Jump to content

Recommended Posts

Март месец купих от обява във форума ей тези две нови гуми за 320 лв http://kring.snimka.bg/auto-racing/1234.517685.28117098 . Момчето ме увери че са супер , защото сумате не беше хич малка . Сложихме гумите на първия тайм-атак и щом загряха се изкривиха (ей това им е историята : http://kring.snimka.bg/auto-racing/1234.517685.28117142).Обадих му се веднага , че има проблем и се разбрахме да ги снимам и направя клип , и да му го изпратя.И така снимах гумите , изпратих клипа и зачаках. След две седмици поиска да му ги изпратя, щял да ги праща в Англия откъдето ги е взел.ОК и това направих.След 2 месеца чакане попитах какво става с рекламацията -каза чакаме още.ОК. След още 2-3 месеца пак попитах същото.И получих отговор, които разбирам така: Англичаните не ми дават отговор , и най-вероятно няма да стане нищо защото са карани.Обаче парите , които бях склонен да дам на теб заминаха за куриер за гумите , така , че за теб остават 50-60 лв. Значи :Първо е приел , че имам основание да търся компенсация.Поискал е да пратя първо снимки и клип ,които да препрати в Англия .На клипа се се вижда че гумите са на джанти и са карани , но всичко пак е ОК.След това иска да му ги изпратя -пращам му ги.Ако англичаните са искали да откажат рекламация защото са карани , щяха да го направят още като видеха клипа и снимките, а не четири месеца по късно.Дали гумите са въобще пращани в Англия мога само да гадая.Приема , че сумата на компенсацията трябва да бъде по-голяма , но аргументът за да стигне до 50 лв е че е дал повечето пари за куриер до Англия.Тук възниква въпросът , има ли такъв куриер и защо трябва да е за моя сметка.И така :приема че е основателна рекламацията , от това което разбирам за около 150-160 лв( да кажем , че мога да го приема за справедливо да си разделим дървото), обаче след няколко месеца почва да търси начин да се измъкне с 50 лв., колкото да каже , че не е отказал . Моля за мнение : Коректен или Некоректен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега благодаря за линка към темата .както казах на теб така и тук ще добавя едно две нещаПъво гумите бяха закупени за 320лв където е далеч от цената която е в магазина,но както и да е те все пак са нови и бяха продадени както всеки знае без гаранция и с опция да се провери преди да се плати,колегата вижда гумите както съм ги опсал в ново състояние и ги плаща разбира се няма как да знае че при навъртяни Х обиколки ще дефектират,но същевременно няма как да го знай даже и производителя,защото след монтажа им на джантите на колегата са били ОК.Дали в следствие на по-малко налягане на неправилна употреба или просто са си били дефектни те просто се изкривяват/ ходилото на гумата не е плоско а се получава като издутина и така разбира се не може да се кара.Колегата след състезанието ми се обажда въпреки че е минало доста време след закупуване им им ми обеснява как стоят нещата,аз отвръщам ок ще се опитам да направя рекламация от където съм ги взел въпреки че са карани ! Отговора беше следния : незнаем даи ще мине рекламацията,но прати ги да опитаме !Казах на колегата пусна ги по еконт платих си после към УК а след това и Бирмингам което са си разходи.Така и не получих точен отговор с което разбрах че нищо няма да излезе и предложих на момчето да му върна сумата от 55лв т.е аз съм ги закупил за 265лв+55=320 знам че не е много но все пак е нещо което никой ама никой няма да направи/да не говорим че съм дал и още пари за куриери насам натам/ .Та както казах всеки друг или почти всеки щеше да каже колега оправяй се аз съм ти продал нови гуми без гаранция ти си ги видял одобрил и платил,неможе след време не помня точно колко мина но беше над месец мисля да ми се обадиш и да кажиш така и така искам си парите карах с тях и дефектираха.Казах го тогава казвам го и сега много е кофти ситуацията ,но няма как някой да предолага че след няколко обиколки дадена гума ще дефетира,даже и във Ф1 се е случвало да сложат нова гума и да гръмне,те едвали не ги разбират ,но се случва,аз предложих вариянт но колегата не го приема и се чуства убиден и прецакан от мен ,може и така да е вие решете ,ако съм не коректен моля веднага бан или там каквото трябва .Никога съм нямал за цел да излъжа някой или да се регистрирам някъде с цел прееби другарче.ПП: ако искате и анкета пуснете така че се види и нагледно вината ми /или не вината ми /

