Jump to content
neno_11

Светване на check engine

Recommended Posts

Здравейте колеги :) Имам въпрос относно светване на въпросната лампа при по-бързо каране към 7000 оборота.Карам на газ и я поизпържих доста и на три пъти ми светва чека.Обръщам в движение на бензин пак свети,работата на мотора/Д15Б7/ не се е влошила и няма промяна на вървежа.Като угася и запаля наново дали на газ или бензин лампата несвети.Намерих буксата за диагностика и я проверих за грешки в екуто и ми излиза 17та грешка/виекъл спиид сензор/. Какво е това и къде се намира? Трябва ли да имам притеснения или може би е някаква моментна грешка и се проявява при раздаване на газ?Рестартирах компа както пише в дебелите книги и като я запалих на място нямаше грешки!Нямах възможност да я карам за да видя дали пак ще светне но не ми се иска да я карам така ако излезе проблем това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай моята и тя си светва кога си иска ,нямам проблеми карай си така и него мисли ,понякога мн време неми светва понякога на ден 2 пъти еи така е на газ неможе да е същото просто като на бензин .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намира се в скоростната кутия, по-точно монтира се на нея и влиза в нея :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е някаква момнтна грешка защото след ресета на екуто и по инстругции за проверка на сензора не дава грешка.И все пак къде се намира този датчик по точно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско:) но явно газовото си трупа грешки,днес излезе 43-та грешка.Газара вика че нямало проблеми с това че светва чека щом на бензин неизлиза и при гасене и палене изчезва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При слагането на емулатор на сондата 43та грешка не се трупа но днес светна отново 17та грешка за датчика на скоростта,въпроса ми е има ли връзка с газовото или просто може да е от самата букса или датчик?Как да разбера ако извадя буксата и карам дали ще светне или това може да е моментна грешка?Понеже не и е направило впечетление скоростомера или километража да спират да работят.Като изгася и запаля чека несветва но си остава във паметта и трябва да я трия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влага най-вероятно в буксата,пиновете редовно гният.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такава случка и беше в следсвие на това, че бутълцата на газовите инжектори бяха за смяна и отиваше много газ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...