Jump to content
yanko_b

Обикновенна газова уредба

Recommended Posts

Колеги след 10-тина дена мисля да слагам газ и аз на моята хонда,която карах 3 години на бензин, но вече не се издържа.Един колега който кара същата хонда която е 1.8 116 к.с 97г. вече е кара 3 години на газ и е с обикновена газова и казва,че е страшно доволен ,колата му няма никакви проблеми вървяла дори повече и му горяла 11 на 100 газ.Мисля,че се изхварля разбира се и все пак въпросът ми е да слагам ли обикновенна газова уредба или трябва газов инжекцион.Взех номера на същия човек който му е слагал.Обаче друг колега имаше същата хонда но,беше 94 и беше с обикновенна газова и имаше страшно много проблеми от типа- детонации,висок разход, на гориво,проблеми с оборотите и попринцип знам,че за тези коли се слага само газов инжекцион за да нямаш ядове.Какво да правя? Проблемът е,че нямам възможност за газов инжекцион понеже струва 1300лв докато тази газова обикновената мисля, че е 600лв

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара ти е информацията за цените.Има читави инжекциони за по 800 лева.Не си струва обикновена газова, разхода е по-висок потенциално има по-голям шанс от обедняване на смесите и евентуално прегаряне на клапан и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо ти е казал наи важното, още повече че си от Пловдив, мога да ти препоръчам човек дето за 800 лв щи сложи ГИ и по важното монтажа му е мн.добър. И наи хубавата обикновена да сложиш с всички салтанати пак е много по зле от наи скапания ГИ :) А проблеми може да имаш и с двете, никои не е застрахован :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих за 800 лв. KME, полски компютър Diego G3 с италиански изпарител, дюзи, евросонда и т.н. Просто за разлика от 200 лв. не си заслужава да се експериментира с монтаж на обикновенна газова уредба. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо ти е казал наи важното, още повече че си от Пловдив, мога да ти препоръчам човек дето за 800 лв щи сложи ГИ и по важното монтажа му е мн.добър. И наи хубавата обикновена да сложиш с всички салтанати пак е много по зле от наи скапания ГИ :) А проблеми може да имаш и с двете, никои не е застрахован :)

Дай инфо за човека,каде се намира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето http://informator.bg/cgi-bin/index.pl?_state=Info&ID=6151&LANG=bg 0899 12 73 62 Тва е тъкмо като се пуснеш от моста на марица в дясно по рогошко първия портал в ляво влизаш преди имаше газ станция там и авто мивка и прочие, те са едни много халета караш към последните мисля че 4 тото преди последното е негово ама то си пише. Търсиш Вальо разпитаи го кво що, много е отзивчив на въпроси :) даже в момента маи имат прИмоция за 800 лева. Уредбите са читави и най-вече монтажа, Маината си слага при него на 8 цилиндровия лексус и е много доволен от всичко, след него още няколко колеги слагаха там, не са се оплаквали, поне не и в форума писмено :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица сложих точно при него и съм доволен, като цяло от монтажа и от Вальо /препоръчаха ми го няколко човека които карат вече доста време с неговите системи/. Газовият инжекцион в момента е 800 лв., като системата за мазане на клапаните е 60 лв. допълнително. Само да добавя че ще търсиш 19-та клетка, има и лепенка Валгаз на нея. Поздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя, да не си харчиш 60 лева за система за мазане квото и да ти разправя Вальо, все пак тои им е вносител ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да добавя, да не си харчиш 60 лева за система за мазане квото и да ти разправя Вальо, все пак тои им е вносител ;)

Благодаря колега за информацията ,а до колкото до тая система тя се отнася за по нови автомобили мисля,че бяха след 2003г.Иначе за нашите коли е пълна глупост да се слага ,няма никакъв смисъл.Това го казвам от компетентни хора които са ме уверили в това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маината си слага при него на 8 цилиндровия лексус и е много доволен

Лексус на газ :lol: ,на газ ама Лексус,представяте ли си,спираш на банзиностанция и викаш баровски - до горе,ама си мислиш газ.А бензинджията гледа луксозна кола и бам стотина литра 98*/понеже си винаги на минимум/,малиии 300 лв.Ами сега?Само ГИ за пълна инжекция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за информацията ,а до колкото до тая система тя се отнася за по нови автомобили мисля,че бяха след 2003г.Иначе за нашите коли е пълна глупост да се слага ,няма никакъв смисъл.Това го казвам от компетентни хора които са ме уверили в това

