Jump to content
J's Racing BB8

Прехвърляне на кола.

Recommended Posts

Здравейте.Става въпрос за един сивик който ми го продават изгодно.Колата се води на инвалид който е починал преди 15 години,в движение кара се от също толкова време познавам двамата последни собственици които са я карали с години и те казват че до сега са я карали така.Ясно е,че снимки глоби всичко отива на името на собственика на колата но си я карат така,никой не е потърсил налседници или нещо такова за да я прехвърлят на тяхно име.Та какво става с колата може ли да се продаде,да се прехвърли ако не да се спре от движение,бракува и да се продаде на части?На 99% съм сигурен,че колата не е крадена понеже са ми познати хората но не съм проверявал в полицията.Всякаква информация ще ми бъде полезна :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се опише с 2 думи... Българска работа. Дай сега да не го обявяваме за мъртъв, че да не плащаме данъци. А цялата следваща процедура може да се опише с други 2 думи... А именно "българска бюрокрация"... Няма как да стане да ти я прехвърли от гроба... Трябва да е на наследник. След това може да му се търсят данъци. Не знам тука дали периода на давност е валиден (5-те години). Може да има и глоби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% ако тръгнат да ти я прехвърлят ще ги изяздът наследниците . А иначе ти с тая кола не можеш да излезеш от държавата най - малкото . Става доста сложно . Ако имаш пълномощно от собственика е лесно . Те , ако тръгнат да я обявяват ще им се види пътя тесен . Имаше и нещо свързано с ПТП , че без пълномощно трябва да дойде собственика , но трябва да питам баща ми , че той така кара 3г старата кола и накрая го посъветваха да я бракува , преди да са го набарали ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата с пълномощно и си свиркай. Без данъци и актове по снимки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти е спокойно в кат изискват договора от нотариуса и талон на автомобила. Не знам за процедурата по наследяване на имущество, но дори да се допусне изготвяне на договор в нотариус с наследниците, може да излзе проблем в КАТ при регистрация заради талона. Предполагам, че ще трябва копие от документ(пак нотариално заверен, че човека подписал договора е пряк наследник). Също тия момци ще трябва да платят всички данъци в общината(ако не са го правили).За пълномощните също не е съвсем сигурно ,защото фактически някой ще упълномощи теб да ползваш имущество на 3то лице, а тия неща не стават точно така юридически.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра процедура те чака, а именно:1. Намираш наследниците на въпросния човек 2. Вадите , ако нямат, удостоверение за наследници(1,2 или колкото са)3. Тези наследници попълват по 2броя декларации пред нотариуса4. Документ за платени данъци на колата. След като е починал, значи няма данъчни облекчения за инвалид5. Оценка на автомобила от застраховател6. Нотариален договор за покупко продажба с наследницитеИ отиваш в КАТза бракуване процедурата е подобна, не можеш да я бракуваш без съгласието на наследниците в писмен вид :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата с пълномощно и си свиркай. Без данъци и актове по снимки :)/>

Мога ли да я карам така без да имам проблеми с преглед,и полицай?И какво пълномощно трябва да имам.Бях чул,че вече не е нужно да имаш пълномощно от собственика за да караш чужда кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра процедура те чака, а именно:1. Намираш наследниците на въпросния човек 2. Вадите , ако нямат, удостоверение за наследници(1,2 или колкото са)3. Тези наследници попълват по 2броя декларации пред нотариуса4. Документ за платени данъци на колата. След като е починал, значи няма данъчни облекчения за инвалид5. Оценка на автомобила от застраховател6. Нотариален договор за покупко продажба с наследницитеИ отиваш в КАТза бракуване процедурата е подобна, не можеш да я бракуваш без съгласието на наследниците в писмен вид :)/>/>

