Jump to content
soniks

Honda Del Sol голям разход

Recommended Posts

Привет на всички колеги . Фен сам на марката HONDA от 5 години , като в началото си купих CIVIC 5 Г. 1.3 ( 75 PS ) . Продадох си колата поради финансови затруднения и заминах за германия . От там си спестих парички за crx del sol ( 124 PS ) закупих го доста ефтино от един руснак . ха ха колата се оказа с износени сигменти ( 500 КМ изгаря 1 литър масло) . Въпреки че първата ми honda не вдигаше повече от 130 км в час, а втората беше като печка на дарва като я настъпеш , аз не изневерих на марката honda и реших да си купя crx del sol vti .Колата е прекрасна с цялостен TSS TUNING спортно окачване KONI ,ауспух TSS TUNING ( 1000 EVRO ) спортен филтар и това опщо прави 175 коня . Не мога да не отрека ,че колата ми промени живота запуших остите на гофарите тука кадето живея .Сега на вапросът ми колата ми дава разход 12 на 100 при нормално каране , това нормално ли е за тая кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да цитирам един не до толкова точен сайт, докато се изкажат колегите със съответните коли :)

Расход топлива в городе 9.2 л/100 кмРасход топлива на шоссе 6.1 л/100 кмРасход топлива Смешанный цикл 7.7 л/100 км

Така че с подобренията( :lol: ) , които имаш и гонките, които си организираш - бих казал че си е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси . А имали смисам спортният филтър . Разпитах тук там за него, казаха ми да го махна доста ми качва разходът на гориво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата е прекрасна с цялостен TSS TUNING

Такъв ли е тунинга:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Тази е моята, с преден и заден лип и странични прагове MS Design, на места го водят (и всъщност го продават или поне продаваха преди време и в сайта на) TSS Tuning, та ми е интересно дали е твоя е същия. По между другото, гърнето ми също е TSS Tuning, Twin Loop модел. :D

 

VTi е и моята, по принцип това с разхода е относително, но градско моя с чат пат пържене (витек каране разбирай) дава около 10 - 11 бензин с по-дълги преходи (30 - 40км на всеки старт), горе долу такъв разход ми прави и една от другите ми хонди - Сивик 5-а с D15B2, само че с по-кратки разтояние (до 6 - 8 км на всяко палене), на дълъг път дел сола с натискане прави около 8 - 9 разход (сивика е около 6 - 7). Дел Сола ми е стокова B16A2, единствено горе споменатия Twin Loop, изпускателен колектор Супер спринт и спортен въздушен филтър Рактив има, друго не е пипано.

Зависи какво разбираш под "нормално" каране де (за едни "нормалното" е ненормално за други, нали се сещаш). Много зависи и това ако този разход 12 ти е градско примерно, за 100км пробег в града, колко старта правиш, в смисъл такъв е, че едно е да запалиш колата и да изминеш с нея 50 - 60км без да я гасиш, други е да минаваш по 5 - 6 километра с всеки старт.

 

В общи линии искам да ти кажа, че ако тези 12 са градско каране е кажи речи нормален разход или една идея по-висок, но нищо фрапиращо. Ако обаче е извън градско каране, 12 е много (освен ако постоянно не си във витека)!

 

Какъв размер гуми и джанти си ?

 

Спортния филтър... може и заблуда да е, но променя леко динамиката и звука, ако трябва да се дават по над 150лв за него е неоправдано според мен, но всеки си преценява.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 170кс бенц, 12/100 ми изглежда напълно разумно. Много зависи какво разбираш под "нормално" каране. Пусни й една диагностика, може и ламбда сондата да е за смяна, но това са съвсем слепи предположения на база това, че нищо не знаем за колата и карането ти.

 

Но трябва да обърнеш внимание на правописа и пунктоацията. Обикновено не правя забележки за такива неща, но вярвай ми, беше ми особено трудно и неприятно да чета твоя пост, например: опщо, остите и много други думи изглеждат безобразно и много неграмотно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха ха за правописа сори но аз не пиша и чета български от няколко години , може и да сам забравил доста от основните работи . Но не мога да обарна внимание на това уча други езици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен повишеният разход се оказа от ламбда сондата затова я качи на тест.П.С. Това, че от няколко години не използваш Българския език не означава, че си го забравил ако си го знаел. Аз за около 20 години забравих бащиния си език, но все още се справям добре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дратле моита хонда црх 124кс имаше такъв разход 12-100кми се оказа от натегнати клапани отворих проверих с пластинките колко са натегнати бяха до краи натегнати наи малката пластинка не влизаше,регулирах ги както трябва с размер които го дават за този двигатели след това покарах 600-700км и сега разхода ми е 9.2 градско от 12 на 9.2 смъкна а ако отворя и да я припасна клапаните щото няма как да нямат някав нагар при положение че сум я каралс натегнати клапани,още ще ми падне разхода,защото 1 фр има црх 124кс и му гори с норм. каране градско8.5-8.7 това е което мога да кажя колега.но може и сондата да прави висок разход затова замери си я и ако е добре виж си клапанчетата защото тоя разход малко е висок 12-100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

не мога да качвам снимки, някои да помогне( bite). аз верно карам на къси разтояния 10 - 20 км и я гася и между няколко селца . Демек таман набрал и после с 50 км , От към каране гледам да не я карам бързо , но понякога ме избиват лимките ама това не е постоянно . 175 ps не са никак малко . Искам да ви къча снимки ама ми изписва URL на снимката и от там не знам как се качва

Редактирано от soniks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей колега,ти успя със снимките.браво,ходи и на делсолката тоя тунинг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ха ха не можах да напиша crx 2222 ;);)Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да караш по-нормално,примерно с до 3000 об./мин. и тогава пак засичай разхода.Ако пак е 12/100 ,може да имаш нещо неизправно,както са посочили колегите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Нов съм във форума и скоро се надявам да се включа към групата на Хондаджиите..! Имам един малък въпрос и той е следния - Какъв е горе долу разхода (градско) на двата модела двигател на Del Sol съответно:

- 1.6 Vtec 125 hp

- 1.6 VTI 160 hp

Много бих се радвал ако успеете да ми дадете и някакви стойности,колкото да добия представа! Поздрави...! Публикувано изображение

Редактирано от Birchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Нов съм във форума и скоро се надявам да се включа към групата на Хондаджиите..! Имам един малък въпрос и той е следния - Какъв е горе долу разхода (градско) на двата модела двигател на Del Sol съответно:

- 1.6 Vtec 125 hp

- 1.6 VTI 160 hp

Много бих се радвал ако успеете да ми дадете и някакви стойности,колкото да добия представа! Поздрави...! Публикувано изображение

 

- 1.6 Vtec 125 hp - извън 6.3,градско 9.8,смесено 7.6

- 1.6 VTI 160 hp - извън 6.7,градско 11.00, смесено 8.3

Това е според производителя,иначе зависи най-вече от ръчкането :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...