Jump to content
pelto

Cruise Cintrol на CR-V I

Recommended Posts

Здравейте. Интересува ме да си сложа автопилот на CR-V 1-ва генерация. Интересуват ме - може ли да се направи ? , как се прави? , има ли човек който да се занимава с такова нещо и къде се намира и колко струва? Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам но не може :) много на дърта кола си решил да го слагаш, няма повечето от нужните изисквания за авто пилот, наи малкото няма електронна газ. На тая кола можеш да си направи ръчна газ, като на газка, става готино с палци за команди на велосипед, на 8 степени :) от мен идеята изпълнението от тебе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не може да не може Слави:http://www.conrad-uk.com/ce/en/product/851329/Waeco-MS-50-Magic-Speed-Cruise-Control;jsessionid=E6DCC12758B6109F45AE3106A7769F47.ASTPCEN18Тва синичкото се слага при двигатела. От него излиза жило, което се връзва към жилото на газта, точно преди дросела. Инфо за скоростта се хваща от скоростомера (т.нар.километраж :P )Всеки технически грамотен собственик на CR-V мо'е си го монтира сам.Аз не мога, щото в ЮК това се води незаконен мод :cool:п.п. В оффроуд форума имаше тема за тва чудо, със снимки на монтажа, и нещо ми се мота, че беше точно на CR-V I.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изостанал съм е бати, и тва ли се е измислило :huh: Ако беше към 100 тина лева можеше да се хвана ама 250 ми се вижда прекалено за някои да дава газ вместо мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаме едно служебно Subaru Forester на което газта е с жило от педала - има си автопилот (cruise control де), даже не е автоматик. Много ме е яд на дръпнатите, че са се поскръндзили и не са сложили на CR-V-то, както е автомат моето щеше да е просто рай за каране по магистрала. При Субаруто е направено с електромоторче, което навива дросела - дори в педала на газта се усеща как хлътва надолу като му подадеш газ от лостчето за настройките. Та явно не е проблем да се добави, ама 250 лева наистина е малко скъпичко...

Редактирано от swartalf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно от тази тема в offroad, мисля че беше преди около 3 години се запалих и аз. Почнах да ровя по ebay, но в крайна сметка си купих същия този комплект от представителството на WAECO в Враждебна.Струваше около 230лв. Дадоха ми го без ДДС, защото не исках фактура. Монтирах си го за 1 час, супер елементарно.Работи безупречно голяма благинка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да не може Слави:http://www.conrad-uk...69F47.ASTPCEN18Тва синичкото се слага при двигатела. От него излиза жило, което се връзва към жилото на газта, точно преди дросела. Инфо за скоростта се хваща от скоростомера (т.нар.километраж :P/> )

Точно това WAECO от линка съм монтирал на ЦРВ. Работи отлично. Писал съм и тема по въпроса в офроуд форума:Монтиране на допълнителен темпомат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино ама скъпо мамка му :) инак пък де се вика си е вечно твоя, продаваш колата вземаш си го :) готина машинка, само я кажи , аз прочетох темата в ОФ форума, ама как машинката разбира че си пипнал педал да кажем спирачка или газ за да се изключи автоматично???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си кабел, кийто се връзва за стоп машинката, пипнеш ли спирачката се изключва.Има и датчик за монтаж на педала за съединителя, но него нещо не можах да го пасна и го изолирах.Като активираш автопилота и даваш газ не се изключва, щом я пуснеш се връща на зададената скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо може ли да се монтира на HRV или е само за CRV?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва чудо е унииверсално и става за всякакви коли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...