Това са легенди породени от един малоумен файл който можеш да намериш в страницата на FlushLube или нещо подобно беше. Достоверността му е колкото на селските клюкарки. Правиш си редовно реглаж на клапаните и караш, това е неподозираната тайна от доста собственици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой колега от Пловдив има ли впечатления от работата на Таньо, намира се срещу кръста на отбивката за Беломорски ,сервиза е залепен за заведението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лични впечатления не, за него също както и ти съм чувал хубави отзиви от форумите, друго не мога да кажа, но е един от известните в града, дано не е прехвален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маината си слага при него на 8 цилиндровия лексус и е много доволен

Лексус на газ :lol: ,на газ ама Лексус,представяте ли си,спираш на банзиностанция и викаш баровски - до горе,ама си мислиш газ.А бензинджията гледа луксозна кола и бам стотина литра 98*/понеже си винаги на минимум/,малиии 300 лв.Ами сега?Само ГИ за пълна инжекция.
Колега, до кога с това мислене, че газта е за бедняците с Ладичките? Какво като е на газ? А и няма бензинджия който да не те попита какво ще зареждаш. Най-малкото после те го отнасят ако объркат нещо! По темата: Карам CR-V B20Z1 мисля беше, 147 коня мотора, с обикновено газово от 5 години. Проблеми нямам никакви! Разход 12-13 без значение дали градско или извънградско. Не е гърмяла, не е трещяла. До преди да бракувам сивика също беше с обикновено газово. D16Y3 е мотора и ми даваше разход 12/100 градско и около 8 извън града със 16-ки джанти и 205/55 гуми. Та едва ли ще имаш проблем, но то гледна точка на това че има вече ГИ за по 600лв. не мисля че си струва да се слага обикновено газово. Просто аз като ги слагах преди 5 години ГИ беше над 1000лв. а обикновените за двете коли ми излязоха 800лв., като на копчето за превключване за бензин/газ показва колко газ има в бутилката + емулатори на ижекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лични впечатления не, за него също както и ти съм чувал хубави отзиви от форумите, друго не мога да кажа, но е един от известните в града, дано не е прехвален.

Ходих вчера да питам при Таньо,предлагат ми турски инжекцион за 900 лв и италянски ловато за 1150лв .Естествено отпада втория ,че идва дебело,но тея 900 лв за турски не са ли много?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от качеството на частите които ще ти монтират. Предполагам има както качествени така и некачествени турски системи. Според мен 900 лв. с турски части не е по-добре от най-ниският клас на Фобус, които са с италански компоненти. Имам познат на който му бяха монтирали турски дюзи които уж бяха качествени колкото италианските но имаше доста проблеми с тях докато не му ги подмениха с други. От севиза казаха че бил случил на "кофти партида". Аз лично се бях спрял на Фобос 1 или БРЦ, но реших да наблегна на качеството на монтажа от колкото на по-класната система. За това предпочетох да отида при познат човек за който съм чувал добри отзиви от приятели и който ще ми обърне внимание, от колкото в напълно непознат сервиз. Специално за системите на Фобус ме притесняваше това защо при положение че имат представители в Пловдив все още препоръчват монтаж в Плевен или София. Поздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се реших да слагам газов инжекцион.На доста места разпитах и за обикновена газова ,почти никаде не искат да ми слагат обикновена ,че мн неприятности след това и беля може да стане.Реших да отида при Вальо на Рогошко шосе ,но той имал много коли до 4 -ти септември всичко било пълно и той ме прати при други хора които се намират на кукленско шосе,работили със същите системи и правили същия монтаж.Ще видим.Утре ще карам колата да е газифицират там и ще кажа дали съм доволен.Цената която ще платя е 850 лв.Някой ако има впечатления за тези момчета да сподели.Сервиза се казва FLAXAUTO.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приветда попитам и аз да препоръчате майстор за поставяне на обикновено газово на англичанка ама в София (газовата е налична затова и не питам за инжекцион) ще съм благодарен ако някой даде някакви координати че един майстор вече ми отказа понеже не слагал на японски :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сложих газов инжекцион и от тогава само ядове.Колата гасне постояно не може да се кара изобщо,пълна трагедия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени ли свещите с нови? Също така запалителните кабели в добро състояние ли са ти? След монтажа не ти ли настроиха системата? Аз пъвроначално имах проблем с единият кабел, колата прекъсваше понякога, но след като го смених не се усеща разлика в работата и във вървенето на газ и на бензин. Какъв инжекцион сложи в крайна сметка?

