Jump to content
gladiator77

HONDA CR-V 2.2 I-DTEC 150 hp

Recommended Posts

Здравейте и от мен! Вчера имах честа да изкарам от шоурума на Бултрако моята нова джипчица,ЦРВ дизел,с новия мотор 150 к.с. и ръчни скорости.Имал съм през годините няколко автомата и не станах фен на патерицата нещо.За това си я взех с ръчни скорости.След 400 км. мога да кажа,че си струва всяка стотинка дадена по колата.Много добре стои на пътя,стабилна в завоите и с доста прилична тяга на мотора.Единствено тъпите подлакътници не ми харесват в колата,неудобно ми е,ама ще свикна:))))

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита колега и много безаварийни и колкото е възможно по-малко ядове с Бултрако!

 

А D-TEC има ли нещо общо с V-TEC? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито , а със подлакътниците се свиква и са наистина удобни. С нави ли е , пусни някоя снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки ще щракна утре,че тъкмо се метнах на дивана.Ходих до Стара Загора,възхитен съм от количката.При скорост 180 оборотомера е на 3500 и хайвана е супер тих.Още я разработвам и не смея на я шпоря повече.А за въпроса за мотора.И-ДТЕК е новия дизелов мотор на Хонда,150 кончета.Навигация няма,на могат да ми сложат в Бултрако.Но не ми трябва въобще.Оригиналното СД си е екстра,стои красиво.Возията е много мазна и колата я усещам супер залепена на асфалта.След първите 700 км ми даде 7.9 смесен разход,повече надълго.Очаквам след определени км двигателя да улегне и разхода смесено да е 6-6.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито , а със подлакътниците се свиква и са наистина удобни. С нави ли е , пусни някоя снимка

Колега аз съм 190 см и бая широкоплещест и ми е удобно да се разпльокам на подлакътника на другата седалка:))))Кажи при теб как е разхода,кога ти улегна мотора?Сега видях,че имаш същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами моята е автомат и си гори 9 градско и към 8-8,5 извънградско,карам спокойно без настъпване ,но това си е разхода. Имаме в семейството и от преди фейслифта 2008г 140к.с. та тя гори около 7 средно и е на 75х.км. Сложих си от навито на бултрако и съм много доволен , камерка ,нави ,блутут тв , работи по добре отколкото очаквах.Количката е добра ще останеш доволен ,аз моята я карам вече 2г и продължавам да и се радвам.Оставам с впечатлението че доста хаби гуми 20х.км. комплект( ако някой има такова впечатление да сподели).За скорост един път се гоних с шурито , а той е с пасат май 6-ца се води 2008г е, та той беше изнендан че карам и поддържам 190-200км/ч, да си кажа и аз се изненадах защото по книга май автомата е до 190 , според мен и още малко можеше но не ми се излита в някоя канавка . :rolleyes: . Накладките заминават малко бързо в сравнение с каквото съм карал преди,но поне цените им ги намалиха.

Редактирано от damianski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега,много добър избор.Карам такъв от година,само че моя е стария мотор 140коня.Разхода ми е 7,5 смесено а извънградско пада до 6.3 ,ама също зависи о тежеста на кракът ти:).Много безаварийни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията колеги!Днес в бурния вятър един клон така ми се сгромоляса върху капака,че бошо ми стана.Не е кой знае каква беля,леко вдлъбнато,като от зърно от градушка.Майната му,не съм дребнав.Следобед нещо предната лява гума ми се видя мека.Имам хубав манометър,мале.....Всичките 4 на атмосфера и половина,а ги дават на 2.1,напомпих ги.Карах 5 км и ми светна тъпия датчик за налягането в гумите.Щом нямат датчици в гумите,сигурно взема инфо от АБС-а компютъра.И интересно,че не измявка на меките гуми.Сутринта ще го изчистя компа.Явно масово светват,понеже от Бултрако ми дадоха специално листче с инструкция за зануляване.Явно им е писнало да им се влачат заради "уникалната"екстра.Колегата Дамянски ме зарадва,че няма датчици на винтилите,че и тях трябваше да търся.Ама ми е чудно как така с тия меки гуми ми я дадоха,или и аз не знам как омекнаха....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте и от мен!

И аз от скоро съм собственик на  ЦРВ 2010г  дизел,с новия мотор 150 к.с. и автоматична скоростна кутия.Колата наистина си заслужава всяка една стотинка.

Супер лесна за управление широкичка е вътре много стабилна на пътя и разхода е  9,6 градско и към 8,7 извънградско.Искам да попитам къде се намира буксата за диагностика?И този мотор има ли филтър за твърди части мисля че ФАП се казваше?

Редактирано от sredez403

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 2.2 i-DTEC има филтър за твърди частици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено избора ще се оправдае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...