Jump to content
civicgonemad

Как се пазарува с PayPal?

Recommended Posts

Ще ви се стори странно , че и даже смешно ама ми се налага и не знам как се ползва. Знам, че ми трябва регистрирана карта, акаунт и т.н. Най-вече ме интересува как АДЖАБА като преведа на лицето парите и той няма да си каже.. " А сега още един излъгах :D "! Има ли някаква защита за купувача или нещо от сорта? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега значи чрез пайпал е наи сигорниа начин за плащане така,че не се притеснявай.Аз сам пазарувал през пейпал и ми се е случвало само веднъж да не ми престигне пратката, но след като писах на пейпал, че не сам получил пратката си,след около две седмици ми варнаха парите след като са разгледали случай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А примерно може ли да го платя от друга карта? Не моя (аз нямам разбира се) . Тука и Еконт има участие... малко е сложно... Аз ще го платя чрез тях(до колкото знам имат такава услуга). Те ще идат да го вземат и ще го докарат до БГ. Или ще се омажат работите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го поръчваш през фирма, не те вълнува цялата история дето съм ти написал, те му берат гайлето, ти плащаш на Еконт ;) Регистрираната карта в който и да е онлайн портфейл (paypal, skrill, neteller и тн.) трябва да е лична, както и информацията която е попълнена вътре трябва да е точна. В противен случай ще си говориш с отдел риск, и ще те карат да пращаш снимки на картата, копие от лична карта и тн :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вълнува ме защото, днес ходих и питаха офиса в Лондон... Това което искам да взема е на 70мили от Лондон. Цитирам :"Можем да идем да го вземем от мястото и да го докараме до БГ, не можем да го платим на място. Трябва да е опаковано и ще го таксуваме на обем" . Търговеца ползва paypal. А това "на обем" дано да не ми легне доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А човека с картата няма ли пейпал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се разбери с еконта колко ще те одерат, после преговаряй с продавача да го опакова за да не те таксуват и за опаковане. И тогава ще ти кажем за пейпал-а. Иначе както е обяснил Кало по горе за пейпала всичко е ОК, само мисля срока за диспута беше 45 дни, и има по 7 дни за отговор на диспута, и мисля че бяха 2 твои и 2 негови отговора, демек с 2 думи трябва да се изясните, след това ви режат, но за последното не съм на 100% сигурен. Иначе при моя спор след 1-вите обяснения, ми върна парите продавача, и с това приключи диспута.Провери и други фирми за доставка, защото еконта е доста скъп:над 50 до 55 кг - врата UK - офис България (в твоя случай)-244.00лв + пари за това че са отишли на място, незнам колко тежи нещото дето искаш за това сложих тези килограми.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш също да пробваш с evtino.co.uk пазарувал съм не един път през тях и са коректни ;) Ако не можеш ти да се занимаваш с плащанията, трябва само да намериш твой приятел с пейпал който да йм пусне сумата и оттам нататък чакаш и си получаваш стоката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича от evtino.co.uk е малко доста дръпнат да знаеш може да ти се прииска да го удушиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От Gabco не вдигат :( . Това което искам да взема е двигател . Одеве си поиграх с калкулатора и в единия вариант идва 150лв... а в другия 660 за 66кг :D :D това в Еконта. В gabco пише 2,2 на килограм... НО никъде не се знае дали ще ми земат пари за пътя до там(70-те мили)

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се опитвам да ти давам акъл (защото знам, че си знаеш своето и едва ли ще ме послушаш) ще съм леко офтопик, и ще ти кажа, че двигател така на сляпо да купиш си заслужава САМО ако искаш точно определен модел, който да не можеш да намериш в БГ. Ако е пък Д серия смисъла е точно никакъв. Цените на Б сериите паднаха в БГ, най-добре е да идеш от тук да го чуеш как работи, да тестваш и тогава. Имай предвид че има доста измекяри и измежду Англичаните (казвам ти го от личен опит) и може да си купиш купчина желязо без да искаш :( За документи няма да говорим. Всеки си знае за себе си, но аз неколкократно съм се убедил, че както във всичко на тоя свят, така и в тунинга, евтиното излиза скъпо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

заслужава САМО ако искаш точно определен модел, който да не можеш да намериш в БГ.