Мисля, че има и точка 7. Удостоверение/писмо от съответната митница, че не се дължат държавни вземания за тази кола, понеже навремето, предполагам, че инвалидът е бил освободен от мита и т.н. Познавам хора, на които КАТ им иска такъв документ при подобни случаи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата с пълномощно и си свиркай. Без данъци и актове по снимки :)/>/>

Мога ли да я карам така без да имам проблеми с преглед,и полицай?И какво пълномощно трябва да имам.Бях чул,че вече не е нужно да имаш пълномощно от собственика за да караш чужда кола.
Минавал съм прегледи и застраховки на коли които не са на мое име по талон и не са ми искали каквито и да е пълномощни. Аз на твое място бих я карал така, множество пъти са ме спирали с чужди коли и не са казвали нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,Днес случайно минавах с баща ми неговата кола на преглед . Та питах там пичовете по твоя въпрос . Както и предполагах - няма значение на чие име е колата , която минава на преглед . Обаче от догодина ще им вържат системата с данъчното . Изпише ли , че данъка не е платен - системата ще отказва автоматично продължаването на процедурата . Колата някога е била обявявана в данъчното . После обаче лицето е починало и вече не се води на негово име , а ако не са я записали наследниците става неприятно . От към документи Фриско ти е написал какво и как . По пътя да я караш , на територията на РБ няма проблем . Намериш ли как да я прехвърлиш е добре , ако не има 2 варианта . Единия е бракуване и им връщаш номерата . Предвид факта , че тази година може и да минеш на преглед , догодина вече няма как да стане . 2рия вариант не е особено законен . Ако колата си заслужава намираш същата по цвят с регистрация , но и предстой брак / ПТП , ръжда ... / . Важното е документално да е добре . После завърташ номерата на шаситата , регистрационните табели и двигателите . Скрапа си остава скраб , отиваш и си регистрираш колата и караш смело :cool: А старите номера си ги пазиш за спомен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Единственият проблем който можеш да имаш с тази кола
е Наследниците или твоите Приятели да си я поискат чрез КАТ

Щом е Инвалид Данъка на колата е 0 лв с ДДС

На ГТП-тата само плашат с другата година
в някое гараж-че за 10лв от горе и си готов

Това за Пълномощтното отдавнаааа не играе,
който твърди друго се заяжда,
казвай че е на чичо ти колата

За пътуване в чужбина ти трябва само Зелена карта

Иначе всичко е възмоно при точните хора с точни пари: ЦЪК

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колкото и да е изгодно, без да ти я прехвърлят не се лъжи. Един ден като се осетят в полицията ти ще отнесеш калая. После ходи доказвай, че еди кой си бил собственик еди кога си и тия натрупани 546873 глоби и неплатени данъка не са твои. А и упълномощаване от името на починало лице е престъпление. Ти си знаеш, но доста често по-евтиното излиза по-скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият проблем който можеш да имаш с тази кола

е Наследниците или твоите Приятели да си я поискат чрез КАТ

 

На ГТП-тата само плашат с другата година

в някое гараж-че за 10лв от горе и си готов

 

 

Да това ми е ясно,че могат да ми я вземат ако си я потърсят.Но могат ли да се заядат,и да ме накарат да доказвам на кой е колата и от кой съм я взел(говоря ако ме спрат за проверка).

 

Колега, колкото и да е изгодно, без да ти я прехвърлят не се лъжи. Един ден като се осетят в полицията ти ще отнесеш калая. После ходи доказвай, че еди кой си бил собственик еди кога си и тия натрупани 546873 глоби и неплатени данъка не са твои. А и упълномощаване от името на починало лице е престъпление. Ти си знаеш, но доста често по-евтиното излиза по-скъпо.

 

След като колата не се води на мое име би трябвало да не отнеса аз глобите или бъркам,възможно ли е при проверка да разберат,че има неплатени актове и че собственика е починал и да заръбат мен.Нека запознатите да ме светнат.

