Jump to content
stockbroker

Ръждясали спирачни дискове

Recommended Posts

Здравейте колеги! Онзи ден вдигах колата и видях, че от вътрешната страна на предните два спирачни диска се е образувал равномерен слой ръжда - горе долу на половината от площта на диска по цялата окръжност. Това означава ли, че има проблем със спирачния апарат и че накладките не опират напълно в диска? Пробвал съм по магистралата да спра по-рязко с висока скорост и вибрациите бяха минимални, което ми подсказва, че не е толкова крив диска. Отделно от това мисля, че има и лек луфт във водачите, защото дрънчат леко апаратите като ритам гумите. Ако сменя дисковете или ги престъргам и сменя и накладките дали ще се оправи това или да търся причината другаде? Забравих да спомена, че от време на време при спиране предните спирачки свирят леко както и че накладките са меки, защото цапат много джантите. Мерси за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с грес за карета на водачита. И ги дораздвижи. И виж дали вътрешните и външните накладки са еднакво износени. Следващата стъпка, ако не се оправи е нови накладки и почистване на апаратите+ нови накладки+ нова течност за спирачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с грес за карета на водачита. И ги дораздвижи. И виж дали вътрешните и външните накладки са еднакво износени. Следващата стъпка, ако не се оправи е нови накладки и почистване на апаратите+ нови накладки+ нова течност за спирачките.

А като се смажат водачите и да се надяваме накладките почнат да опират равномерно в диска ще бутнат ли ръждата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това е идеята. Ако апарата работи ръждата пада за 1 спиране, както и боя, ако има промерно...Ако ти попадне от греста по диска я избърши, че както е термоустойчива ще си като бързия влак при спиране докато се махне. Проверено лично. 10тина пъти спирах на страх, като ме мързя да я бърша :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре свали дисковете почисти ги с шкурка ,виж кое задържа и го отстрани и си ОК . Явно не караш колата често.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. А да ги търка с флекса не искаш ли :D Накладките се справят достатъчно добре, като работи апарата ...Аман от тъпи мнения...pesho-d ... Ти кола караш ли?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен, не си смазвайте водачите на апаратите с графитна грес, тъй като от температурата тази грес спича, и може да стане по-зле от колкото е било! Спирачките почват за задържат и да греят - изпитано! По-добре или с обикновенна грес или с течна на спрей, има я във всяка железария, дори има една на тефлонова основа, тя е мисля най-подходяща!Но с мазваме само водачите, а не дисковете, че става интересно :lol: (и такива случай съм виждал)!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да се получи, ако наскоро си сменял накладки и новите не опират с цялата си площ, поради това че старите са издълбали дисковете неравномерно. Дори и един микрон да е тази вдлъбнатина е достатъчно да се натрупа ръжда. Като се поизтъркат малко накладките ще се оправи, не е болка за умиране :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За водачи на спирачни апарати се използва специална термоустойчива грес, всичко останало или спича, или изтича. Подобен проблем с ръжда на част от диска се получава и при износени/криви водачи, тогава целия апарат идва леко под ъгъл спрямо диска

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това му писах на човека грес за карета. Преди 6 месеца си направих така на водачите на едната кола, че се бъзикаха нещо и не са мръднали.Даже е някаква руска, за 3лв тубичката :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще почистя хубаво апаратите и ще сложа от въпросната грес. А относно водачите ако установя, че има повече луфт дали мога да го обера както пишат колегите по форумите с тефлонова лента или бръснарско ножче Публикувано изображение Един приятел го обра с бръснарско ножче понеже му дрънчаха апаратите много и сега няма никакви проблеми. Вие какво мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...