Jump to content
ozirisa

Лампа за масло

Recommended Posts

Здравейте! От 7 месеца имам Хонда Сивик 2.2 i-cdti и нямам никакви оплаквания поне за сега.Обслужих колата, когато я купих и 10 000 км след това карайки ми светна жълта лампа за масло с една вълничка отдолу! Реших, че маслото е смяна и го смених, като този път купих много скъпо масло с надеждата, че това е проблема. Вчера на 11 000км от предната смяна пак ми светна същата лампа.Искам да попитам това нормално ли е?Трябва ли да се притеснявам, че има по-сериозен проблем или е нормално да трябва да се долива масло?И другото, което ме интересува в крайна сметка на колко хиляди трябва да сменям масло на 2.2 i-cdti. Благодаря Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по-принцип тая лампа е за понижено ниво на маслото а не че е за смяна ти гледаш ли на пръчката кво става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по-принцип тая лампа е за понижено ниво на маслото а не че е за смяна ти гледаш ли на пръчката кво става

Ами да, когато светна спрях на първата бензитостанция и нали има 2 чертички или точки за нивото.Маслото беше между 2те.Нормално ли е за този двигател на 11 000 след смяната да е така?Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не е нормално?!?Всички коли, които съм имал са били с ниво на маслото между мин. и макс. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това са ти двете чертички :cool: Не трябва да е под минимума и над максимума. А като смениш маслото лампата гасне ли ? По принцип живота на маслото е 10 000 км. или 6 месеца. някой дизелови масла са с удължен пробег и се сменяват на 15 000, за камионите има и по-удължени периоди. Някой го сменяват и на 7 000. Да се долива е нормално,като разход от 1л/1000км пробег си за ремонт, при по- малко караш и доливаш.Масло се гледа на студен мотор и на хоризонтално оставена кола. Вадиш пръчката, бършеш я със салфетка, примерно и пак я слагаш. После вадиш и гледаш какво е нивото. пробвай да намериш мануал да видиш защо аджеба свети тая лампа. Може и в Бултрако да звъннеш. Ако не ги мързи ще ти кажат какво и как се случва, ама са си темерути...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барс и спри да пишеш глупости по темите какви са тия 6 месеца

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали по принцип беше толкова за маслата или 1 г. ако не си минал 10 000 км с маслото ? Аз обикновено ги правя на около 4, ама ше погледна в нета какво пише по въпроса. Имаше определено време, за което маслото се скапва от стоенето... :dry:/>п.п. До сега се порових малко по интернет пространството. Дават го на 1г при рядко каране на колата и без много зор. При предимно градска експлоатация и с повече зор- по-често. Пишат и за полевия тест, където вадиш пръчката с за маслото и си мажеш от маслото между пръстите. Ако драска/без натиск/ е за смяна. Това на рядко карани коли и такива без индикация. Тая на колегата комай тая ламба му е за това- колата решава кога маслото трябва да се смени и готово . ;)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го мятам на 6 месеца т.е преди зимата и след нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че стана дума за това колко може да престои извън опаковката, тоест в мотора. И да не караш колата - мине ли определен период (не е 6 месеца) - сменяш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай де сега ново 20 :D/>?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези двигатели имат проблем с датчика за ниво на маслото,стои на картера.Можеш да го смениш или да си караш така,няма да имаш ядове.п.п:Масло само 0в30 и можеш да караш 15000км,но по-добре не изчаквай до толкова.Това е лично мнение,да ме извинят компетенциите по маслата

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...