Jump to content
honda-6

разход на масло

Recommended Posts

d14a3 75kc 5000 km разход 1 литър масло нормално ли е?

Редактирано от honda-6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е маслото и как я караш ... само в лютеницата ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е несе бой ако си с 10/40 или по фино ,сложиш ли и 15/40 няма да има проблеми аз така направих с мойта и сега него пипа ,но си карам нормално

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма как да е нормално според мен. И двате ми хонди са 96 г, като англичанката я имам от 5г, а японската от 1,5г(D14A2 и D15Z6) и им слагам само пълна синтетика 5W40 и до сега никога (сега чукам и на дърво :D ) не съм доливал и грам, дори веднъж бях минал 12000 км с едната. Слагал съм им ARAL, а сега и двете са с MOBIL. Колегата ако си сложи 15W40 после може направо на грес да мине за по сигурно. Ако е нормално според Вас, то до 10000 км като долее 2 литра, то се едно си го е сменил, може после само масления да смени и газ до следващия литър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с същия двигател .... Как е нормално бе хора на мен ми гори 600 на 9000-10000 км и съм с 10w40 полусинтетик и колата не се жали ... Лично мое мнение за нови гумички сиПубликувано изображение

Редактирано от Civic 6 gen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше лада или москвич,даже е малък разхода....но Хонда да гори 2 литра на смяна не е нормалноПубликувано изображениеИзключвам варианта за загуба на една част от течове,понеже не съм виждал омаслен двигател на Хонда,така че отваряй мотораПубликувано изображение

П.П. Сигурно ти върви по-добреПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво ви става бе, едно отваряне и затваряне на мотора 500-600 лв не му мърдат?!При доливане на 1л масло между смяните ще му излезе къде къде по-евтино. ( взимаш туба 5л и маслен филтър и това е)При кола на 20години е нормано да харчи 1л за 5к км.Но не слагай 15W40 лично аз не бих :)

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d14a3 75kc 5000 km разход 1 литър масло нормално ли е?

хонда да не гори масло досега не съм срещал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какво ви става бе, едно отваряне и затваряне на мотора 500-600 лв не му мърдат?!

При доливане на 1л масло между смяните ще му излезе къде къде по-евтино. ( взимаш туба 5л и маслен филтър и това е)

 

 

Ами то по-евтино излиза ако ходим пеша,ама не ходим.Човека пита дали е нормално или не.И не 1 литър м/у смените,а 1 литър на 5к=2 литра на смянаПубликувано изображение

Според мен не е нормално.Карал съм много френско/италиански нааканиПубликувано изображение дръгели,тук-там с издухани моторетки и пак за такъв разход на масло не се сещам.

Не споря,просто изказвам мнение и ако го има написано,че е нормално съм съгласен.

Редактирано от longfinmako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пак си изказвайте мнение ма другите дръгели ако направят 7500 оборота ша им се покажат буталата през капака .Та за 20 годишен ръждивец си е нормално .На мен едната кошница го ядеше заради самото масло ,другата си е за сегменти па тема не съм пуснал щот има мноо писано .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...