 

Мой приятел също си кара колата по абслоютно същия начин само че при него собственика не е починал,колата също е минала през няколко човека и си я кара така спирали са ни полицай и не сме имали проблеми.Даже талона на колата му е едно такова като тевтерче,явно са доста стари.

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,През 2005 така си взех кола на инвалид, защото тогава ДДС беше почти колкото колата. И аз като теб си викам те доста хора карат така без проблеми. Инвалида умря малко пред ида изтече митническия запор. Дадох колата на брат ми да я кара, че колата за мен си е непродаваема с неоправени документи. Той ходи да търси наследници. Оказа се, че е само един, но не е в града и се разбраха да се обади като си дойде. Това беше преди 4 години... Сега колата продължаваме да я караме така, но не ми е особено приятно.Проблеми с полиция, прегледи и гражданска не е имало, но тая схема повече не бих я повторил.А да, имам всички документи за колата - голям и малък талон, някакъв договор, че колата е купувана с мои пари и пълномощно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият проблем който можеш да имаш с тази кола

е Наследниците или твоите Приятели да си я поискат чрез КАТ

 

Щом е Инвалид Данъка на колата е 0 лв с ДДС

 

На ГТП-тата само плашат с другата година

в някое гараж-че за 10лв от горе и си готов

 

Това за Пълномощтното отдавнаааа не играе,

който твърди друго се заяжда,

казвай че е на чичо ти колата

 

За пътуване в чужбина ти трябва само Зелена карта

 

Иначе всичко е възмоно при точните хора с точни пари: ЦЪК

А след като е мъртъв човека от само 15 години... Данъци на наследниците няма ли да се потърсят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това ми е ясно,че могат да ми я вземат ако си я потърсят.Но могат ли да се заядат,и да ме накарат да доказвам на кой е колата и от кой съм я взел(говоря ако ме спрат за проверка).

 

Няма изискаем такъв документ като Пълномощно

ЗДВП Чл. 100

 

Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:

1. свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория;

2. свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява;

3. документ за сключена застраховка „Гражданска отговорност" за моторното превозно средство, което управлява;

4. превозните документи, определени от министъра на транспорта.

ЦЪК - ЗДВП

 

 

А след като е мъртъв човека от само 15 години... Данъци на наследниците няма ли да се потърсят?

 

Първо нямаш данък на инвалидна кола

Второ собственика е тоя дет яде к*ра ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма изискаем такъв документ като Пълномощно[/font][/size][/color][/center]ЗДВП Чл. 100 Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи: 2. свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява;

И тук не ти ли прави впечатление, че документа за регистрация (малкия талон на колата) няма да съвпадне с твоите документи за самоличност? От тук съвсем спокойно може да се заключи, че караш краден автомобил, ако нямаш документ за нещо подобно(пълномощно например). Едно е да четеш закона, друго е да разбираш как работи.Естествено, нашите полицаи като не проверяват тия неща, не значи, че винаги ще е така. Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се връзвайте вече на тия схеми. Рано или късно ще изядете Х.я Купувайте си коли с редовни документи, ей така, за спокоен сън ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Едно е да четеш закона, друго е да разбираш как работи.

 

Разяснявам какво пише в закона и говоря от личен опит а ти?

Теб или никой друг не карам нищо да прави па камоли да купува нали!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сам същтият карам така от 3 години без проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих информация от човек който се занимава с внос на коли от чужбина и той ми каза че от скоро ще започнат да си търсят парите от глобите.Та той ми каза така-започват да търсят собственика стигат до това че е починал а щом колата е още в движение я пускат за издирване и стигат до мен следователно мен ще търсят за глобите или за доказване от кои съм взел колата и въобще целия филм.Също ми каза и че ще се подновяват всички стари талони т.е. всички ще трябва да си прехвърлят колите на тяхно име и да се регистрират с нов талон.С две думи тия схеми няма да вървят.Но някои знае ли нещо повече дали наистина ще започнат такива проверки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...