Jump to content
vlaado

Помогнете-ABS-а се включва при всяко спиране

Recommended Posts

Здравейте имам акорд 2.0 от 1994 г.проблема е че при всяко спиране се задейства абс-а също и като карам бавно на 2-ра пак почва да бръмчи нещо .Имам колата от три дена и така си я взех моля за малко помощ понеже съм нов с тази кола и не зная как да постъпя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади първо предпазителя на ABS-а за да си сигурен че проблема е от него, а не от много криви дискове например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е че при всяко спиране се задейства абс-а също и като карам бавно на 2-ра пак почва да бръмчи нещо .

Провери си най напред гривните на колелата .. Най често при спукана гривна се получава тази екстра . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво представляват тези гривни и как да ги сваля .Извинявам се за тъпите въпроси но досега не съм имал кола с абс.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да ги сваляш ;) а да погледнеш дали не са спукани и да превъртат около карето .. Ето това с многото зъбчета набито на карето ..http://prodavalnik.com/photos/ad/8193179/2/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гривните са добре, а кой е бушона за абс-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от абс - а е .Като го иэключих проблема иэчеэна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от абс - а е .Като го иэключих проблема иэчеэна

:lol: А не е ли проблем, че нямаш абс? Свети ли ти лампата и какво значи гривните са ок? Ако не свети може примерно да има омазана грес от каре по някой датчик или по гривната буклуци... Ако свети трябва да видиш коя грешка е и те така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от абс - а е .Като го иэключих проблема иэчеэна

Не е изчезнал проблема, а е изчезнал АБС-а .. :D За да изчезне проблема, трябва пак да си го включиш и както ти е казал колегата, да откриеш причината .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каэвам че проблема е иэчеэнал эначи че вече сьм сигурен че е от абс-а не че няма проблем така и лампата свети .А сега нямям идея кьде да тьрся проблема .Гривните мисля че са эдрави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, щом свети лампата, значи има грешка -> виж коя е... с тея гривни тука само гадаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да видя коя грешка е нямам идея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми каже как се прави диагностика на абс-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че АБС задейства след натискане на спирачката при много ниска скорост 3-8 км/ч.се сещам откъде може да бъде,след като гривните са здрави.Не ми е ясно без натисната спирачка какво ще бръмчи.Това е адски притеснително.И понеже става въпрос за спирачки бих ти препоръчал да отидеш при диагностик,който...да разбира от АБС-и.Вероятни причини:-неправилно разстояние между датчик и гривна,спукана гривна,разбит лагер,напукана изолация на кабелчето на датчика,ударен датчик,корозия на буксата на датчика(има и вътрешна букса под задните седалки или в праговете.Корозия на буксата на упр.блок.Това всичкото за задействането при спиране без преплъзване.ЗА втория проблем...не искам да гадая.Ако държиш ще ти снимам ръководството за самодиагностика ,но ми се иска да го погледне специалист-тва все пак са спирачки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-добре потърси човек, който разбира да ти направи диагностика и да открие проблема. Хубавото при диагностиката е, че може да се разгледа проблема детайлно, а не да гадаеш от какво може да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...