Jump to content
hariboy1974

Съвместимост на масло в скоростната кутия и задния диферинциал на хонда ср-в

Recommended Posts

Здр. колеги имам хонда ср-в 1998 г. 128 к.с. и не съм много добър стопанин. Решил съм да сменя маслото в скоростната кутия и задния диференциал. Колко литра събира скоростната кутия и колко литра задния мост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм много добър стопанин.

Що така момче,колцата си е арна..2 литра МТФ и 1 литър ДПФ ще ти стигне за обслужването. Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - доброто от към масло , което на колата ти може да и се случи е да си запишеш час в Бултрако . Там на място ще ти го сменят с правилното . Имат наливно . Не се налага да си возиш после масло :cool: И най - готиното е , че ти преглеждат и окачването без пари . За скоростите излиза към 60тина лв , за диференциала не знам . Всичко друго е компромис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

диференциала събира 1,8 л. Поне при мен беше така

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как дифа да поеме 1,8л масло :blink: Скоростната кутия събира толкова,че и малко отгоре.....ако някой ти го е сменил и ти е казал,че взема толкова те е излъгал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моя грешка. Диференциал 1 литър, скорости 1,8 литра, двигател 4 литра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Не са ме излъгали дадоха ми 2 л. за скоростите и 1 л. за деф. Деф. ми го продадоха за 12.50 лв. и е червено на цвят и на опаковката пише, че е за автоматични скоростни кутии за пробег от 60 000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На опаковката на маслото за задния диф. трябва да пише HONDA DPF-S, или HOHDA ATF Z1, и цената при мен е 13.50 ПАУНДА за литър, само от Мейн Дийлър. Всичко друго е "Гаранция - Франция!" :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Не са ме излъгали дадоха ми 2 л. за скоростите и 1 л. за деф. Деф. ми го продадоха за 12.50 лв. и е червено на цвят и на опаковката пише, че е за автоматични скоростни кутии за пробег от 60 000 км.

Съжелявам приятелю,ама масло на Хонда няма за 12,50.Литъра върви къде 30 кинта.Ползвай това за промивка и другата седмица налей каквото трябва.Ама и да не налееш има дифове и ск.кутии по моргите...не е страшно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Не са ме излъгали дадоха ми 2 л. за скоростите и 1 л. за деф. Деф. ми го продадоха за 12.50 лв. и е червено на цвят и на опаковката пише, че е за автоматични скоростни кутии за пробег от 60 000 км.

От това дето четох в този форум преди да взема моята Хонда разбрах със сигурност, че в Дифа не бива да се наливат боклуци, а само масло на Хонда и то си е за диференциала! Моето не съм го сменял, защото било сменено! Не наливай "бози" в колицата. Това червеното може да е много хубаво, но ще ти излезе доста скъпичко. Не дай Боже, но Колегата по горе ти е писал за морги....:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За DPS-а на задното задвижване, смяна на маслото на 60000Km или на 3години. В Бултрако си знаят какво, къде и колко да наливат. Сменям го на 40-50000Km.Поздрави!П.П. И защо го пишете - Дифа?... Води се DPS. От дуал пумп систем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото DPS-а е монтиран отпред на задния диф., и ползват едно и също масло, което се източва и налива през отвори ("пробки") в диф-а :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да попитам.Имам CRV 2007 г. 2.4L автоматик,което го купих на 2000 км. преди 3 месеца.Колата е на малко км но не е карана 5 годин и не е сменяно масло на скоростната кутия.Когато я купих смених 3 литра мисля че беше.Та въпроса ми е трябва ли да сменя цялото масло след като е на 5г. и колко събира тази скоростна кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...