Jump to content
gonso221

Газов инжекцион + турбо

Recommended Posts

Здравейте колеги Публикувано изображение

Искам да ви попитам някой запознат дали имат разлика инжекционите за турбо коли и за атмосферни и каква е разликата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че няма никаква разлика, но нека по-компетентните да кажат. Има разлика в съотношението конски сили на колата и капацитет на испарителя, но не би трябвало да има разлика ако е с турбо колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки универсален КИТ става и за турбо.Има и специализирани КИТ-ове за турбо мотори но те са по скъпи а при чипване направо са си задължителни ако искаш всичко да е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за кола малка кубатура и малко налягане 0.4 в момента е с газов инжекцион и изпарителя ми мисля че е до 100 kW, ако е така както казвате трябва да ми свърши работа Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 0,4 най-вероятно няма да имаш проблеми.На турбо колите проблемите започват като се надуе много турбината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не би трябвало да имаш ядове . Газовия комп основната му работа е да " гледа " времето за бензиновите инжектори и да го преобразува за газовите . Изчисленията си ги прави бензиновия комп . При лоша настройка се получава бедна или богата смес . След настройката ходи до газаджията и предценете по мощността на колата дали и какво трябва да се подмени , за да храни газовата мотора . Само вижте дали самата газова може да смогне . Често при газифициране се ползват по - бавни рейки , заради парите и на високи обороти може да не сколасва и трябва и малко бензин да се пусне . Това обаче е работа на газаджията . При свестни механик , мапер и газаджия не би трябвало колата да има проблеми след продцедурата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам, че не от София, но ако имаш път насам, мини да се видим и да ти демонстрирам, как върви на газ мойто "животно" . При добра настройка на газ Турбо колите полудяват от всякъде. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Иване, Надявам се най-накрая да прочетем техническо мнение от теб , че с тези покани да се идва в твоя сервиз ставаш банален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, въобще не съм имал в предвид посещение ЗА и ВЪВ сервиза, макар, че наистина поста така прозвуча. Извинявам се за което. За жалост скромния ми опит показва, че много хора се страхуват за сложат ГИ на турбо коли, въпреки че, много са чели и разпитвали, докато не видят на живо и не се качат на такъв автомобил.....До модераторите - ако смятате, че се повтарят постовете ми и са неуместни, моля изтрийте ги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема идва от изпарителя.Трябва такъв който подържа добро дифер.налягане (1.6 или 1,8бара),ама не само по характеристика а и на практика.В момента съм с Magic Jet Power 3 за 350к.с. и колата върви до 8500об/м на газ! :P Бързите рейки са задължителни, пътища пластмасови 8мм и т.н. още тънки неща, които газаджиите си ги знаят.Настойката е най-лесна.И не на последно место, застани на некоя бензиностанция(Еко на България), ще останеш изумен колко скъпи коли карат на газ.То не са лексуси, амг, каени,аудита, бмв и т.н. "баровски" коли! :lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш преоразмерен изпарител с поне 30% над твоите коне и няма да имаш проблеми. Ако си на границата на изпарителя ще имаш много проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...