Редактирано от Edelbrock

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че като търговец си длъжен за чисто нова стока да дадеш гаранция!!! Само не помня колко беше минималната- 1 или 2 години. И това е по закон, не по усмотрение. Това като гледам са сликове и не е нормално да се криви при пистово каране. Щом ти е дал 320 лв си му ги върни всичките или му дай други, пък после с англичаните си твоя работа. Не може да продаваш нещо и докато няма проблеми да си пич, пък после " На ти 15%, че нямам отговор". Масималния срок ти е месец- после продукта обратно, парите или смяна с нов!!! Няма тия филми с "чакам отговор". Като си прибра печалбата/нормално е да има такава, но от там идват и отговорностите/ чакаше ли разрешение от англичаните?Аман вече.п.п. И двамата не ги познавам.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да поправя неверните неща в горния пост. -Гумите са взети от куриер на 22.03,2012 , проблема стана на 24.03.2012,тогава ни беше и първия разговор по темата.Както и да го смятаме трудно ще е месец време. -Че са нямали гаранция разбрах преди 2-3 дена .Преди това 5 месеца не се е споменавало такова нещо. Гумите гледах и в сайта на колегата , но ги поръчах през форума , точно заради такива ситуации. Ей я на обявата: http://jeepers-shop.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=124 Никъде не пише , че нямат гаранция.Напротив пише , че рекламации се приемат до три дена от получаването от куриера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за гаранцията е много учудващо защото новите гуми си имат такава по принцип.Въпроса дали ще ти я признаят е друга тема.Няма връзка пращането по куриер със въпросната гаранция. Твърдения от сорта на "но както и да е те все пак са нови и бяха продадени както всеки знае без гаранция и с опция да се провери " са меко казано несериозни според мен.Не можаха ли тези англичани да видят на качествени снимки дефектите и тогава да кажат "да пратете ги ще ви върнем парите" или обратното? Сега няма гуми и почти никакви пари.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,колегата много добре знае че купува гуми без гаранция за тях !Никъде не сме споменавали а и той никога не е питал даваш ли гаранция към гумите !Който иска гаранция на магазина има бол ,но и цените са по 2 .Аз като човек му казах ще се опитам да направя рекламация за тях да видя какво ще стане.Така че не обсъждаме гаранцията, защото са продадени без такава ,обсъжадаме дали съм го измамил по някакъв начин колегата, като например писъл съм нови а му давам стари гуми ,или пък нови ама с дефект който съм скрил по някакъв начин да го преметна,защото това разбирам под не коректност !Затова е и въпросната тема защото колегата се чуства прецакан и ме обвинява че съм му продал дефектни гуми .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,колегата много добре знае че купува гуми без гаранция за тях !Никъде не сме споменавали а и той никога не е питал даваш ли гаранция към гумите !Който иска гаранция на магазина има бол ,но и цените са по 2 .Аз като човек му казах ще се опитам да направя рекламация за тях да видя какво ще стане.Така че не обсъждаме гаранцията, защото са продадени без такава ,обсъжадаме дали съм го измамил по някакъв начин колегата, като например писъл съм нови а му давам стари гуми ,или пък нови ама с дефект който съм скрил по някакъв начин да го преметна,защото това разбирам под не коректност !Затова е и въпросната тема защото колегата се чуства прецакан и ме обвинява че съм му продал дефектни гуми .

