Jump to content
bratkovi4

Въпрос за натягане на агренаж на D15Z6

Recommended Posts

Здравейте, Хондаджии :")Сравнително нов съм и досега само съм чел в този форум но днес решавам да попитам по-опитните. Изчетох всичко за начина на поставяне на ремъка и на теория (вече и на практика) знам как се прави - от вдигането на капака до затварянето му. Извинявам се ако повтарям темата но след дълго ровене, не ми е 100% ясно. Преди да сваля стария ремък животното ми се стори хлабаво и реших като поставям новия, със закачената пружина, лееееко, ама много леко да й помогна за опъна. След сглобяването, колата запали перфектно но установих, че ремъка вие съвсеееем тихо, което не ми харесва.Дали ако го оставя така, ще спре да вие, т.е. ще се поотпусне или да го регулирам наново? На пипане ми се стори добре но моята представа може да е погрешна, имайки предвид, че съм аматьор.Ремъка е Nipco, ролката е Koyo, а също така смених и водната помпа - оригиналната бе вече на над 250 000.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз като смених ангренажа ,се появи леко виене и се усъмних в пренатягане на ремъка.След отпускане и ново обтягане шума остана,и след всичко което съм прочел за този шум,стигнах до заключение че той е от новите ангренаж и ролка,и по-специално от ролката GMB. Мярката за непренатегнат ремък е завъртането му на 90 градуса ,без усилие с два пръста,по средата между правата част на ремъка от шайбата на разпр.вал,до шайбата на коленовия.Моята пружинка въобще не можеше да опъне ремъка ,защото я разтегнах от незнание и е за смяна,та обтягането стана изцяло на ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега . Остави го така ,след време(1000км)ще спре да вие, това е често срещано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спре, ама друг път. ;) Ще преебе и новата помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят 35000 х.км.не е спрял,но говоря за съвсем лек шум на празни обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След сглобяването, колата запали перфектно но установих, че ремъка вие съвсеееем тихо, което не ми харесва.Дали ако го оставя така, ще спре да вие, т.е. ще се поотпусне или да го регулирам наново?Благодаря

По най бързия начин си го направи така, че да го опъне само пружинката и стягай болта ..После се моли да не е завила и ролката от пренатягането, че ще си вие докато е жива ..Защо ви трябва да натягате допълнително, като хората са го измислили и точно за това са го направили с пружинка ? .. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря ви за съветите.Принципно, и на мен ми се струва неуместно да помагам на пружината но се опасявах, че след 16 години може да е загубила част от притегателните си способности и така. В началото пропуснах да спомена, че преди да подръпна пружината пробвах без никакъв опън и ремъка си беше баш лабав и не ми хареса, че после го направих наново. В момента виенето е съвсем тихо в ниските, както каза kvd74. Мисля да го оставя засега, пък дето вика pesho-d, след хилядарката ако не изчезне ще го охлабя. Не мисля, че сега е пренатегнат. По-скоро леко опънат, защото знам напрежението, което приложих - много тънко.Тенкю уан мор тайм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Редактирано от bratkovi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...