Jump to content
bgmiro83

Бардолини или Фобус

Recommended Posts

Здравейте,имам Сивик Д14А8,англичанка-98г. искам газ и се колебая,за марка и монтаж най вече,за сега се колебая между Бардолини,Фобус,Каргаз и сервизи Софгаз-Горубляне и Еврогаз-Горна Баня,но има разлика и в цените,смисал Софгаз-970лв. е Бардолинито,а в Еврогаз е 1050лв. дайте съвет моля

Редактирано от bgmiro83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и аз съм със същата англичанка, преди около 3 седмици сложих фобос2 - 1090лв с бутилка на резервната гума и място за зареждабне скрито под капачката за бензина. Към момента съм доволен, нямам никакви проблеми въпреки че бях първоначално доста скептично настроен към фобос( понеже са БГ). Кто вървене е както на бензин, като разход градско във Варна като в момента е адски натоварено движението и 1ва и втора са основните скорости ми дава малко над 10 на 100с климатик. След 2 дни заминавам за Лозенец и ще споделя как е извън града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия двигател и вече 1 година съм с Фобос 2. Зареждачката ми е както при колегата при бензина, бутилката също на мястото на резервната гума. Не хващам разлика във вървенето между бензин и газ, сложих и адванспроцесор. Разхода варира от 7/100 когато съм сам в колата и карам кротко до 8,5-9/100 при пълна кола и климатик. Градско тази кола не я карам, та не мога да дам информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Фобус 4 и нямам ядове с колата. цената е с едни двуцифрени проценти надолу. <BR><BR>И двете системи работят нормално на такъв тип двигатели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако искаш хубава уредба добавяш 80лв и слагаш Ловато.Иначе колата е супер непретенциозна и не са и нужни уредби за хиляди левове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз газовото го сложих наскоро и днес я пробвах извънградско за пръв път. В интерес на истината очаквах по-нисък разход, даде ми около 9 на сто с включен климатик и двама човека в колата. Скоростта варира около 100-120км/ч. Нормално ли е според теб или да отивам при газаджията да го тормозя. А ти забелязал ли си разлика в рахода при различните режими на газовото

Аз съм със същия двигател и вече 1 година съм с Фобос 2. Зареждачката ми е както при колегата при бензина, бутилката също на мястото на резервната гума. Не хващам разлика във вървенето между бензин и газ, сложих и адванспроцесор. Разхода варира от 7/100 когато съм сам в колата и карам кротко до 8,5-9/100 при пълна кола и климатик. Градско тази кола не я карам, та не мога да дам информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фобос 4/най-високия им клас е/ за около 850 кинта/Аз си запазих мойта бутилка, че минавах от обикновенна на ГИ, та ми стъпи по-малко/ с монтаж+ узаконяване, с 2 години пълна гаранция и при това сложена от хондаджия. :cool: п.п. Координати на лично само давам да не е реклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз газовото го сложих наскоро и днес я пробвах извънградско за пръв път. В интерес на истината очаквах по-нисък разход, даде ми около 9 на сто с включен климатик и двама човека в колата. Скоростта варира около 100-120км/ч. Нормално ли е според теб или да отивам при газаджията да го тормозя. А ти забелязал ли си разлика в рахода при различните режими на газовото

Натоварена ли е или настъпиш ли я си вдига разхода. Зависи и от качеството на газта. Ако не ти свети чека за какво да ходиш при майстора, сместта се управлява от ламбдата. И аз очаквах по нисък разход защото на бензин при същите условия гори с 2 литра по малко ама явно и газта не става. Най нисък разход ми е давала с газ от OMV -двама в колата, нормално каране и малко багаж - 7/100. Друг път съм сам и карам икономично и не мога да направя този разход. Иначе мотора е перфектен. Колата на газ си прави 190, ауспуха е ръждясал, карам със синтетика и не доливам за 10 000 км - пада с 1мм за това време. Старата ми кола един ван Рено Еспейс с 2,2 мотор беше и масларка малко и обикновена газова ми даваше между 9 и 10л/100 при скорости до 120 независимо как я карам празна, пълна няма значение. Обаче тук 1,4 малко да понатовариш колата и се усеща. За другия колега: Фобос 4 е най-ниския клас, не най-високия! Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фобос 4/най-високия им клас е/ за около 850 кинта/

Фобус 4 е бюджетния вариант, т.е. най-ниския клас на Фобус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фобос 4/най-високия им клас е/ за около 850 кинта/

Фобус 4 е бюджетния вариант, т.е. най-ниския клас на Фобус.
По скоро добър сервиз търся в София,пак коя от двете има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж при колегите от http://progas.bg/ хондаджии са и си разбират от работата :)Много съм доволен от услугите им. Можеш да монтираш ГИ за 750лв при тях с електроника VEGA1 което всъщност е бардолини бюджетен клас. Ако искаш бутилка на мястото +60лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж при колегите от http://progas.bg/ хондаджии са и си разбират от работата :)Много съм доволен от услугите им. Можеш да монтираш ГИ за 750лв при тях с електроника VEGA1 което всъщност е бардолини бюджетен клас. Ако искаш бутилка на мястото +60лв.

някой монтирал ли е там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през сервиза да ти обяснят момчетата което те интересува, 100 менния да получиш няма да заменят личния контакт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalos е прав , докато не се видиш с тях няма да разбереш , ако ще и 1000 мнения да чуеш. Но тъй като търсиш мнение - наблюдавал съм им работата известно време докато им гостувах.... някви факири са :) Отиди няма да съжаляваш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalos е прав , докато не се видиш с тях няма да разбереш , ако ще и 1000 мнения да чуеш. Но тъй като търсиш мнение - наблюдавал съм им работата известно време докато им гостувах.... някви факири са :) Отиди няма да съжаляваш ;)

Ходих пекани са,едно момче ми обясни всичко,даже и на мойте досадни вапроси ми отговори без да се изнервя,скоро ще записвам час май

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фобос 4/най-високия им клас е/ за около 850 кинта/

Фобус 4 е бюджетния вариант, т.е. най-ниския клас на Фобус.
Само че лека поправка. Фобос 4 е най-доброто. Има най-много защити и е най-читавото като газова/питай Ники/. Обаче го има само за 4 цилиндрови коли. Иначе може като пари да е най-евтиното, но щом той ми каза това- това. Най-важното е майстора да е читав и да предцени на момента. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да питам каква е разликата между Бардолини 950лв. и Вега1 от 750лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между двата е че Бардолинито има метален компютър и показател за нивото на газта а Вега 1 ги няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между двата е че Бардолинито има метален компютър и показател за нивото на газта а Вега 1 ги няма

Само това ли,то май на Бардолинито е пласмасож а на Вега 1 е некав метал,а по настройки и софт, гледам и МАП сензора на Вега 1 е вграден а на другата отделен,кое е по добре нз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ти е такава че каквото и да сложиш ще работи идеално ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата ти е такава че каквото и да сложиш ще работи идеално ;)

Дано да е така,а говорих с един комшия кара H-RV вика че клапаните горели на Хондата,а в сервиза ми казаха че Сивика деянил на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат няма се плашиш тая кола е идиотоустойчива......казвам го от личен опит :unsure::D :D :D :D моята газова я сложиха едни некадърници........после един свестен тип я дооклати в София....хяля не гасне :rolleyes: вечечека не свети....само от дъжд на вятър караш свиркаш си сменяш си консумативите за да не береш ядове и така. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...