Jump to content
bombatomba

4x4 на Honda CR-V

Recommended Posts

Колеги,Как мога да разбера дали в даден момента е зацепено и задното предаване. Има ли някаква индикация на таблото?Става въпрос за първа генерация 98 г., 125 к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма индикация. Вариантите са два:1. Ако имаш проблем с маслото в задния дифф ще чуваш странни звуци. 2. Ако нямаш проблем заставаш до някой магазин с огледални стъкла и гледаш задните гуми като потегляш рязко ще видиш как зацепва

Редактирано от koko__2002

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакаи код оранжев за обилни снеговалежи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чакъл също става - вижда се как задните гуми почват да хвърлят и те чакъл и камъчета при пребуксуването. Иначе утре го дават в Самоков 70% вероятност да вали сняг, това е твоето място :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарахте човека в чуда с тия майтапи.Естествено ако се прочетат темите по въпроса ще се разбере за какво става върпос.Тестването е лесно на гладък асвалт.Пускаш съединителя с повече газ ,за да накараш предните гуми да превъртят с пищене.След секунда пищенето спира ,като се включи и задния мост.Ако е мощен двигателя може и да "пищят" и четирите гуми на сухо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :)Задният диф не щрака - дотук добре. Това означава, че вероятно работи.Когато зададох въпроса ме мъчиха две дилеми:1. Дали изобщо включва - дотук добре.2. Ако включва да не би да си седи постоянно зацепен. Ако е постоянно зацепен има ли начин да се разбере освен с пребусуванията, защото този тест ще покаже само, че включва .... ама дали се изключва след това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е предвиден за дълга работа,разбирай повече от 3-5 мин.Ако остане зацепен при нужда или по погрешка и предава мощност ще прегрее и ще замирише на масло и феродо-най вероятно семерините ще избият.Пробвал съм при рядка кал по корем и знам от личен опит.Ако го усетиш най-добре да изчакаш да изстине или да търсиш вариант за лебедка или друга кола да те измъкне от положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,наистина няма специална лампичка,че се включва задният мост,но аз лично познавам че зацепва, когато присветне триъгълника с възклицателен знак(имам предвид светлината за VSA ) и наистина има логика защото тя примигва при прибоксуване на предницата и съответно се включва задния мост...е да наистина, ако имаш проблеми и не ти зацепва по принцип,колкото и да ти присветка VSA ,отзад няма да получиш подкрепа ;))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...