Jump to content
Alexandyr

Мнение за Хонда Акорд 1998 - 2001

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Спрял съм се на Хонда Акорд от 98-01г (незнам коя генерация се води). Какво е вашето мнение за бензиновите и кои са слабите страни на точно този модел. Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря Ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6ген. се води.Добър избор!Колата е много добра и ще останеш доволен.Насочи се към мотори 1.8, или 2.0куб.,този 1.6 идва слабичък.Има приличен комфорт,здрави на ходова част и двигател.Двулитровите имат автомат-типтроник и куп други екстри,които предлага модела.Слаби страни не се сещам към моментаПубликувано изображение.Аз лично съм много доволен от моя Акорд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и за много години. Аз съм с точно такъв Акорд 1.8 моторът. Имам я от скоро но забележки към нея почти нямам.Върви прилично добре за килограмите си, возията е много добра. Единствено ми направи впечатление че по павета вози малко по-твърдо от очакваното. В завои колата е уникално стабилна. Даже като се кача на стария Фиат имам чувството че иска да ме убие като завивам :D/>За дълги пътувания е Номер 1. Тиха, комфортна - ако си намериш модел с подлакътник и Круиз контрол въобще няма да разбираш че шофираш.Предните седалки са много удобни, със странична упора, НО ако си по-пълен (110+) това може да ти се стори минус защото не се регулира (или поне не на моята)Мястото на задните седалки е ОК макар че има какво да се желае още откъм място в коленете.За градски условия не е много добра. Все още не мога да всикна къде и се намира задницата като паркирам назад (това може и да е само мой проблем :rolleyes:/>)Приятно изненадан останах от обслужването на колата - 400лв което беше ролки, ремъци, филтри - масло, въздух и купе, масло, имах един маншон за смяна, стенд и реглаж клапани.Ако си взимаш Акорд е добре да обмислиш и един Газов инжекцион защото колата си понагорява. По-малко от 8 едва ли ще ти даде някога :)/>Попаднеш ли на добър екземпляр - ще се влюбиш :cool:/>!Успех в търсенето!

Редактирано от Duch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.auto-data.net/bg/?f=showSubModel&modeli_id=1282#Accord%20VI%20%28CE,CF%29Ето ти каталог на моделите. Има данните за разход и ускорение. ГИ-то на такава кола според мен си е задължително. На всичките им дават поне 11/100 града. Това го разбирай като 12 бензин или 13 газ. Даже на купето с 3.0 мотор му дават 15 градско и 9 извънградско. :o Така като гледам разхода и двигателите и предвид факта, че си кораб- 2.0 мотор. В реални условия не вярвам да имат разлика в разхода. Ама 1.6 ще се озори с това купе, освен ако не го караш в задръствания и на извънградско с 80... Но дори и тогава за него ще е тегаво, докато големия мотор си има въртящ момент и няма да се тормози. И аз почвам да се оглеждам до около 1 г или 2 да си купя една такава. Само да реша купе или седан. Даже я искам автомат и да си я направя да си я паля от терасата. Няма такъв кеф- слизаш на -10 пред блока, колата е топла, обърнала на газ, климатроника духа топло, а всички наоколо търкат джамове като ненормални :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да дам мое непрофесинално мнение на мен големи коли с 4 врати правени в Англия не ми харесват, но имах честа да карам Акорд 1.8 бензин 2001г от Валенсия до София и ми даде разход 5.2 л/100км невероятно но факт зареждал съм 4 пъти през около 600км и разхода беше все един и същ. При това колата беше пълна с багаж. Средна скорост 90-100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да се заяждам ама на фотосинтеза с соларни панели си се прибирал от валенсия че си фанал такъв разход :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...