Jump to content
Izverg

Почистване на цилиндри

Recommended Posts

Първо честита нова година на всички пожелавам здраве, щастие и сбъднати мечти!! :rolleyes: Днес съвсем случайно попаднах на едни статии и клипчета в Youtube, за почистване на цилиндри от загар с вода. Вкарват водата през вакум маркуч и при работещ двигател на определени обороти (2000/3000) с бавно впръскване "издухват" загара и след това започва да работи по-добре и по тихо. Не мога да кажа дали това работи или не, за това искам да попитам, някой правил ли го е и има ли ефект? :dry: Клипчето можете да видите тук:

Клипа има няколко части тази е номер 3, на нея се вижда какво прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време съм гледал тази процедура на баба лада и като че ли имаше ефект ,аз не бих е пробвал на моята колица :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста време съм гледал тази процедура на баба лада и като че ли имаше ефект ,аз не бих е пробвал на моята колица Публикувано изображение/>

 

Защо,какво ще и стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правих на д15ката с един майстор по ДВГ във Варна 2 литра вода и прекарахме бавно и има положителна разлика определено. Нашите двигатели не са по-калпави от Ладовите, напротив, така че не виждам какво може да се случи при правилно извършена процедура ;) Сега ако ме питате от къде я сипвахме ще ви излъжа някъде от около дросела беше с една ГОЛЯМА спринцовка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди доста време съм гледал тази процедура на баба лада и като че ли имаше ефект ,аз не бих е пробвал на моята колица Публикувано изображение/>

 

Защо,какво ще и стане?

 

Ами виждал съм едно дизелово бмв след воден удар и биелите му стояха доста странно ,ще кажеш че е дизел ама страх лозе пази ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,но това е друга бираПубликувано изображениеЕто Тук пише всичко!

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години на всички, живи и здрави! Публикувано изображение

 

За пръв път разбирам за такова почистване на цилиндрите, но като разгледах дадените линкове и се замислих примерно, ако се кара в дъждовно време, когато е доста влажно, ефекта не е ли подобен(въпреки, че количеството на водата е по-малко)?

 

И другото, което ми напомня тези водни инжекции е водородните клетки. Тяхната идея е по-скоро за икономия на гориво, но почистващия ефект също е следствие от употребата им. И въпроса е дали благоприятния ефект се постига с такова впръскване на вода за кратко време или не му пречи, ако е продължително?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се е объркало, затова пиша пак. Преди година се бях " запалил " по темата, прочетох де що намерих и реших да го направя. Колите са 2, стари дизели в перфектно състояние. Използвах пръскало от препарат за миене на прозорци. Изпръсках по 300 грама в смукателния колектор, след филтъра. Не съм забелязал никакъв ефект, нито тогава, нито по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е работил добре, едва ли ще усетиш разлика тогава. Аз на пролет, като се постопли ще я загрея и ще я пробвам. :rolleyes:/>

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пролет ще сменям бутала,сигменти ..... и преди да отворя двигателя,ще го наливам с вода да видя как ще изглеждат буталата и клапаните след почистване.Виждал съм,след издухана гарнитура челата на буталата са като нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...