Jump to content
civicgonemad

Параметри на бутало

Recommended Posts

Хора издирвам параметрите на бутало със щампа на челото P1H от двигател d16y2 са... Питането е свързано с предстоящото събиране на двигателя... И по калкулатора ми излиза доста разредено, Да знам че не в-тек главата е с по-голяма камера ама евентуално може да се изпили, че да се постигне поне фабричното 9.6:1.В нета има много малко инфо за тези бутала и въобще за този двигател. Благодаря на всички отзовали се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ..Y8 е същото бутало, разликата е в дебелината на сегментите.

Виж ЦЪК!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех май идва доста малко. По калкулатор идва 8,9:1. Ако приемем, че главата е пилена само от мен(само лице профилактично). Главата която ще слагаме от d16y3 (англичанка) Интересно, че при нея фабричното сгъстяване е 9.6:1 . Ама к'во ли се учудвам... Сигурно и d16y3 е с различни бутала... Не ми се занимава тоя път да търся и да сменяме бутала... Още повече, че тези които идват най-оптимален вариант (от д16а6) вече са трудно откриваеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако е какво да направи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да стигна фабричното сгъстяване което при d16y3 e 9.4:1 (поне това намирам в google). Ще ползвам глава от такъв мотор и с моите бутала от d16y2 става 8,8:1 . Та в тоя ред на мисли ми е питането. Ако буталата са с по-висока компресионна височина да намеря такива. Аз лично не съм виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си от Пловдив, затова потърси колегата Mom40_87 , той ще може да те ориентира. Ако не се познавате, пиши му на лично, че може и да не види темата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте едно мнение какви бутала да се ползват... То се е видяло, че в-тек глава няма да открия. Та поне да не е 8.8:1. Има едни бутала от 86-87 година PG6B, но се съмнявам да ги открия или поне да открия 1 за мерене... To в калкулатора ги има, но разстоянието до клапана идва 0.000. Другия вариант е бутала от д16а6/d16y3 АМА и те са свършили... От д15Б2-ка не стават намерих тема в чуждестранен форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бутала от А6 мога да ти намеря,барабар с биелите,ама като те знам колко си платежноспособен и търсиш подаръци под елхата,май няма да има смисъл.Иначе защо вярваш на калкулатора,за мен най-добрия вариант е формулата с маслото,ама там се иска доста измервания.Пробвай с бутала PM1 от Д14А1,като искаш да сгъстяваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай цена на лично пък ще видим. Буталата pm1 са с височина колкото на д13 само, че с по-малък връх. Поне това открих в чуждите форуми. Не искам да минавам 10-10,5:1. Но не искам да е и 8.8... С такива от а6 става 9,4 което ми идва супер.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...