Това дето ще то взема дори и да се наложи на го ремонтирам... Пак ще излезе по евтино от БГ. Б сериите паднали от 2200 на 2000. Мерси... В Пловдив имаше една морга която продаваше на добри цени, ама явно и в нея 15-20 годишните двигатели взеха да отлежават. И малко по темата. Май Еконт ще свършат работата. В понеделник ще се решат нещата. Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така малко развитие... Еконт се ОЛЯХА. Много леко казано оляха. И за очудване не офиса в БГ, а офиса в Лондон се оля... И изведнъж не можеш да ги откриеш... Господин Явор Маринов, който иначе е много OPEN по emai и телефона, ся с лупа да го дириш. Ще има да чакам поне 30 дни, но се надявам чакането да си струва.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана колега, защо се объркаха нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами работата е следната: Падаше се сряда 1-ви 08. 2012.Специално накарах човека от Англия да публикува двигателя в Ebay. За да им е на Еконт (на офиса в Лондон) по лесно и да се разплатят с paypal и тн. До тук добре купиха го платих си го . Около половин час след като оставих парите ми се обажда горе споменатия Явор Маринов да ме пита дали съм съгласен да придължа с покупката, защото ОБЯВЕНАТА ми цена за доставка не била 160лв( приблизително), а щяла да е 267лв и стотинки. Икам си айде нали те ще идат да го земат бензин/нафта си е добре. Съгласих се. И Го попитах сега сте го купили кога да кажа на човека да ви чака да го вземете. " ОЩЕ утре ще го вземем" .Пиша на продавача да очаква да звъннат да се разберат. И даже се очудих, че са ме изпреварили да се свържат с него и че са се оговорили на другия ден да се чакат и т.н. Викам си " Ехе ся 7 работни дни и е тука!" ДА АМА НЕЕЕ... Продавача ги е чакал цял ден специално тях. И НИКОЙ даже не се бяха обадили или нещо от рода. Вечерта продавача ми казва "Чаках, но нито се обадиха нито дойдоха". В отговор пиша " Ок съжалявам за неодобството ще проверя на сутринта какво става." На сутринта отивам в офиса и му звънят. И от слушалката се чува " К'во направи другата фирма с мотора?" И сега въпроса за 100000000$... ЩО КУРИЕРСКА ФИРМА ЩЕ ПОЛЗВА УСЛУГИТЕ НА ДРУГА КУРИЕРСКА ФИРМА И АЗ ДА ПЛАЩАМ ЗА ТОВА? Щото сметката е проста... Стандартната доставка от точка до точка в UK за такива предмети даже с ПАЛЕТ е 40-50 паунда...ОК ... сега е олимпиада трудно се пътува. Демек преглътнах ги тея пари стига да иде някой да го вземе и да го пратят насам. Съшо така продавача ме беше предупредил, че ще излиза в отпуска 2 седмици(счътано от съботата). И пак ме УВЕРЯВАХА , че щом в четвъртък не са успели в Петък 100% ще идат да го вземат. И познайте какво... Пак същтата работа... Пак са ги чакали цял ден както се казва "Ни вест Ни кост." И от тогава този иначе толкова любезен господин нито е звънял нито е писал. Стана малко объркано, но където трябва ще превеждам :) :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на теб са ти взели парите и след това еконта не си варшат работата ,а до сега само те вартят така ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да. По-просто казано. Ако искам мога да разваля заявката и да ми върнат парите, но смятам че това което чакам си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ако искам мога да разваля заявката и да ми върнат парите ...

И такива неща ли могат да се правят с Еконт :huh: Нали се сещаш, че ако направиш това, Еконт няма как да ти върне парите, които са платили с PayPall,на съвестния английски продавач, и някъде в Англия ще имаш един двигател, който по някакъв начин трябва да пристигне при теб ;) Съжалявам, но видях темата чак сега, и вече е късно за съвети, но подходът ти е грешен още от самото начало :cool: Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако не е таина може ли да споделиш колко ти излезна само доставката до бг от еконта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е грешното? Всичко си беше Ок докато Еконт нещо не ги домързя. След като отидах на втория ден да се вайкам пак... Казаха " Ако искаш веднага ще развалим заявката и ти даваме парите обратно."Ся за доставката... В БГ офиса ми казаха, че ще струва 167лв и стотинки(не помня колко) за пратката която съм обявил като 60кг. Разбира се ако има разлика се коригира съответно повече или по-малко.АМА от Офиса в Лондон ми сервитаха със 100лв отгоре. ЗАЩОТОООО "отивали" от адреса да го вземат. А всъшност ангажират друга фирма. Има и друго!!! Ако сте накарали продавача да го сложи на самостоятелен както ги наричат ЕВРО палет... Доставката идва само 660лв.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво ще е тва братче,да си заслужава толкова нерви.някои d15b jдм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си ми прочел мнението в тази тема http://forums.hondab...entry1057299678 ...Да такъв е. От CRX VXI .

