Jump to content
ANM7

Програма за смартфон или лаптоп

Recommended Posts

Бях чел че има за андроид,някой знае ли дали има за мобилната версия на уиндоус 7 или другите операционни системи,защото съм се засилил да си взимам някъкъв смартфон и ако мога да инсталирам такава екстра ще е на първо място при избора ми на модел.Моля хейтъри да не се намесват а само хора които искат да помогнат.

Редактирано от ANM7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових се малко и разбрах за тези блутут адаптери някой знае ли дали са пуснали такъв адаптер за обд различно от 2 и дали има вероятност скоро да пуснат или само инфобоард е решението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой можели да разясни как се действа с тази програмка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш си един блутут предавател който се включва в буксата за диагностика и се свързваш с телефона но като гледам и този е за обд 2 или по точно за коли след 2000 година

Редактирано от ANM7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето програма за OBD-1. Казва се Honda Datalog For Androidhttp://www.youtube.com/watch?v=JGypRgU2qgo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако е пробвал TTL към Bluetooth адаптер който да става с горната програма моля да сподели, и аз отдавна и точа лиги. Ето какво препоръчва програмиста който я прави адаптер . Ако някой с познания по електроника даде по евтин вариант, ще черпя бири ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава програма има и за симбиан: OBD Auto Doctor, но както вече се каза по-горе и за другите платформи, това важи и за тази - трябва си блутуут адаптер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обд доктор много ми допада но и тя като гледам е за обд2 изглежда единствената програма за по старите модели е хонда даталог но като гледам в youtube показва май само приборите без разход и други екстри а и досега не можах да видя и адаптер за обд различно от 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и по-горе са писали, за Android има едно приложение и то е "Torque" - уникално е! Безплатната му версия е малко по-бедна, аз лично си купих пълната (7лв) и си струва всяка стотинка:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=enМисля, че на Хонда Хеч 6та ген съм го тествал и работи, заедно с ELM327 адаптер. След 2000та година е задълже да имаш такъв порт, но някои коли (като 6та генерация) го имат от преди 2000та.Провери дали имаш такъв порт на колата и си вземи Андроид, купи си BT адаптер за 20тина долара, инсталирай си това приложение и цъкай доволен :)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой колега намери модулче за ОБД1 да свирка : ))Аз намерих това, идеи дали ще стане за ХР-Вто ? http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-3-pin-OBD1-to-OBD2-Diagnostic-tool-convertor-lead-adapter-connector-cable-/150680054944?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item23153b2ca0

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...