Jump to content
pantany

висок разход на акорд f18 a3 на газ

Recommended Posts

Добро утро колеги, тази сутрин загаснах за газ което ми се стори малко раничко сметнах си разхода и се оказа 16/100 градско, което ми се стори малко множко, защото до преди това все ми даваше разход около 13,5. Та възмоижно ли е да е от въздушния филтър, които го смених преди 2 седмици. Акорда е с обикновенна газова. Благодаря предварително :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е!Като смениш нещо по "дишането" е добре да се регулира с него! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи и да смениш газ-станцията колега,то и тва не е гаранция но определено има по нискокачествени партиди газ и се получават подобни аномалии-не бързаи да човъркаш по колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегата росенKN. Наистина има безумни разлики в качеството на газта. Аз карам само OMV и съм доволен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, що си не избра друг раздел за мненията?!? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, що си не избра друг раздел за мненията?!? :rolleyes:

? ? ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Не беше за теб, а за "капацитета" от цитата долу...

Колега, най-добре потърси човек, който разбира да ти направи диагностика и да открие проблема. Хубавото при диагностиката е, че може да се разгледа проблема детайлно, а не да гадаеш от какво може да бъде.

П.П. Ще паднат яки мнения до 50 бр. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е и много важен момент правилното засичана на разхода.Това определено е трудно да се постигне при градско каране на къси отсечки примерно,така че едва ли може да се каже нещо конкретно в ,,технически,, смисъл защото причините практически може да са всякакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вярно темата може би трябва да се премести в друг раздел ;)това не знам кои го решава. Искам само да поясня, високият разход го получих с газ от ШЕЛ и си направих ''опит'' като зареждах последователно от ШЕЛ няколко пъти и след това от ОМВ разликата в разходът беше в рамките на литър и половина два на сто само градско по един и същ маршрут . От ОМВ газта беше значително по-читава :rolleyes:. Не искам да правя анти-реклама, но все пак за тези пари би трябвало да полуваваме продукт с добро качество. Определено темата трябва да се премести вече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вярно темата може би трябва да се премести в друг раздел ;)това не знам кои го решава. Искам само да поясня, високият разход го получих с газ от ШЕЛ и си направих ''опит'' като зареждах последователно от ШЕЛ няколко пъти и след това от ОМВ разликата в разходът беше в рамките на литър и половина два на сто само градско по един и същ маршрут . От ОМВ газта беше значително по-читава :rolleyes:. Не искам да правя анти-реклама, но все пак за тези пари би трябвало да полуваваме продукт с добро качество. Определено темата трябва да се премести вече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D/> Не беше за теб, а за "капацитета" от цитата долу...

Колега, най-добре потърси човек, който разбира да ти направи диагностика и да открие проблема. Хубавото при диагностиката е, че може да се разгледа проблема детайлно, а не да гадаеш от какво може да бъде.

П.П. Ще паднат яки мнения до 50 бр. :lol:/>
Колега да имаш нещо да добавиш за моя коментар? Понякога не трябва да си "голям специалист", за да изразяваш мнение. Човек, когато е изпитал нещо на практика е добре да го сподели, за да има база за сравнение. Плоският ти коментар по мой адрес беше излишен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е качила разхода от студа... Нормално е.С новия филтър ако има рзлика във вървежа ходи да ти я настроят.п.п. С тия обикновенни газови на инжекционни мотори само разправия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:D/>/>/>/>/>/>/> Не беше за теб, а за "капацитета" от цитата долу...

 

Колега, най-добре потърси човек, който разбира да ти направи диагностика и да открие проблема. Хубавото при диагностиката е, че може да се разгледа проблема детайлно, а не да гадаеш от какво може да бъде.

 

П.П. Ще паднат яки мнения до 50 бр. :lol:/>/>/>/>/>/>/>

 

Колега да имаш нещо да добавиш за моя коментар? Понякога не трябва да си "голям специалист", за да изразяваш мнение. Човек, когато е изпитал нещо на практика е добре да го сподели, за да има база за сравнение. Плоският ти коментар по мой адрес беше излишен!

 

Дали?!?

Леко с коментарите, щото и двете ти мнения не помагат хич на никой, продължавай с трупането на постове...с твоята тема ще имаш успех... и нека твоите коментари ти помогнат там!!!/>/>/>/>/> ;)/>/>/>/>/>

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=80529

П.П. Още една от силните ти теми: Цък!

Тук пък нещо силно се различава от двигателя, който имаш?

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54954&st=0&p=1057169537&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057169537

:P/>

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54521&st=0&p=1057166048&fromsearch=1&&do=findComment&comment=1057166048

;)

Публикувано изображение

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вярно темата може би трябва да се премести в друг раздел ;)/>това не знам кои го решава. Искам само да поясня, високият разход го получих с газ от ШЕЛ и си направих ''опит'' като зареждах последователно от ШЕЛ няколко пъти и след това от ОМВ разликата в разходът беше в рамките на литър и половина два на сто само градско по един и същ маршрут . От ОМВ газта беше значително по-читава :rolleyes:/>. Не искам да правя анти-реклама, но все пак за тези пари би трябвало да полуваваме продукт с добро качество. Определено темата трябва да се премести вече :D/>

Ти с това трябваше да почнеш, то че филтъра играе е ясно, ся ти е обедняла сместа, ама и ШЕЛ си е ШЕЛ, аз от там и вода не сипвам, преди чат пат се цаках че ми беше близо но разсхода винаги беше поне с кило от горе като оставим на страна че колата хич не вървеше. Сипи на лук оил колкото и да ги мразиш и пак засичи. ОМВ не са критерии, те са всяка за себе си, на една е хубава на друга не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...