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ся го погледнах в нета,красота.с двуфазен втеk ли ще е или не.цялата операция къв капитал ще глътне,ако не е тайна.май ще избухнеш най накрая с нещо уник.за бг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали е с 2-степенен в-тек. Те май са 2 вида такива двигатели, а и на всичкото отгоре на 6-та ген има и 3-степенен. Но на 6-та май се води 1,5 VTI. АМА там вече нещата са обд2.За капитала ще пиша чак когато пристигне и го монтирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още малко развитие... Още по-негативно за тоя Еконт...

 

В събота човека си дойде от почивка и в понеделник отидах в офиса и им казах... Така и така... дошъл си е давайте да действаме... Хубаво...

 

Обадили са се те същия ден да се разберат за ДНЕС.

 

 

И пак са го оставили да чака цял ден. И утре ще има панаири, че ми омръзна.

ЧЕ ЧАК ПИСМО МИ ПИСАЛИ И ПАК НИЩО. ЧЕ И ИМЕТО МИ ОБЪРКАЛИ. Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

-------- Оригинално писмо --------

 

<br style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: medium; ">От: Yavor Marinov

Относно: Заявка 262

До: someonov

Изпратено на: Понеделник, 2012, Август 20 12:58:47 EEST

 

 

Здравейте г-н Симеонов,

 

Информираме Ви, че вземането от адрес на артикула Ви по заявка 262 е организирано за утре.

Ще Ви информираме, когато пратката Ви пристигне в офиса на нашите партньори в Лондон.

 

Успешен ден

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна, че Еконт могат да ползват услугите, на която си искат фирма, за да изпълнят поръчката ти, това си е организация на дейността им, ти не можеш да имаш претенции към тях, защото имат подизпълнители, ако можеш да имаш претенции, то е за срока и цената на услугата...Желая ти благополучен завършек на цялата процедура както на доставката, така и на монтажа на двигателя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналия път поразпитах за разликата в цената и от тукашния офис ми казаха: "Пак са объркали. Така и не се научиха... Като пристигне ще опоравим всичко." Ама пак ми се губи смисъла от врътката с другата фирма. В БГ до колкото знам нямат подизпълнители. А И при първия разговор който водихме казаха, че ще иде представител на тяхната фирма. Не ми е толкова за цената, а за това че нищо не вършат в случая и продавача ги чака.

Редактирано от civicgonemad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли не са взели двигателя колега тези от еконт са за трепане, само пари искат и никва работа не вършат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както казах и на продавача са звъняли и на мен са писали, че ще го вземат днес. И едно голямо нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак малко развитие. Този път изненадващо положително. След много ходене по мъките май се оказа че фирмата посредник е проблема. В петък след голямо мрънкане от моя страна наеха друга и изненадващо го взеха 3-4 часа по-късно. И сега предстои сагата с пристигането. Следва продължение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх умориха ме тея... Айде някой който наистина е теглил ДВИГАТЕЛ ама наистина го е теглил... да ми каже колко излиза... Двигаеля е гол- Блок-глава-картер... Без маховик и друга периферия. Нямам възможност да го направя сам. Двигателя е Д-серия В-тек. Благодаря. П.П. Най-накрая е тръгнал към БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така... За моя изненада дойде тази седмица(очакваше се другата) И за още по-голяма изненада дойде с целия инжекцион и цялата инсталация в коша. Груба сметка на начинанието 600лв.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,къде сте го проснали.това всичко ли е колега,колектор,скоростна ала бала има ли.нещо липсва ли?тоя път те съветвам да потърсиш читав майстор,да не ти се върже пак 2-3 бона.ако искаш ще ти дам тел.на едно майсторче.много е в час и не дере,но не е в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва липсва... Липсват така наречения МОТ и сервизната книжка на двигателя... Еконт отново се осраха. По принцип тоя двигател е бил с автоматична кутия и следователно не ми трябва. Изпускателя е продаден отдавна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...