Jump to content
Markony

Няколко въпроса за Симгаз

Recommended Posts

Интересува ме всякаква информация за Симгаз от колеги и собственици.Имам да монтирам ГИ на 10 общински коли и като цена са се спряли на тях.Всякакви отзиви ще са ми от полза ,че ще ги поддържам после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oколо 2 литра отгоре ми е разхода спрямо на бензин,шумни са им малко инжекторите,частите им (поне на моята) не са турски. Другото което ми е направило впечатление от отзиви и лични наблюдения ,че майсторите им за монтаж са само в Карлово,София и Пловдив - аз засега нямам дертове,карам я вече 2 години и кусур като минавам по 15000 км на година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и 6 месеца карам с такава газова. Това лято имах проблем с карането на газ след като колата е седяла на слънце. Колата обръщаше на газ и почти веднага се връщаше на бензин. Докато не се поохлади газовия компютър(предполагам) от въздушната струя не искаше да върви на газ. Достигам до това заключение защото го правеше само ако е седяла на слънце и след 5-10 минути каране и ръчно обръщане на газ се оправяше. Човека, който ми монтира газовата не ме взе присърце и само ми смени газовия филтър понеже му бе време. Разхода е с литър повече от този на бензин. В общи линии съм доволен, от потребителска гледна точка това мога да кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз видях ,че компютрите са им като детска играчка и разбрах ,че доста често дефектират заради прегряване,но поне ремонта им не е скъп.Може би ако се монтира вътре в купето,ще са по-защитени.Благодаря за отзивите,много ми помогнахте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и 6 месеца карам с такава газова. Това лято имах проблем с карането на газ след като колата е седяла на слънце. Колата обръщаше на газ и почти веднага се връщаше на бензин. Докато не се поохлади газовия компютър(предполагам) от въздушната струя не искаше да върви на газ. Достигам до това заключение защото го правеше само ако е седяла на слънце и след 5-10 минути каране и ръчно обръщане на газ се оправяше. Човека, който ми монтира газовата не ме взе присърце и само ми смени газовия филтър понеже му бе време. Разхода е с литър повече от този на бензин. В общи линии съм доволен, от потребителска гледна точка това мога да кажа.

Проблема с горещините и преминаването на газ не е проблем на компютъра на газовата, а на скапаните турски клапани за газта дето като им е жега и не могат да отворят :) Не случаино повечето монтажници направо изтърбушват стержена на клапана които е от зад на сондата поне него да елиминират като проблем. Имах същия проблем с един турски клапан като е жега и няма обръщане на газ, изхвърлих го на първата пряка, купих си истински и краи с проблемите. Та съвета към Markony с чиста съвест можеш да вадиш стержените на клапаните на сондите на бутилките, щото догодина лято ще ти цъфнат всички за оправяне :) тва ти спестява и пускане на кабелаци до клапана през цялата кола, ти си ги вържи там да се гледат че ги има ама като ги изкараш с тръбите под колата ги вържи с една свиснка опашка от долу някъде и аре. Тва ако ползваш турски сонди ама то щом търсят ниска цена няма кви да са други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно без сонди и клапани.:) Вече се вместват в 500 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то сондата тряя да я има - евро вариант, и тва че ще махнеш стержена не значи да я опоскаш и без ел магнита. Външно да си изглежда ОК, само стержена да не ти праи номера махаш, че нали уж прегледи ала бала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...