Напротив колега ,обсъждаме точно рекламацията.Посочи къде съм те упрекнал , че гумите са дефектни .Били са дефектни и които и да ги е купил е щял да изгори.Приемаш ,че имам основание да искам рекламация и почваш да ме размотаваш. Но в един момент решаваш да се отметнеш и се почва :Аз плащах куриер , ти си се забавил с рекламацията , те нямат гаранция и т.н. Пък дали стрували двойно повече може да направите справка примерно тук: http://www.demon-tweeks.co.uk/motorsport/competition-tyres/dunlop-cr311-tyre Редактирано от KRING

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах гумите са продадени без гаранция за тях много добре го знаеш,от чиста човешка гледна точка казах ще се опитам да видя какво мога да направя ако мине рекламацията ок ако не казах ти и тогава ще мога да ти върна част от парите ! Незнам защо продължаваш с тази гаранция ,кажи пред хората ти като купуваше гуми пазари ли се за цена ???? А попита ли имат ли гаранция и колко е ,аз дал ли съм ???? Иначе си прав за цената за нови ,грешката е моя ,цената не е по 2 а точно по 3 или 930лв от сайта който ти показа, да не говорим че се добавя и ват /ддс 20%/ или крайна цена = 1116лв което няма нищо общо с 320лв+ такси куриер/не помня колко точно/ :

Публикувано изображение

 

Ако ги беше закупил от този сайт щеше да имаш гаранция определено,но отново колко щеше да бъде уважена........... както казах щом се отнася за спортни гуми всеки ще гледа да се оправдае,защото ще каже както и на мен ,не се знае колко обиколки са направени ,дали са били на правилното налягане и дали не са ударени гумите в нещо !И като ти върнат такъв отговор от сайта отново оставаш в същата ситуация.

Както казах по горе няма начин някой да знае дали една нова гума ще дефектира при каране,ако е така нито завода нито някой ще я продава още повече някой да я закупи ! Продал съм нови гуми с опция преглед без гаранция за 3 пъти и половина по ниска цена ,ако нещо съм излъгал в това ок не коректен съм ,но да ме обвиняваш че се опитавам да изнамеря начин да направя нещо относно твоята загуба си е просто.........

 

 

ПП: ПО темата повече аз нямам какво да кажа видя се цена за нови гуми колко вървят видя се и аз за колко съм ги дал.Поясних точно ситуацията в продажбата ,ако има нещо не чстно което съм постъпил ,моля кажете го .

Редактирано от Edelbrock
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колегата Edelbrock е колегата Jeepers-creepers който е в графа NON-COMERCIALS и няма право да развива търговия във Форума !!! Съжаляваме за пропуска и ще направим нужното той да не продължи да развива такава в нашия Форум !!! Що се отнася до казуса - всеки един онлайн магазин ( какъвто е и на колегата ) е задължен да бъде регистриран на името на фирма , която има право да извършва търговска дейност и да издава касови бележки и декларира своите продажби !!! Това , че в България масово онлайн магазините не са регистрирани и частни лица извършват нелегална търговия е пропуск на самата система ! Което ще рече , че колегата KRING като закупил стока , нова стока при това , може да подаде сигнал до данъчна служба и агенция защита на конкуренцията за въпросния казус и те да излязат с най-правилното становище !!! Смятам , че има достатъчно документи налице които са достатъчни за подобен сигнал !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во ника е на мой съсед който пуска обяви и ми прави услуга 2ро гумите са закупени чрез форума като частно лице ! Нямам поръчка през сайта за тях ,а и по горе колегата си го е казал че е направил поръчката през форума ! 3то съжалявам че съм човек и реших да се опитам да му помогна и да не остане валат и да го конпенсирам като се опитам да направя рекламация или да му върна част от парите,верно хората са прави че колкото си по точен на главата ти се качават .Когато вземеш нещо си викаш баси и далаверата 3 пъти по евтино ми излезе много точен човек а после ебати и мушенника прецака ме ! ПП: Дано тоз който отговаря за мойте мнения да го публикува !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бях сетил за това.Ще проверя как може да стане. Благодаря за включването!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...