред сменяи каишите и газ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и на колеги от форума който ми направиха страхотни предложения и цени ,просто исках инфо и за това споделих днес си поръчах всичките части от аутоплюс и цената ми беше с около 160-170 лв. по-надолу от спомената ми от майстора,като дори някой от частите са по-качетвени например ролките са на ina, а относно градския с обслужването на пасата беше ми по-евтино наистина, но аз съм избрал марката и тя е ХОНДА така че няма какво да ме върне назад дори и цените да са в пъти по-високи от това което са.Успех на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не го взехте от Враца тоя Акорд?Публикувано изображениеМ/у другото тия ролки на Ina със сигурност са под въпрос,но ти си знаешПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...