Jump to content
Veselin_sl

Газова уредба за D13B2

Recommended Posts

Здравейте на всички,предварително се извинявам ако темата е разисквана, но не намерих нищо, което да отговори на въпроса ми. А той е следният: какво ми е необходимо за газифициране на Civic D13B2 карбуратор? За някои въпросът ми може да не е уместен, но отскоро притежавам Хонда и понеже, доколкото разбрах, макар и карбуратор, тези коли са с автоматичен смукач. Именно затова питам, защото не съм наясно дали е необходимо да се сложи нещо допълнително за да действа смукача както на газ, така и на бензин. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Veselin_sl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва със смукача не ти е проблем .слагаш обикновенна газова и караш .Всеки грамотен газаджия знае как да я направи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз карам такава хонда на газ и вече три години нямам никакви проблеми . Газовата уредба е напълно стандартна за карбуратор без никакви допълнителни електроники.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искам да попитам плочка (смесител) дали се намира някъде в нета, понеже на 2-3 магазина за газови уредби ми казаха че колата я няма в каталога и не са чували за такава плочка :(/> Ако ли не, някаква алтернатива от друга кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ТУК дават този като размер и тип.Можеш да си го поръчаш ТУКНо не съм сигурен как пасва. Гледам в нета има разни ТНТМ-та с щуцери и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз имах Д13 и да ти кажа чесно, не намерих никаде такава плочка-смесител за този карбуратор. Накрая направих капака на тавата за въздушния филтър с две тръбички, през които минава газта и се впръсква директно в камерите на карба. Има един минус, че трябва често да сменяш филтър, от газта му се разказваше играта. Карах така 1 година без проблеми, но ми се скапа изпарителя, правих му ремонт, но отново не работеше както трябва. Накрая намерих тук във форума от колега някаква плочка от италианско газово ( качвано в италия ). Плочката изглеждаше като оригинална, защото се слагаше на карба отгоре, имаше две дупки през които да минават шпилките, които са отгоре на карбуратора. Едната шпилка се сменяше с по дълга. Купих я, пробвах и с нея, сменях изпарители, ходих по газаджий, но така и не се оправи проблема с прекъсване, трудно палене и т.н..... Накрая се отказах от газта и си карах до миналата година хондичката на бензин и ми беше много икономична. ;) Плочката я продадох на друг колега от форума, но не си спомням кой беше. Ако чете тук и се сети, нека да снима плочката за да я видиш как изглежда. Имай в предвид, че плочката трябва да не вдига много тавата на филтъра, защото ще опре в капака и няма да можеш да го затвориш. ;)Ако искаш мога да ти подаря този правения капак на тавата ? Утре ще го снимам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих смесител за Civic на най-неочакваното място - от един магазин за авточасти за Лада :D/> По-късно ще кача снимки. Другият въпрос е: понеже не разполагам с много пари за газаджии, някой може ли да ми каже къде да монтирам изпарителя, защото са ми казвали, че маркуча за охладителя на изпарителя трябва да е под нивото на този на радиатора? Както и къде да го свържа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D13 няма ли като на D14 един маркуч който да от термостата до главата?Ако има може да го резнеш и там да подвържеш последователно изпарителя. При мен ГИ-то е направено по този начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже къде да свържа вакуума на изпарителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...