Jump to content
Вен_РВ1456ВС

Към колегите от София

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам една малка молба към вас и се надявам да не прозвучи нахално. В понеделник на 10-то ме блъсна един джип Опел Фронтера, маслено зелен с 4 врати и номер С 6710 МС и избяга. Ако някой случайно го засече някъде из София ще се радвам да ми каже. Благодаря ви предварително.

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг детайл - примерно как те блъсна, по него има ли щети дето да направят впечатление?А ти извика ли КАТ и даде ли номера на тях като си го видял? Щото и да ти каже някой тая Фронтера къде е, какво - ще му оставиш бележка на прозореца да ти се обади да напишете двустранен протокол ли? Или ше му срежеш гумите ей така и на него да му е гадно?

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че бях с колелото и щетите са счупено дясно огледало и надрана врата. До днес се разправям с КАТ и жалби, но от познати в КАТ разбрах, че ще се повдигне дело ако го издирят, а на мен просто не ми се занимава, защото нито имам физическата възможност, нито нерви да се разправям. Искам единствено "ше му срежеш гумите ей така и на него да му е гадно?" или нещо подобно . . . защото човечеца беше супер нагъл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не одобрявам случилото се, но не падай на неговото ниво. Ако те хванат докато режеш гуми или там каквото си намисли, ще ти лепнат някоя присъда на теб. Недей да се саморазправиш, знам че е бумащина и мизерия ама нищо добро няма да видиш от това. Щетите направени по колата ти няма да изчезнат, нито горчивия вкус след вендетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дето мислиш да правиш е детинска постъпка според мен - бях ироничен. Ако не ти се занимава с жалби, както е законовия ред, не прави нищо. Колегата по-горе го е казал - нищо няма да спечелиш, а ако някой те види да правиш мръсно, ще ти счупи ръцете, а може после може и да те накара да платиш поразиите. Съжалявам за случилото се, но по-добре пий една вода - щетите все ще ги оправиш, важното е, че по-лошо не е станало. Помисли си дали не си струва да си направиш и едно каско да ти е мирна главата.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което искам да направя е да му закича жалбата, която написах, но не пуснах, да знае, че е можел да загази повече. От КАТ ми казаха, че ако пусна жалбата книжката му отива. Не ми се правят мизерии и аз подходих иронично. Все пак колелото се върти, рано или късно всеки получава заслуженото. До някъде ме спаси това, че бях колоездач 10 години и малко или много знам как да падна. За мое щастие съм само натъртен и с навехната китка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам - а защо да не му вземат книжката ?! Нима не го заслужава ? Нима подобни инциденти трябва да се подминават, все едно нищо не се е случило и идиоти-шофьори да мачкат по пътя с чувство на недосегаемост ?Това си е мое мнение, ти си правиш, както си решил.Виж, ако от КАТ те бяха отсвирили, тогава рязане на гуми(не ги слушай, че е детинско, писна ми от "големи" хора дето само свиват опашки) си е опция. Рискова, но ако искаш реванш, си е опция. Всичко зависи дали ти стиска.Понеже си с колело, ще ти дам друго предложение - боя-спрей. Минаваш на педали покрай колата с натиснат бутона на спрея. Пак казвам, всичко зависи дали го искаш наистина това и дали ти стиска.Щото каквото и да надраскат разни моралисти - този тип си го заслужава.Но пак казвам МОЕТО мнение - по-добре в КАТ и онзи да му мисли друг път дали ще бута велосипедисти, майки с колички или пешеходци на пешеходна пътека.

Редактирано от rusco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те питам - а защо да не му вземат книжката ?! Нима не го заслужава ? Нима подобни инциденти трябва да се подминават, все едно нищо не се е случило и идиоти-шофьори да мачкат по пътя с чувство на недосегаемост ?Това си е мое мнение, ти си правиш, както си решил.Виж, ако от КАТ те бяха отсвирили, тогава рязане на гуми(не ги слушай, че е детинско, писна ми от "големи" хора дето само свиват опашки) си е опция. Рискова, но ако искаш реванш, си е опция. Всичко зависи дали ти стиска.Понеже си с колело, ще ти дам друго предложение - боя-спрей. Минаваш на педали покрай колата с натиснат бутона на спрея. Пак казвам, всичко зависи дали го искаш наистина това и дали ти стиска.Щото каквото и да надраскат разни моралисти - този тип си го заслужава.Но пак казвам МОЕТО мнение - по-добре в КАТ и онзи да му мисли друг път дали ще бута велосипедисти, майки с колички или пешеходци на пешеходна пътека.

