Jump to content
dan4o

Купето пълно с вода

Recommended Posts

Колеги даите да разгадаем проблема, а тои е следния: след зинмия период доиде време за почистване на колата вътрешно, колата е 5г хеч с люк ако има значение това, махам оргиналния мокет за пране и кво да видя от дясно кадето са пасажерските крака пода е целия в вода от кам шофера по малко, подсуших я идеално и без да слагам мукета я оставих колата не е карана докато не се сглоби,днес валя даждец не е кои знае кав порои но си поваля слизам да проверя хоп изненада пак има вода. Ха сега да видим някои имал ли е подобен проблем и как го е решил да помогне, между другото махнато е онова смолистото по пода, има едни тапи под него те са направени с силикон и вси4ко е боядисано нема и преди 3-4 дена, мокрото или водата идва от под жабката или нз по точно от каде но там се стича от някаде

Редактирано от dan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дренажните тръби на люка.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=42760&st=90 подобен проблем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка мерсаж много братле и про мен е така но в начален стадии явно, искаш да ми кажеш че трее да махна пластмасите под чистачките и у ъгъла да търся проблема така ли, защото след махането на компа и като бутнах нагоре оп влага и ме наведе на мисълта че може да иде от там дет смуче парното, утре продължавам с разглобяването и дано не счупя мн щипки, а тва дет си го мазал с силиконче отвътре горе под стаклото ли е демек некаде под таблото, ако е там трее на челна стоика да го мажа или да я вартя по таван

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат разглобиш ще го видиш какво е .Да на челна стоика се маже :D :D .виш тръбите и тях на мен от едната страна се беше извадила едната и течеше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго разглобяване на пластмасата под чистачките батко ФЕНЕ не открих нищо бре, нема ръжди никаде да ми подскаже каде е текло почистих наи старателно но нищо не ми помогна да открия от къде пълни вода в купето от към пасажера, ще карам разглобена и ще чакам големия дъжд то си проличи, няко ако има др идеи да казва и да помага, мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти тече и през вентилатора на парното.Махаш пластмасата под чистачките ,като първо сваляш тях и пласмасовите нитове и ще видиш отвора от които вентилатора дърпа въздух.Там има една пластина която пречи да влиза вода ,може да е сгъната неправилно или каналаите за отичане на водата да са запушени с листа.На брато на хеча сложихме изрязана пластмаса на този отвор и спря да влиза вода ,а преди това си капеше постоянно в краката на пасажера! Провери и това Данчо и успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пълни една 10л туба с вода и почвай да поливаш. Щом имаш шибедах, първо поливай там. Даже може да го отвориш с някаво по малко шише директно в улея за дренаж на шибедаха да сипеш. Много е вероятно просто маркуча да се е измъкнал от коляното и сега да ти го излива в купето.Той първо влиза в купето и от там с едно коляно излиза зад калника някъде надолу. Докато поливате с водата някой да гледа от къде тече. Тва е най лесния начин за който се сещам.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56529&view=findpost&p=1057183779http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=58697&view=findpost&p=1057196459http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=41665&view=findpost&p=367060

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някоя бензиностанция с автомивка хвани някой да полива яко с маркуча, а ти влез вътре и се оглеждай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така колеги продължи разглобяванети и немерих следния дефект: преди много години някои решил да слага централно на колата, тва добре но прекарал кабели за машинката и решил да махне за по лесно гумения маншон които е закачен на купето и от другата страна е на вратата през него варвят сноп кабели, намерих маншон о го поставих на местото му сега след дъждовете ще видим как е и ще пиша, та въпроса ми е възможно ли от там да е пълнило вода в купето или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно.На един колега му се наводни яко колата,чак прага се беше напълнил ,и о/о 5 литра вода изтече ,като избуши тапата от прага отдолу.Най-смешното беше ,като обясняваше как се чува някакво клюмчене на вода когато тръгва и спира,и се чудеше бензин ли е,газ ли е,а то вода в прага.И е отишлата там от натрупани боклуци под пластмасата о/о чистачките ,и ниско доле м/у калника и подкалника.Тава на друга кола,но само идея.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...