Jump to content
Red Line

Трябва ли да имам 18 та да мина на преглед?

Recommended Posts

Здравейте колеги!Изправен съм пред една дилема. Дали трябва да имам 18 за да мина на годишен преглед ,понеже изискват лична карта? Понеже нямам все още 18 и карам с Б1 категория.Благодаря предварително!П.п. Извинявам се за неграмотното заглавие!

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш право да управляваш МПС не виждам какъв е проблема :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно караш , като нямаш 18? Нещо не разбрах

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам сивик 93 хеч с Б1 категория която се взима на 16 и 9 месеца, и попринцип е за кола до 550 кила но както знаете хеча е около 950кг и слава богу до сега не са ми правили проблем. Понеже все още съм на 17 (почти 18) въпросът ми беше: Дали е задължително или не е задължително да съм навършил 18 за да прекарам колата на ГТП, при положение, че имам свидетелство за управление на МПС?

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как минаваш м/у капките?Явно попадаш на "грамотни" полицаи,или просто не са те спиралиПубликувано изображениеПубликувано изображение.Глобите са от 100-300лв. и спиране на автомобила до 1м. от движение-това е за неправоспособност.При повторност отиваш на съд.

п.с.Малко не по темата,но да си знаешПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е задължително или не е задължително да съм навършил 18 за да прекарам колата на ГТП, при положение, че имам свидетелство за управление на МПС?

Не е задължително, ако караш МПС, което ти е позволено според изкараната категория. Ти НЯМАШ свидетелство за управление на това МПС. Тази кола не е B1 категория. Все едно аз да отида да минавам технически преглед със камион, носейки си B категория. Виж, ако беше скутер или кола до 550кг, нямаше да имаш проблем. Сега дай колата на някой, който може да я кара (по закон) и го почерпи да отиде да ти мине ТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После защо правим ПТП-та..Всеки с току що взети книжки и без такива си кара и не му дреме.Не е истина направо.Колега , не се засягай от това което написах.Може да си по-добър шофьор от всички в този форум обаче ако стане нещо теб ще те изкарат виновен.Има си категории , има си и възраст и тя не случайно е 18г за правоспособност на водач на МПС над X-кг.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледа ти е най-малкия проблем, трябва да имаш 18 въобще за да караш. За какво ти е тази кола освен да се опитваш да впечатляваш момичетата в училищният двор или да пушите заедно с аверчетата докато музиката дъни?Съжалявам,но ми се повдига от тарикатите в тази държава, които заобикалят правилата изкарвайки другите тъпи овце.И както казаха колегите в предишните постове, може да си много по-добър шофьор от всички във форума,но за всичко си има време.Най-доброто решение е не да се чудиш как да минеш преглед или как някой друг да мине вместо теб а да паркираш колата си пред вас до 18-ият си рожден ден.Не може само да се сравняваме със западните държави разказвайки безброй истории за реда там и всъщото време просто да искаме да сме като тях без да спрем да правим глупости и да мислим само как да заобикаляме законите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлата може да я мине и друг през техническия пункт важно е да има вс.налични документи за колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете си каквото искате. Не съм селско тарикатче, имам книжка макар и по рано понеже е ( Б1 категория ) КАКТО КАЗАХ ЗА 100тен ПЪТ. Имам повече от 5 години опит и книжка вече от 1 година и както всички се придържам към правилата. Прегледа го минах безпроблемно ,просто трябва човек да има книжка с съответната категория (каквато имам). Моля не цапайте темата при положение че имам книжка и съм в правото си да карам както и Вие, и се опитвам да не заобикалям законите при положение ,че половината ги нарушавате.Поздрави!П.п. Смятам че темата е изчерпена и ще помоля за заключване!

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледа го минах безпроблемно ,просто трябва човек да има книжка с съответната категория (каквато имам).

Прави си сметка щом на под 18 години си успял с колата да отидеш да минеш технически преглед, що за контрол пада по пунктувете :D Трябва да се пробвам с рейс от междуградския транспорт да мина преглед да видя дали ше ми върже :)
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...