Jump to content
Stiliqn86

Покупка на Accord VI

Recommended Posts

Здравейте колеги почитател съм на Хонда и съм собственик на Сивик 6г , но вече ми идва малък и затова реших да си взема Accord 6г бензин. Искам да ви попитам кои от бензиновия двигател е най добър , също така как са им и частите скъпи ли са , много ли са чупливи и въобще какво да гледам като го купувам? Някакви слаби места и т. н. ако може всичко дето се вика ще съм ви много благодарен :rolleyes:/>:rolleyes:/>. Еми мисля че за сега е това което искам да ви питам , ако нещо се сетя пак ще питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никои ли не знае за този акорд все пак пиша в неговия раздел на форума. Нали уш форума е да си помагаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Цените за поддръжка не се различават много от тези на твоя Цивик. Има афтърмаркет части за окачване на народни цени, двигателите са здрави (като всяка Хонда). Двулитровия двигател като че ли дава най-добро отношение между мощност и икономия. 1.8 също е ок, но има и един 1.6, който идва много малко. Нагоре от 2.0 е вече Type-R.Ако гледаш кола, която не е от Италия - гледай за ръжда по купето. Принципно като си харесаш екземпляр, не знам сам какво ще можеш да видиш, освен очевидни неща - влез си в оторизиран Хонда сервиз да я прегледат и мини да измерят геометрията някъде, ще ти е по-спокойно.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро имаше подобна тема,но не успях да я открия.Взимай от 1.8 на горе.Колата е много добра и ще останеш доволен.Топ версията е Тайп-Р,но там цената е нагоре,кефа невероятенПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с policeman. Колкото по-голям двигател толкова по-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ще караш повече градско, препоръчвам автоматик. Има си и ръчен режим. Разхода на гориво не е фатално по-висок. Говоря за 2.0.В събота тествах един такъв Акорд, очарова ме. Имаше си всичко, без кожен салон :ph34r: п.п. Понеже в момента карам CR-V I, 2.0 128 коня автомат, останах учуден, че Акорда с неговите 147 коня, и vtec, автоматик, някак си е по-тромав при ускоряване:blink: Ама "набере" ли се един път ... :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги благодаря ви за отговорите аз по принцип съм се насочил на две коли за сега само съм ги видял на снимки и не знам като отида да не се уплаша ето и двете коли и кажете мнение. My link и другата е My link.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият изглежда по-запазен. Вторият е с всички екстри, от които само наличието на шибедах ще ти липсва в другия модел. Навигацията на Акорд 6 не работи, иначе стои красиво:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този първия (Бургаския) го карах, понеже до скоро и аз търсих такъв акорд. Добре изглежда, и волана му е много леко протрит (което не си личи на снимките), но пък поне не е прикривано с разни там калъфчета или претапициране. Иначе поради някаква причина свети чек енджина и двигателя има кофти празен ход - разбирай към 500оборота и притриса доста (може и да е нещо дребно, а може и да са легла на клапаните :). Климатроника му бачка, но не много силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оффтопик: при 6 хиляди лева, аз вече бих се напънал малко повече за читава бензинова Mazda 6. Не че нещо ама за 7 уникални бройки, а е по-нова разработка с повече глезотии от Акорда:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11371974121497123&f1=details&slink=3krtif

Редактирано от Veseliq
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази мазда която ми показваш не виждам да е нещо по добро от хондата мое мнение , пък и като години и екстри са еднакви. В момента карам хонда и съм пристрастен. Също искам да попитам вярно ли е , че навигацията на хондата не работи. Говоря за хонда акорд 6г.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи,но май няма Бг в картите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей. Имам я същата 1.8 мотора. Много съм доволен от колата 100 000 км имам а имам сменени само консумативи , 2 биелети , 2 амортисиора и 1 термостат Публикувано изображение. Цени мога да ти кажа от опит - ремаци , ролки, водна помпа и всички филтри - 250 лв, термостат - 16 лв, амортисиори - 100 лв брой и биелети - 22 лв брой. Разхода ми е 10 литра на газ като градско около 11 извън градско - 9. За 1.8 мотор върви отлично, малко е мудна в ниските но влезе ли в горни обороти няма спиране Публикувано изображение. Ако те интерсува нещо конкретно пиши Публикувано изображение

 

ПС: Забравих и съединител съм сменял - 298 лв комплект - exedy :)

 

PS: Колата се продава ако те интерсува евентуално на ЛС :)

Редактирано от Damasko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Навигация не работи в България и няма оправия. Вариант е да се сложи тъчскрийн навигация на мястото на екрана, понеже е стандартен размер, и да придобие работещ вид.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...