Jump to content
change

ще купувам HR-V помагайте

Recommended Posts

Здравейте на всички ,тези дни ми предстои покупка на хонда хрв автоматик хондата е в пловдив в автокъща регистрирана е но Бога ми незнам какво да гледам .Досега карах едно опелче но мисля че вече е време да си взема нещо по добро и съм се насочил към ХОНДА .Моля за съвети и каквато и да е помощ при тази бъдеща моя покупка .До сега съм останал наистина с много добри впечетления от форумците тук и виждам че са много отзивчиви ,та това е което искам да кажа и да ви благодаря предварително ,и естественно да споделя след това какво се случва. Благодаря още веднъж !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градски здравей. Не знам кой набор си но защо си се насочил към ХРВ? Ако си семеен предлагам да си вземеш ЦРВ по широко е и по удобно за семейна кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има доста теми с отзиви и съвети относно H-RV .Аз лично мога да ти кажа само хубави думи ,удобна е кара се като малка кола , караш на лек оф роуд без проблем (за риба в моя случай) поддръжката е елементарна и сравнително евтина . Обаче доколкото съм чувал автоматика на харвито е CVT и ги дават за проблемни , наблегни на това при огледа . надявам се да съм бил полезен , Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариаторната скоростна кутия е безстепенна - тоест нямаш превключване на предавки. За поддръжката на това чудо има съфорумници, които могат по-добре от мен да ти обяснят. Доколкото разбрах от разни постове, които съм чел, кутията по принцип не дава проблеми, ако е "добре гледана".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако само това, че скоростния лост е горе, зад волана, те кара да избереш HR-V вместо CR-V ...Според мен е по-добре 10+ годишна, незнайно как поддържана, степенна кутия, отколкото 10+ годишна, незнайно как поддържана CVT.Качи се, покарай малко и двете коли (градско и извънградско), огледай ги добре, и си помисли пак :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила средно се продава на цена,която не отговаря на класа му. Голяма цена за нисък клас автомобил. За средната цена на която върви можеш да си вземеш много по комфортен, бърз и с повече екстри автомобил. Колкото до покупката пробвай дали всичко работи, ел.стъкла, огледала, дали се прибират, централното дали отключва и заключва всички врати и багажника, светлините дали бачкат , климатика бачка ли изстудява ли , 4х4 ли е , работи ли ABS , ръжди и т.н.п.с. Най вече гледай да е черна, ще събираш погледите на мадамите :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Граник, колега, по твоята логика да вземе някоя Ланчия - примерно Тесис? Там пълно с екстри и средната цена е под тази за такъв клас автомобил, обаче защо ли е така? Аз лично се накарах на бързи коли с ексттри. Харвито е точно колата, която търся...опростена с екстрите които са ми нужни...друго не ми ттрябва. Единствно подгряване на огледалата е малко тъпо, че няма, но се преживява. И не мисля, че цената е безмислено висока за Хонда...сигурно има защо?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички ,тези дни ми предстои покупка на хонда хрв автоматик хондата е в пловдив в автокъща регистрирана е но Бога ми незнам какво да гледам .Досега карах едно опелче но мисля че вече е време да си взема нещо по добро и съм се насочил към ХОНДА .Моля за съвети и каквато и да е помощ при тази бъдеща моя покупка .До сега съм останал наистина с много добри впечетления от форумците тук и виждам че са много отзивчиви ,та това е което искам да кажа и да ви благодаря предварително ,и естественно да споделя след това какво се случва. Благодаря още веднъж !

 

Здрасти колега,първо поздравления насочил си се правилноПубликувано изображениеаз от скоро карам въпросния СУВ но съм имал два броя фолцфаген(голф,пасат)два броя мерцедес(240д.220ц)..имал съм два микробуса форд...даже и по едно врем и камион..то от тогава ми остана това усещане(искам да съм само на високо)ако чаткашПубликувано изображение(просто усещането е ок)...а тук където в момента живея(Кипър) имах 1.сузуки,1.мазда,1нисан..а от 2 седмици Хонда ХР-В...пич няма такава колаПубликувано изображениеот както съм я купил всеки ден и се радвам(буквално) карам като луд всеки ден(вече имам и една глоба)Публикувано изображениеако трябва да я сравнявам с изброените...то...просто няма смисъл(японеца е номер едно)....а относно автоматика..няма по-кефища и мързелива кола(и моята е такава)...правилно си се насочил,просто е добре ако имаш някой мнооого(майстор)познат да я пробва с теб(аз така направих с моята..комшията ми е рефер в офроуд състъезания и има гараж за ремонт само на джипове)..та....той я покара и вика ДА-този модел понякога дава фира кутията но ако е добре порържана и е била с правилните консумативи то нямаш грижи...това от мен дано да съм ти бил полезен...УСПЕХ! Редактирано от svesevo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички ,вече съм в отбора , купих харвито което е 2001г. 4х4 105 кс 4 врати автомат сив металик.Е не съм се кефил повече от сега много много съм щастлив вярвайте .Всичко си и работи освен 1 и то е запалката но тя всъщност работи но трябва да се задържи ,ще го преглътна :rolleyes:/> обаче ми направи впечетление ,че като тръгвам малко по рязко има едно ромолене отзад предполагам че е за смяна маслото на деференциала но и тампон да е и каквото и да е само дайте мнение и го оправям, колата е прекрасна благодаря на всички още веднъж за съдействието надявам се от днес и аз да мога да споделям впечетления и опит .Късмет и здраве на всички .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много години и километри да те вози и да ти служи вярно. Звучи като масло в задния диференциал. Но задължително оригинално масло на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чак сега обърнах внимание, че си от Шумен. Сивото Харви автомат от автокъщите по дибичкото ли взе ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Н е братле от Пловдив го приселих вече тук и си е Шуменка и половина,мерси колега и аз така мислех за маслото на диферинциала след като го сменя в събота или понеделник ще пиша , лека на всички сле д този пост че чак утре ще мога да пиша във форума лека вечер и много здраве на всички

Редактирано от change

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега . Безпроблемни километри и само масло да сменяш ти пожелавам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Смених маслото на диф. обаче ромоленето при тръгване си седи тази седмица ще сменям и маслото на скоростната кутия и ще пиша за резултата ,ако някой има подобен проблем нека сподели .Само да спомена,че ромоленето е само при по рязко тръгване ,а на завой пълен ляв или десен няма никакви странични шумове или тропане .Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такива хора като тези от Карада ВАРНА ,поръчах си масло за скоростната кутия чаках го 2 или 3 седмици и когато маслото дойде ми се обадиха за да дам град и адрез ,и познайте званя им аз да питам дали са го пратили и хората ми казват ами ние го продадохме .Сега си го поръчах от Бултрако Пловдив във вторник ще е при мен и така харвито си седи в гаража заради (коректните) от КАРАДА-ВАРНА.После разбрах ,че те нямали нищо общо със сервизите и магазините на Бултрако и Хонда така ми казаха от Бултрако Пловдив ,а и разбрах още ,че Бултрако отварят във Врна или май вече са отворили.Поздрави на всички ще пиша когато сменя маслото на кутията дали го има още това румолене при тръгване.

Редактирано от change

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Днес смених маслото на скоростната кутия поръчах го от Бултрако Пловдив както писах одеве ,и проблема изчезна няма го ромоленето при по рязко тръгване .Сега вече удоволствието е пълно .Поздрави на всички съфорумци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей издевателсва с тази CVT кутия Публикувано изображение Пазия много...

 

Бултрако ако отворят във Варна - какво ще продават - лодки или електрически генератори ? Публикувано изображение/>

 

Честито и безаварийни.

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...