Така е колега, но тва ще са дела, които няма да се решат за 1 месец. Аз исках само да му пратят призовка и да го снакционират, но ми казаха, че няма как да стане само това. Или се започва по ред и се стига до края или си оттеглям жалбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай по ред и до края ... да не мислиш че на него ще му е яко да се мъкне по съдилища и такива глупости. Каквото е за теб, такова е и за него, че даже и по-зле, защото накрая той ще поеме всички разходи по делата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, отиди на лекар и си извади медицинско и го почвай в съда. Ще си плати като поп за разходите по делото и ще ти изплати обезщетение. Не оставяй нещата така.Относно саморазправата, давам този съвет от опит защото са ми се случвали подобни неща. И аз съм ходил по съдилища за катастрофа, която не предизвиках, разправял сам се с полицаите заради големи мъже с джипове, дори и пистолет са ми вадили. Просто не си струва, защото не знаеш що за човек имаш срещу теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пускай жалба и го съди - ако не искаш да вземаш парите можеш да ги дариш на някоя детска градина за изоставени деца или пък можеш да им купиш храна и дрехи или дърва за зимата и други такива.Не го оставяй намери го !Няма нужда да му режеш гумите - или накарй го да нахрани с един обед 100 бездомни човека ! Или пък да купи пързалка за некой детски кът !Варианти колко щеш. Успех с търсенето и да споделиш после какво се е случило.

Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля,че тоя е могъл и да те прегази и тогава съвсем е нямал да спре,а ти кой знае как ще си.Почвай го по реда си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти луд ли си да го оставиш да му се размине? Това, да блъснеш човек и кола и да избягаш е най- долното нещо!!! Най-малкото ако си бил получил при падането сътресение на мозъка е щеше ако след това си сам да дадеш фира...Не ме разбирай погрешно- в градски условия всички сме се блъскали. Случвало ми се е и на мен. Веднъж в една поледица и аз с огледалото забърсах един/хлъзна се и стъпи на платното/. Карах с 10 и само го съборих. Спрях директно. Не съм си и помислял да бягам. Могъл е да те убие ебаси. Съди го до последно. Ама се разбързай, че не знам какви са сроковете и може да си поправи и колата и да не си личи ако няма и свидетели и ще стане....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случая е такъв, че в колата имаше 3-ма човека а аз бях сам и спря само 1 таксиджия, който каза, че уж видял кво е станало. Има обстоятелства, които могат един вид да го оневинят. В смисъл той ми отнема предимство ( аз се движа на право, а той ми засича пътя и прави десен завой и се удрям в страничните му врати), аз, за да не вляза под гумите се хванах за багажните релси на тавана и той даде газ, а аз се държах известно време, докато не реши да набие спирачки. И понеже се изпуснах ме чукна и паднах. Та от хората, с които говорих ми казаха, че ако тия вътре дадат показания и кажат, че съм се държал за колата тва било противозаконно и можело да се разглежда като опит за саморазправа. Другото, което е че тия в джипа не можело да бъдат свидетели, но могат да дадат показания, против мен. Другото, което е, че джипа не се води на него, а аз няма как да докажа, че го е карал той, защото никой не е видял шофьора. Така, че не е само 1 нещо. И аз не искам да му се разминава ей така. Имам време до понеделник, за да реша . . .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има друг момент, колата се води на името на определено лице и той трябва да каже кой е бил зад волана или да си понесе последствията. Поне това е правилото за тъпите камери за скорост, защо да не подведат под отговорност водача на същия принцип. Ще помоля ако има по-запознати със закона колеги да дадат мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега поредния идиот дето е решил, че като кара голяма кола и пътя си го е купил заедно с колата ще има да разправя, как "смотания" колоездач с цялото си нахалство се е хванал за джипа, ама той набил спирачки да се оттърве от него ... ама разбираш ли гадината му одраскала скъпоценния Опел и сега спешно трябва да го боядисва, щото до 1 седмица ще му ръждяса цялата дясна страна ако не закърпи драскотините ... Няма какво да му мислиш ... съди го до дупка !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... В смисъл той ми отнема предимство ( аз се движа на право, а той ми засича пътя и прави десен завой и се удрям в страничните му врати), аз, за да не вляза под гумите се хванах за багажните релси на тавана и той даде газ, а аз се държах известно време, докато не реши да набие спирачки. И понеже се изпуснах ме чукна и паднах. ...

Това като от някой филм. След като му знаеш номера и те е блъснал гони го до дупка. Не трябва да му се разминава. Мен ме блъсна така един миналата година и избяга, но за съжаление не успях да му видя номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е гони го до дупка. Ще му се размине, ако ти наведеш глава и оставиш нещата така както са. В БГ е пълно с джигити с чувство за безнаказаност заради "Майната му!" и "Не ми се разправя!"Ти си знаеш най-добре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...