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сложих газов инжекцион и от тогава само ядове.Колата гасне постояно не може да се кара изобщо,пълна трагедия

Аз съм с класиката в жанра - 500км.- 60 лв., F-мотора и при средна 130 км/ч.П.П. Часовник!!! Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени ли свещите с нови? Също така запалителните кабели в добро състояние ли са ти? След монтажа не ти ли настроиха системата? Аз пъвроначално имах проблем с единият кабел, колата прекъсваше понякога, но след като го смених не се усеща разлика в работата и във вървенето на газ и на бензин. Какъв инжекцион сложи в крайна сметка?

Инжекциона е полски компютър ,италянски изпарител и дюзи и българска бутилка,мисля,че ти си със същия понеже беше казал,че си го слагал при Вальо,а имено той ме прати при други хора които работят със същите системи,че той имаше много коли.След много ядове и разкарваници ми почистиха някакво моторче на празноходовата система,оскубаха ме още 25 лв ,че тва било съвпадение и не било от газта и не влизало в гаранцията и е донастроиха и вече 1 ден си карам моята кола и всичко е наред.Надявам се от тук нататък да нямам проблеми,че ми се скъсаха нервите.От 4 години както е карах на бензин колата беше безпроблемна,сложих газта и за 4 дена колата се побърка да гасне ,не изкаше да варви някакъв ужас беше.Ще видим дали ще е добре от тук нататък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова беше добре да изчакаш Валио.значи по принцип когато караш на газ,колата става много капризна от към обслужване на консумативи.филтрите винаги трябва да са ти изрядни,за да нямаш проблем със заглъхване и висок разход.на газ един мръсен възд.филтър,може да ти вдигне разхода с 4-5 литра.проверено.отделно свещи и кабели трябва да са в кондиция.един кабел да ти пресвятка,колата няма да работи като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги :) Сложих обикновенна газова уредба на д15б7 и имам питане,защо отвреме на време оборотите на празен ход по инерция на колата падат до към 300 об. и като спра на кръстовище и се нормализират? По газовото всичко е ново и няма други проблеми.Тръбата от където смуче въздух е напреко на струята и другото което е извън града по инерция няма проблем с това,единствено на малка скорост по инерция!!!Мислех да сложа самата тръба от филтъра да гледа назад но едва ли е от това понеже щеше и извън града да го прави?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги :) Сложих обикновенна газова уредба на д15б7 и имам питане,защо отвреме на време оборотите на празен ход по инерция на колата падат до към 300 об. и като спра на кръстовище и се нормализират? По газовото всичко е ново и няма други проблеми.Тръбата от където смуче въздух е напреко на струята и другото което е извън града по инерция няма проблем с това,единствено на малка скорост по инерция!!!Мислех да сложа самата тръба от филтъра да гледа назад но едва ли е от това понеже щеше и извън града да го прави?!

Здравей колега ,според мен е или от въздушният поток или от въздушният филтър.Имах същия проблем ,само че на моята й падаха обортите при скорост над 30 -40 км/ч.Реших проблема с една гофрирана тръба която се слага на входа на кутията за въздушния филтър и се насочва навътре към купето.Целта е при движение да не влиза директно въздух в кутията за Възд.Филтър,защото колата гасне като я пуснеш по инерция.Пробвай първо това,ако не стане виж и въздушният филтър ,понеже той пряко оказва влияние на съотношението въздух-гориво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,мисля да пробвам с една гофра да го насоча назад да видя ако ли не,какво имаш предвид филтъра? Сменил съм го с нов наскоро?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че падането на оборотите не е от въздушния поток,понеже сложих кривка за да смуче въздух назад но пак се случва отвреме на време! Има ли вероятност да е от стъпковото моторче или от други неща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...